Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: bn801 » środa, 6 maja 2015, 18:47

No właśnie dziwne, że sprawa tak umilkła. Dlaczego sądzisz, że koszty odzyskania są większe niż utopione BTC? Z tego co pamiętam to kancelaria, która miała się tym zajmować chciała dostać procent od odzyskanej kwoty. A suma naszych roszczeń nie była wcale taka mała. Ja akurat sam straciłem trochę więcej niż 0,5BTC i chętnie bym powalczył o odzyskanie tego chociaż dla zasady. Bo wygląda to tak, jakby legalnie można było pozbierać od ludzi kasę i ją ....... (tu każdy może sobie wpisać co uważa za słuszne ;) )
Co ciekawe firma Magnus odpisywała, że BTC nie odda, ale sprawę zgłosi do "ubezpieczyciela wykonawcy". Więc możliwe, że sama coś tam dostała po umorzeniu śledztwa.

Orator
Posty: 950
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » czwartek, 7 maja 2015, 10:17

Jeśli ktoś ma jakąś konkretną koncepcję, popartą choćby orzeczeniem jakiegoś bystrego adwokata to chętnie się podłączę i pomogę. Gdybania już tutaj było od zatrzęsienia, a na czym stanęło to przecież wrzucałem screeny z umorzenia. A to był jedyny punkt zaczepienia, żeby cokolwiek dalej działać :/ Jeśli macie jakieś pomysły co z tym dalej zrobić to czekam na priv.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: prezes » czwartek, 7 maja 2015, 15:51

Jak to co zrobic? Poszkodowany powinien wytoczyc proces z powództwa cywilnego ale powiem szczerze, ze w polskich realiach ciezko mi jest ocenic szanse powodzenia. Wszystko moze sie zdarzyc.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: bn801 » czwartek, 7 maja 2015, 18:33

No ale sens ma chyba jedynie jakiś pozew zbiorowy. Raczej nikt nie stracił aż tyle, żeby szarpać się z nimi samodzielnie. I zapewne też na to liczą, bo doskonale wiedzą kto ile wtopił.
A tak BTW to Magnus zajmuje się też odzyskiwaniem wierzytelności. Może by im to zlecić? ;)

Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: wwcc » czwartek, 7 maja 2015, 19:31

Jak by co ja też nie zapomniałem.. - ale co można realnego zrobić.. :(

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: tomko222 » czwartek, 7 maja 2015, 22:43

Nawet jak bym chciał coś zrobić nawet dla zasady to koszty w przypadku przegrania trochę odstraszają (a w PL wszystko jest możliwe)... A ze zbiorowym chyba jest ten problem że kwota musi być taka sama...

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: jacubo » wtorek, 4 sierpnia 2015, 20:33

prezes pisze:Ze skanów wynika, że właścicielem strony bidextreme.pl była firma Magnus sp. z o.o. KRS
stronę robiła firma As4You
a serwery były firmy Atman
Policja ustaliła, że włamania dokonano z TORa i w związku z powyższym nie jest w stanie ustalić, kto włamania dokonał ale to nie oznacza, że nie można nikogo ścigać o kasę, pytanie tylko czy jest szansa realnie ją od kogoś odzyskać.

Z tego co widzę Magnus sp. z o.o. dalej działa.
Dawno juz nie sledzilem tego tematu. Dzis zajrzalem przypadkiem - Jesli mialbys ochote wytoczyc proces zbiorowy to chetnie sie dolacze. Podejrzewam, ze takich osob jak ja jest wiecej - nikt nie chce na to wtopic zbyt duzo czasu, natomiast gdyby tylko mieli potwierdzic ze sa poszkodowani to pewnie troche osob by sie pojawilo.

O pozwach zbiorowych w Polsce mozna przeczytac chocby tutaj: http://www.pozew-zbiorowy.com/
Z tego co wyczytalem, calosc kosztow rowno rozklada sie na wszystkich pozywajacych. Podobnie jest w przypadku wygranej - jesli sad zasadzi, ze pozew byl sluszny wszyscy uczestnicy otrzymuja takie samo odszkodowanie. Przyznam, ze nie jestem pewien jak by to mialo wygladac w praktyce. Jesli przykladowo 20 osob wezmie udzial w takim pozwie i najwieksza strata bedzie np. 50 000 zl, a najmniejsza 100 zl to w jaki sposob sad moze ustalic rowna kwote odszkodowania?

Czy ktos ma wiedze na taki temat?

Rozmowny
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: adamex » wtorek, 28 listopada 2017, 20:21

Czasu troche minelo, teraz nawet urzednicy sie interesuja krypto, moze teraz da sie cos zdzialac? Podejrzewam, ze sad wtedy mial podejscie typu "nie wiem o co chodzi, wyje**ne w to"

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: rav3n_pl » środa, 29 listopada 2017, 01:46

Sprawców nie wykryto, sprawę umorzono, giełda oddała fiaty.
Raczej po zawodach po takim czasie.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości