Strategi scalp

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Strategi scalp

Postautor: BadBone » piątek, 22 maja 2020, 18:44

Witam,

Piszę tutaj ponieważ potrzebuję pomocy w napisaniu strategi scalp. Nie wiem doklanie jakie wskazniki pomoga uzyskac najlepsze efekty.
Mam strategie ktora na bocie jest w stanie osiagnac 10% zysku w ciagu 30 dni na wykresie 1h. Chciabym wyprobowac jego dzialanie na troche szybszych wykresach 1m -15m.
Znajdzie się dobra osoba która pomoże dobrać takie wskaźniki?>

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 14 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Strategi scalp

Postautor: ponuryrolnik » niedziela, 14 czerwca 2020, 22:37

to wygląda tak - wchodzisz na tradingview, wymierasz coina, który cię interesuje i patrzysz na historię, wykres:

wybierasz momenty, które cię interesują, które byłyby dobrym scalpingiem, zaznaczasz sobie

potem - najbardziej żmudna robota, myślę, że jednym z najbardziej popularnych jest MACD - no i zmieniasz długość świec tak aby dopasować wskaźnik do momentu, który cię interesuje.

myślę, że potrzebujesz min 4 wskaźniki. jakieś rsi, może smacross... no ale nikt ci tego nie powie xD

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14355
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2640
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Strategi scalp

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 16 czerwca 2020, 00:41

@BadBone Tak napisałeś że nie wiadomo o co chodzi: piszesz że masz strategię która zarabia i jednocześnie że szukasz wskaźników żeby taką strategię napisać?
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 421
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 2159
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Strategi scalp

Postautor: stokarz » wtorek, 16 czerwca 2020, 17:34

Z tego co rozumiem to twój bot opiera się na sygnałach z kilku wskaźników, dobranych parametrami do interwału 1h.

To co chcesz zrobić to dobrać odpowiednie (szybsze) wskaźniki, które podobnie mogłyby reagować na niższych interwałach (i które możesz zawrzeć w instrukcjach dla bota).

Przygotowaną strategię chcesz następnie backtestować czy forwardtestować?

Pamiętaj również, że przy niższych interwałach o wiele większą rolę odgrywać będzie slippage oraz opłaty związane z większą częstotliwością przeprowadzania transakcji. Niższe interwały wcale nie muszą oznaczać większej liczby transakcji, ale z tego co zrozumiałem to o to właśnie chodzi.

Napisz konkrety to pomogę.

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości