Dokąd zmierzają giełdy?

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 16 marca 2014, 16:01

Chciałem przesunąć część pieniędzy z niepewnego BTC-E na inne giełdy. Na curexa na szczęście nie zdążyłem, ale pomyślałem o Bitstampie. Ale aby tam nawet tylko przelać BTC potrzebna jest weryfikacja.
Wystąpiłem więc o weryfikację i wysłałem im skan dowodu + rachunku. Z dużymi oporami, bo jak pokazał przypadek Goxa, nie powinno się robić takich rzeczy, prawda? Ale doszedłem do wniosku, że skoro wysłałem to samo do Goxa to już mi wszystko jedno. I tak pewnie będę musiał zmienić dowód. Weryfikacja jest w toku.

Ale jednocześnie ze złożeniem kwitów wystawiłem ticket z pytaniem jak mogę zmienić email przypisany do konta, bo w serwisie nawet nie mogę sprawdzić jaki to był, a nie pamiętam.

I dostałem bardzo dziwną odpowiedz:
Please provide a high resolution image of yourself holding your ID and "[date of submission] For Bitstamp LIMITED only" written on a piece of paper.
Co o tym sądzicie? Bo dla mnie to juz jest przegięcie. Nawet nie chodzi o to, że gdzieś na forum czytałem, że takie zdjęcie może posłużyć do jakiś wałków, ale to mnie zwyczajnie poniża jako klienta. No i po wpadce Goxa z hackerami, zdecydowanie nie chciałbym aby taka moja sweetfocia pojawiła się nagle w internecie.

Zamierzam poczekać, aż konto będzie zweryfikowane i odpisać na ticket, że nie przyślę im takiego zdjęcia i żeby konsultant sprawdził moje ID w weryfikacji.

Ale zastanawiam się gdzie to wszystko zmierza?
Amatorskie coraz bardziej wymyślne sposoby "zabezpieczeń", które próbują stosować giełdy, paradoksalnie to bezpieczeństwo zmniejszają! Bo ryzyko utraty danych osobowych staje się większe niż ryzyko korzystania z giełdy. A więc takiej giełdzie, która wymaga podobnej "weryfikacji" należy w zasadzie podziękować.

Problem w tym, że po Goxie, Bitcurexie, anonimowym BTC-E który podobno zawiesza konta i nie reaguje na tickety, i Bitstampie, który chce moją fotkę z dowodem, okaże się, że jestem "poobrażany" na większość dużych giełd.

A ja chcę "tylko" móc bezpiecznie wpłacić pieniądze i handlować BTC. Korzystając ze standardów bezpieczeństwa i gwarancji do których przyzwyczaiłem się żyjąc w Europie a nie w Burkina Faso. Chcę mieć podpisaną umowę powierzając komuś tysiące dolarów. Chcę mieć pewność, że jeśłi na giełdę włamią się "hackerzy" to nie będzie mój problem tylko giełdy. Albo jej ubezpieczyciela. Chcę mieć pewność, ze jeśli np moje konto zostanie zablokowane a support mnie oleje, to będę mógł zwrócić się do UOKiKu (właśnie tak!) albo odpowiedniego sądu.
I chcę za taką właśnie uslugę uczciwie zapłacić. Tylko nie mam komu!
Bo bez takich cech jakie wymieniłem, wszystkie obecne giełdy są na poziomie, który pozwala handlować gimnazjalistom po 10zl a nie ludziom, którzy chcą zainwestować normalne pieniądze.

Jeśli tak dalej pójdzie to daytrading padnie. A daytrading to serce spekulacji. A spekulacja (czyli hazard) to imho wciąż podstawowy fundament Bitcoina odpowiedzialny za 90% jego ceny.
Czyli bez sprawnych, bezpiecznych giełd, które nie każą nam jednocześnie wysyłać skanu swojekgo tyłka z wetkniętym w niego paszportem, cena BTC spadnie.
BARDZO.

I to będzie długotermiowy, pośredni "efekt Goxa", w który wielu nie chce wierzyć.

Wygadany
Posty: 558
Rejestracja: 9 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: rizar » niedziela, 16 marca 2014, 16:05

byc moze to jakis odzew na info odnosnie utraty bazy przez goxa ? nie wiem jak u nich wyglada sytuacja ale byc moze juz byly jakies proby rejestracji kont na dowody ukradzione z goxa?

dla mnie to jedyne sensowne wytlumaczenie ich prosby - weryfikacja czy faktycznie jestes w "fizycznym" posiadaniu dowodu

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: nvll » niedziela, 16 marca 2014, 16:08

Mnie osobiście dziwi, że giełdy wymagają skanów dowodów i nie wiadomo czego, kiedy do założenia konta bankowego wystarczy obecnie tylko przelew ze swojego konta.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: bl4ck » niedziela, 16 marca 2014, 16:13

Moim zdaniem takie weryfikacje powinny być wszędzie tak aby zapobiec praniu kradziony btc przynajmniej w jakimś stopniu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: minerek » niedziela, 16 marca 2014, 16:14

Wymagaja tego przepisy AML - konto bankowe moze byc rowniez wirtualne. Problem jest jednak taki ze przepisy o praniu brudnych pieniadzy zaczynaja dotykac nieuznanego oficjalnie za pieniadz medium ! Poki nie bedzie panstwowych regulacji w tym zakresie - gieldy beda podchodzic bardzo zachowawczo w zaleznosci od lokalnego prawa stosownego do miejsca ich zarejestrowania. A ze gromadzenie wrazliwych danych osobowych powierzamy podmiotom ktorych nie zobaczymy nigdy na oczy - podmiotom ktore sa na drugim kontynencie i niekoniecznie te dane zabezpieczaja to juz inna sprawa. Stad tez co by sie nie dzialo - duzy pozytek z naszych lokalnych podmiotow. Pomimo pewnych wpadek podlegaja one pod ustawe o ochronie danych osobowych. Fakt ze te dane tez moga latwo wyplynac - ale w przypadkach ubezpieczeniowych jak i roznych innych dochodzen lepiej tlumaczyc sie z powierzenia swojego id polskiej zarejestrowanej tutaj firmie niz polegac na prawach konsumenckich gdzies daleko usankcjonowanych.
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: hanti » niedziela, 16 marca 2014, 16:16

zrob zdjecie ale bez twarzy... moze przejdzie
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: white » niedziela, 16 marca 2014, 16:25

Hahaha, gdyby to pisał ktoś inny, a nie ekonokomik, to bym chyba nie uwierzył ;) po czymś takim wypierdzielam z takiej giełdy jak najdalej.

Btc w swoim założeniu miał być czymś dla wolnych ludzi.
A tutaj mamy nawet obowiązek przysłania zdjęcia trzymając karteczke.
W wysokiej rozdzielczości. Dla mnie to brzmi jak areszt albo obóz więzienny.

Napisali czy z profilu też ma być? Albo bez spodni, żeby wiedzieli czy w tyłku nic nie przemycasz? /:

Nawet w bankach nie ma takich bzdur.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 marca 2014, 16:43

white pisze:po czymś takim wypierdzielam z takiej giełdy jak najdalej.
Niby tak, ale postaw się w miejscu prowadzących giełdę. Oni mogą z dużym prawdopodobieństwem założyć, że skany z Goxa są w rękach hackerów. Przypuśćmy teraz hipotetycznie, że Twoje skany też wyciekły i że ktoś posługując się nimi zakłada konto na Stampie w celu zrobienia jakiegoś wałka. Zadaj sobie teraz pytanie - lepiej żeby Stamp te skany brał jak leci, czy żeby żądał tego rodzaju irytujących potwierdzeń?

Z drugiej strony giełdy są teraz zakładnikami rządów, zwlekających z określeniem się wobec bitcoina. Jeżeli bank nagle odmówi giełdzie prowadzenia konta, to taka giełda leży i kwiczy. W związku z tym BitStamp dmucha na zimne i wymyśla coraz to nowsze, czasami niezbyt dobre pomysły.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 marca 2014, 16:47

white pisze:Nawet w bankach nie ma takich bzdur.
Jak zakładasz rachunek osobisty w promocji w jakimś Aliorze czy mBanku to nie ma. Ale wpłać na ten rachunek tak ni stąd ni z owąd powiedzmy 200 tysięcy PLN i dajmy na to puść to przelewem SEPA gdzieś za granicę. Bank nie będzie chciał zdjęcia z karteczką, ale przyjdzie Ci się tam pojawić osobiście, oczywiście z dowodem.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: white » niedziela, 16 marca 2014, 16:56

Chancellor, w mojej pracy takie kwoty to dzień jak codzień. Konto firmowe mam w nordea, osobiste z ktorego najczęściej korzystam w mbanku, poboczne w nordea. Nigdy nie miałem takiej sytuacji, a max jak przelewalem to około 110 tys. ojro.
Oczywiście mam TOKEN i telefoniczne weryfikacje.
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 marca 2014, 17:06

white pisze:Oczywiście mam TOKEN i telefoniczne weryfikacje.
Założyłeś to konto bez wizyty w oddziale banku i bez wylegitymowania się dowodem osobistym? Bo tego zdaje się oczekujesz od giełd BTC?

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: krzynek1 » niedziela, 16 marca 2014, 17:20

Bitstamp to taki sam scam jak każda dotychczasowa giełda, niech nikt nawet przez moment nie myśli że są lepsi od reszty.

Mija 5 dzień od momentu gdy zleciłem wypłatę od nich do dziś jest "waiting to be processed", pomimo że jestem zweryfikowanym użytkownikiem muszę jeszcze raz ponownie przejść weryfikację zgodnie z ich KYC, odpowiedzieć na szereg bzdurnych pytań, udokumentować skąd miałem BTC, jeśli kopane to chcą faktury za sprzęt kopiący, jeśli kupione to logi z zakupu na giełdzie, prócz tego skan paszportu dla pewności, jeśli nie masz to kartkę z napisem że to dla bitstampa i fotkę z tego.

Jestem w trakcie dyskusji z supportem odnośnie tej żenującej procedury, jak już będzie miała się ku końcowi to z chęcią zamieszczę na forum ku przestrodze.

Obecnie czekam na moment żeby tylko zakupić BTC po przyzwoitej cenie, po tym już nigdy do nich nie wrócę, więc Ekonokomiku i reszta, dobrze się zastanówcie zanim wpłacicie tam swoje pieniądze, będzie wszystko cacy dopóki nie będziecie chcieli jej wypłacić.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 16 marca 2014, 17:31

krzynek1 pisze: Mija 5 dzień od momentu gdy zleciłem wypłatę od nich do dziś jest "waiting to be processed", pomimo że jestem zweryfikowanym użytkownikiem muszę jeszcze raz ponownie przejść weryfikację zgodnie z ich KYC, odpowiedzieć na szereg bzdurnych pytań, udokumentować skąd miałem BTC, jeśli kopane to chcą faktury za sprzęt kopiący, jeśli kupione to logi z zakupu na giełdzie, prócz tego skan paszportu dla pewności, jeśli nie masz to kartkę z napisem że to dla bitstampa i fotkę z tego.
Teraz ja nie wierzę. Powiedz proszę, że to żart, którego nie złapałem, albo wklej oryginalny tekst z supportu. Może Ty coś źle zrozumiałeś? :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: minerek » niedziela, 16 marca 2014, 17:35

https://www.bitstamp.net/aml-policy/

Jestem w stanie w to uwierzyc
Make Bitcoin great again

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: Bit-els » niedziela, 16 marca 2014, 18:09

@eko
Bitcoin de
Kraken

a tak ogólnie:
taki etap rozwoju btc. Tarcia na lini "anonimowa" waluta- państwo i jego wszędobylstwo.
Generalnie nic nie zrobisz. Możesz się obrazić i odpuścić na jakiś czas. Albo ryzykować. I tak jesteśmy o niebo wyżej niż w 2011


A Bitcurexa bym nie przekreślał.
No i za dwa tygodnie startuje Bitstar. Tworzony przez ludzi związanych z bitcoinem od dawna. z dość dużym kapitałem, przygotowywana od miesięcy.

Rozmowny
Posty: 119
Rejestracja: 31 maja 2011
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: krzynek1 » niedziela, 16 marca 2014, 18:24

Trzeba będzie dać szanse wyżej wspomnianym giełdom, tymczasem link do dotychczasowych relacji z supportem stampa:


Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: Chancellor » niedziela, 16 marca 2014, 18:46

krzynek1 pisze:Trzeba będzie dać szanse wyżej wspomnianym giełdom
Nie myśl, że na Krakenie nie ma weryfikacji konta. Bez wysyłania skanów dowodów itp. możesz mieć co najwyżej Tier2, limit dzienny $2000 i miesięczny $10000. Wystarczy podać adres i numer telefonu. Mnie to spokojnie wystarcza, bo bawię się w "niedzielnego tradera" obracając wstrząsającymi sumami rzędu 0.1 BTC ;-). Na tym poziomie nie przeszkadza mi też niewielki wolumen... Fakt, że Kraken ma bardzo fajny interfejs i można się bawić różnymi zaawansowanymi rodzajami zleceń. Więc na razie na BitStampa mi się nie chce wracać. Założyłem sobie też z ciekawości konto na AtlasATS.com, to podobno giełda za którą stoi banksterka z WallStreet i mówią, że ma zapewnić profesjonalny poziom. Niestety opcje transferu fiatów są mocno takie sobie dla ludzi z Europy no i na razie 24-godzinny wolumen oscyluje w okolicach 50 BTC. Aha no i w środę sobie założę konto na Bitcurex, a co ;-).

Jeżeli ktoś chce handlować grubszą kasą to chyba jednak BitStamp jest najlepszym kompromisem. Bo jak nie, to co, BTCe? Chiny? Mnie to jakoś nie przekonuje.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: lenny » niedziela, 16 marca 2014, 18:56

krzynek1 pisze:Trzeba będzie dać szanse wyżej wspomnianym giełdom, tymczasem link do dotychczasowych relacji z supportem stampa:

W dzisiejszych czasach zapomnisz hasła do swojego e-maila i do konta na Facebooku (a masz 2FA i nie możesz się nigdzie zalogować) to nawet na Facebooku trzeba podawać skan dowodu osobistego. Bitstamp to nie jest tu żaden wyjątek.
Ale te pytania - skąd masz Bitcoiny, co zamierzasz z nimi zrobić, po co handlujesz, skąd się dowiedziałeś o Bitcoin - to jest gruba przesada. Nie mam konta na Bitstamp i w tym momencie Bitstamp zostaje przeze mnie ostateczne skreślony!

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 16 marca 2014, 18:58

krzynek1 pisze:Trzeba będzie dać szanse wyżej wspomnianym giełdom, tymczasem link do dotychczasowych relacji z supportem stampa:

Dobra, ja odpadłem :shock:
Życzę powodzenia w odzyskaniu pieniędzy. Uważam, że ta lista pytań powinna się znaleźć na naszym forum w jakimś przypiętym na stałe topicu, widocznym dla wszystkich osób chcących wpłacić tam pieniądze.

Ja w każdym razie nie wpłacę tam na pewno niczego i poproszę o anulowanie weryfikacji i usunięcie konta i wszystkich moich danych. I napiszę im dlaczego :evil:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dokąd zmierzają giełdy?

Postautor: hanti » niedziela, 16 marca 2014, 19:08

Nic nie widze w tym linku zlego ? Czy to jakeis problemy ze zrozumieniem angielskiego ? Prosza tylko o skan jakiegos dokumentu czyli to co na goxie, napisali wyraznie ze nie musi to byc paszport.
A przypadku podmiany email no to nie dziwne, ze chca wiekszego potwierdzenia... przeciez kazdy z wykradzionym skanem by podmienil mail i masz przesrane hasla zmieniasz wyplacasz srodki i gg.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości