zwykłe RSI a jego implementacja w PHP

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

zwykłe RSI a jego implementacja w PHP

Postautor: domator » środa, 28 sierpnia 2019, 08:06

Potrzebuje liczyc RSI w PHP.
Normalnie do takich zastosowan korzystam z dodatku "trader" i tamze jest piekna funkcja trader_rsi, ktora na podstawie tablicy wartosci wylicza RSI. Doskonale. Sprobowalem i ku mojemu zdziwieniu wyniki byly inne niz to co widzimy w bitcoinwisdom czy tradingview na wykresie.
Zaczalem drazyc temat i zaimplementowalem te funkcje recznie - napisalem ja od poczatku wg zasady dzialania RSI.
Wyniki mam takie same jak przy trading_rsi czyli ciagle rozniace sie od wynikow z popularnych serwisow.
(oczywiscie wszystkie parametry takie sam i sprawdzone).
Kolejne drazenie tematu pokazalo ze jest kilka rodzajow RSI (?!?!)
https://www.macroption.com/rsi-calculation/
w kroku drugim uzywa sie albo SMA albo EMA albo jeszcze inna metode jakiegos Wildera.
Trading_rsi , podobnie jak moja funkcja napisana recznie, podobnie jak wiekszosc opisow RSI w sieci uzywa SMA. A wyglada na to ze serwisy typu tradingview uzywaja czegos innego (EMA???). Niestety nie potrafie zaimplemetowac EMA recznie ani znalezc nigdzie gotowca by to sprawdzic.
Czy ktos ćwiczył temat? Macie jakas wiedze? Moim celem jest uzyskanie w php tego samego "typu" RSI co w TV czy bitcoinwisdom.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3228
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

zwykłe RSI a jego implementacja w PHP

Postautor: akos » środa, 28 sierpnia 2019, 10:31

@domator

Nie zgłębiałem tematu, ale może to będzie pomocne:
Trop z EMA chyba słuszny lub użycie "wilders smoothing" - w komentarzach masz przykład kodu w js i metodę wildersSmoothing().
Daj znać czy dodanie tego do Twojej pehapowej implementacji poprawia wyniki, też mnie to ciekawi.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2743
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

zwykłe RSI a jego implementacja w PHP

Postautor: pael » środa, 28 sierpnia 2019, 13:12

W pythonie moze Ci sie przyda:
Spoiler:
tez liczy po sma

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

zwykłe RSI a jego implementacja w PHP

Postautor: domator » sobota, 31 sierpnia 2019, 08:26

Ogarnalem temat. Nie ukrywam ze z pomoca pana pakistańczyka z freelancer.com ale w sumie nie ma znaczenia :-)
Uwaga. W tej wersji zeby dobrze policzyc rsi(14) trzeba miec przynajmniej 100 swieczek w tyl. To jest dosc ciekawy temat i jeszcze go nie rozgryzlem ale z cala pewnoscia algorytm stosowany przez TradingView wlasnie tak dziala.
Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość