Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » niedziela, 18 sierpnia 2019, 01:07

mecenas pisze: niedziela, 18 sierpnia 2019, 00:53Cóż to znaczy, że jest równowagą, jaki z tego zysk (przewaga)? Jakie to ma znaczenie poza samą w sobie definicją?

To oznacza, że poniżej 50 częściej jest okazja na zakup, a powyżej 50 częściej jest okazja na sprzedaż.
Ograniczanie się do np. 30/70 zawęża znacznie pole manewru. Wystarczy zobaczyć na RSI na wykresie dziennym z ostatniego roku, aby dojść do wniosku, że 30/70 czy też 0/100 jest bez sensu.
mecenas pisze: niedziela, 18 sierpnia 2019, 00:53Czepialstwo jest inną formą krytyki.
Niektórzy nie lubią jak się ich wprost krytykuje.

Wolę być wprost krytykowany. Nie rozumiem dwuznaczności. Mam cechy Aspergerowe.

@mecenas
Pamiętam, jak dawno temu pisałeś, że kupujesz siłę. Ja się nastawiam na kupowaniu słabości. Tak naprawdę kupowanie siły sprawdza się w wyraźnym trendzie, a kupowanie słabości sprawdza się w konsolidacji. Wyraźny trend, bądź konsolidacje wykańczają jednych i drugich w swoich momentach.
Dlatego też istotne jest zarządzanie kapitałem w tym wszystkim.
BTC/USD jest w konsolidacji.
XRP/USD jest w konsolidacji.
ETC/BTC jest w wyraźnym trendzie spadkowym i tutaj faktycznie postawienie shorta na przebicie w dół linii SMA lepiej się sprawdzi.

Podsumowując: istotnym jest rozróżnienie, czy jest wyraźny trend, czy konsolidacja.
Dopiero po tym rozróżnieniu dobiera się interpretację wskaźników.
Prosty przykład: SMA.
W konsolidacji wykres ponad SMA = sprzedawać
W trendzie wzrostowym wykres ponad SMA = utrzymywać longa i sprzedawać dopiero po przebiciu w dół.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: mecenas » niedziela, 18 sierpnia 2019, 09:09

@wamak
Widać, że masz własne zdanie i to jest b.dobre.
Bardzo dobre jest też to, że na krytykę się nie obrażasz i mobilizuje Cię ona do myślenia i dodatkowej analizy.

Podoba mi się Twoje podejście, które skłania się do definiowania wartości brzegowych kupna/sprzedaży celem arbitralnego "zmechanizowania" strategii. Mam podobne tendencje gdy uprawiam spekulacje (spekuluję coraz rzadziej) i to w zasadzie stało się u mnie złotym środkiem (nie mylić ze świętym graalem).

Oczywiście mam zastrzeżenia (element krytyki) do łatwości z jaką wyznaczasz konkretne parametry strategii i do pewności tych wyborów na zasadzie:
wamak pisze: niedziela, 18 sierpnia 2019, 01:07Wystarczy zobaczyć na RSI na wykresie dziennym
Otóż szanowny kolego, nie wystarczy zobaczyć (moje zdanie na ten temat).
Ocena wizualna zawodzi w konfrontacji z liczbami wygenerowanymi przez przyszłość...
Oczywiście nikt tych liczb nie zna (ale znać będzie), tak jak nikt nie zna czasu w którym wygeneruje się kolejny blok BTC - jednak obiektywna prawda wskazuje na kolejne 10 minut.
Więc nie wystarczy zobaczyć czy koparka dobrze pracuje, trzeba tak sparametryzować układ trudności protokołu bitcoina, aby bloki wpadały co 10 minut.
Słaba może to analogia w stosunku do tego co mam na myśli, wybacz więc.

wamak pisze: niedziela, 18 sierpnia 2019, 01:07Pamiętam, jak dawno temu pisałeś, że kupujesz siłę. Ja się nastawiam na kupowaniu słabości. Tak naprawdę kupowanie siły sprawdza się w wyraźnym trendzie
Najczęściej faktycznie kupuję "siłę" - chociaż ta nie zawsze jest widoczna na wykresie nieuzbrojonym okiem.
Ale to żadna generalna zasada, po prostu takie mam preferencje, aby grać trend, szczególnie, gdy uda mi się zobiektywizować subiektywne wrażenie, że trend się zaczął budować (bardzo trudna sprawa, formalnie niewyjaśnialna).

Życzę oczywiście sukcesów...
... no i więcej pokory podczas doboru parametrów BUY/SELL ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » niedziela, 18 sierpnia 2019, 21:24

Dzisiejsze transakcje:
1. Sprzedaż 0,0104 BTC w cenie 10385 $-> zysk po zakupie w cenie 10140$: 2,04 $ (0,5 $ to łączne koszty transakcji, dość duży procent)
2. Sprzedaż 220 XRP w cenie 0,2879 $-> zysk po zakupie w cenie 0,2511 $: 8,09 $ minus koszt transakcji, którego teraz nie jestem w stanie podać

Łączny zysk zakończonych transakcji: 5 + 2,04 + 8,09 = około 15 $.
Wcześniejsze zakupy jeszcze nie kwalifikują się do sprzedaży.

Ten temat to taki dziennik.
Zauważyłem, że mem potrzebę wykonać jakąś transakcję w ciągu dnia, choć tak naprawdę optymalnie jest zrobić to zwykle raz na tydzień...
Równolegle prowadzę skup cotygodniowy BCH i XMR i uważam, że to da lepsze rezultaty (na zasadach, jak comiesięczny wkład w "emeryturę"), niż te transakcje z tematu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » środa, 21 sierpnia 2019, 18:22

Przygotowałem tabelkę, aby widzieć, na czym stoję.
W przypadku BTC kapitałem jest 1000$ i z tego jest liczona stopa zwrotu
W przypadku XRP to jest 500$, a ETC: 0,043 BTC.

Obrazek

Dodałem też wartość "indeks" liczoną od pierwszych transakcji.
Stopa zwrotu jest korzystniejsza od indeksu z racji zakupów transzami jak na razie, czyli nie całością kapitału.
Największa wtopa jest na BTC, a najlepiej mi poszło na razie na XRP, jak widać.
Wskaźniki sobie odpuściłem, tylko wykres ceny.

Jeśli w XRP pęknie podłoga 0,25 $, to robię konwersję na innego alta.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » czwartek, 22 sierpnia 2019, 19:13

Wybicia w górę ETC zdarzały się. Czeka mnie cierpliwość, nawet jeden miesiąc. Liczę na to, że górnicy teraz przerzucą się z ETH na ETC, zwiększy się podaż i cena unormuje się.
Obrazek

XRP wygrywa na strategię "konsolidacja".

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » piątek, 23 sierpnia 2019, 17:24

Oświeciło mie, że jeśli ETC do BTC wzrośnie ponad 100%, co nie jest nierealne, konto wyzeruje się. tak więc porzucam short i skupiam się na czystej, uczciwej sprzedaży/kupnie, bez kontraktów (tzn to, co robiłem, było uczciwe, tylko takie...hmm podchodzące pod hazard). Nie używam SL i dlatego short w tak zmiennym rynku może mnie zniszczyć. Pozostałą pulę z ETC/BTC uszczuploną teraz o 18% przeznaczam na pomnażanie BTC poprzez grę na BCH/BTC. BCH względem BTC teraz dobrze się trzyma, wygląda na koniec spadków. Walutą bazową będzie BTC z kapitałem przynajmniej 50%, a BCH (któremu kibiciję, ale jest, jak jest) z kapitałem do 50%. Później wrzucę aktualną tabelkę.

Edit: aktualna tabelka
Obrazek
Tak wygląda zakończenie przygody z shortowaniem bez SL. XRP wygrywa w grze na trend boczny.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » sobota, 24 sierpnia 2019, 19:01

Short ETC/BTC zamieniłem na longa BCH-BTC, tzn jak BCH/BTC wzrasta, to sprzedaję transzę 0,16 BCH, a jak spada, to dokupuję transzę BCH, w uproszczeniu. Dokładniej, to skorzystałem z tego:
viewtopic.php?f=105&t=32678

Dziś zakupiono standardowo BTC, XRP i dodatkowo 0,81 BCH. W tej chwili BCH stanowi 50% i BTC 50% wartości.

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 18:49

BCH kupione tylko 0,1 ponieważ mała zmiana od wczoraj:
Obrazek

Z BTC to nie mam pojęcie, czy wzrośnie, czy spadnie. Trochę wzrosło, więc trochę sprzedałem. O 2-3 w nocy spałem, szkoda.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » wtorek, 27 sierpnia 2019, 18:05

Nieco przedwczesna sprzedaż BCH, ale nie jest źle.

Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » środa, 28 sierpnia 2019, 19:21

Nudno ostatnio:

Obrazek

Wyniki będę wstawiał rzadziej, nie codziennie, mimo transakcji codziennych. Za to będę tłumaczył, czemu takie, a nie inne decyzje.
W przypadku BTC/USD cały cas ciągnie się błąd skupu na górce na początku. To będę długo odrabiać. Schemat tylko na czerowone świece mówił "kupuj", taki MACD mówi: "jeszcze nie teraz". Według MACD skup powinien się zacząć od 14 sierpnia. Gdyby na tym się skupić, już by była dodatnia stopa wzrostu.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja z SL = 2 tygodnie

Postautor: wamak » sobota, 31 sierpnia 2019, 21:38

Obrazek

Tak to teraz wygląda.
Wyniki ujemne są w pełni akceptowalne. Dnia 30.08.2019 dokonałem testowo kilka szybkich transakcji na BTC/USD tylko na podstawie wyglądu świec, na czuja. Jak się okazuje, większe zaangażowanie w sytuację bieżącą daje lepszy rezultat, niż gotowa niezmienialna strategia.
Będę raczej dokupować po spadkach, ale PO spadkach, a nie na początku, jeśli wychodzi dołem z konsolidacji. Małą transza 0.01 BTC na bieżące kup/sprzedaj, a pozostałe czekają. Jest jeszcze z czego kupować.
W przypadku BCH/BTC nastawiam się na trend boczny. Zanegowanie tego oznacza kolejną zmianę.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Postautor: wamak » poniedziałek, 2 września 2019, 18:53

Tak to na dziś wygląda:

Obrazek

Te 4 pozostałe transze 0,01 BTC jeszcze nie kwalifikują się do sprzedaży. Jakby co, pierwsze transakcje są już schowane i ich nie widać w tabelce.
XRP muli od kilku dni: tak małych zmian cen długo nie było.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Postautor: wamak » wtorek, 3 września 2019, 18:36

Sprzedałem asekuracyjnie 0,01 BTC tylko dlatego, ponieważ pula BCH/BTC jest w ciągłym longu.
Obrazek
Normalnie bym jeszcze czekał ze sprzedażą BTC, jeszcze wzrost się nie skończył.
NA XRP nuda.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Postautor: wamak » środa, 4 września 2019, 18:29

A dokupiłem też BTC, bo się znowu rozpędza.
Obrazek

Coś mi się wydaje, że BTC będzie rozsądną ciekawą alternatywą dla lokat bankowych, a alty to właściwie nie wiadomo, do czego. Wygodnym płacidłem jest przesież FIAT.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Postautor: wamak » niedziela, 8 września 2019, 17:36

Tak to dziś wygląda, tabelka pokazuje tym razem cały miesiąc.

Obrazek

Powrót BTC do ceny 11700 spowoduje, że zarówno indeks będzie, 0%, jak i zarobek będzie 0%.
Podobnie jest z BCH/BTC. Były błędne przedwczesne zakupy. W BCH wystartowałem ze zbyt dużymi zakupami, później dokupowane było mniej (bo nie było z czego). Błąd przemyślałem, w następnym cyklu będzie lepiej. Z BTC tak samo. Poza tym trzeba kupować rzadziej, ale za to za wyższą stawkę.
W przypadku XRP/USD, gdy indeks będzie 0%, to zarobek będzie 4% (jak wcześniej czegoś nie sprzedam), tu jest ok.

Zawężenie zakupów na czerwonych świecach do momentów z potwierdzeniem czerwonym pustym słupkiem za wskaźnika MACD pozwala zdecydowaną większość zakupów odsprzedać z zyskiem. Oczywiście na ciągle spadającą cenę bez odbić nie ma ratunku, ale już tak jest bezpieczniej, niż tylko zakup na czerwonych świecach. Nawet to powinno się nieźle sprawdzić przy spadającej cenie z lekkimi odbiciami.

Optymalne zakupy dla pary BTC/USD:
Obrazek

Optymalne zakupy dla pary BCH/BTC:
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Postautor: wamak » czwartek, 12 września 2019, 23:02

Tak to dziś wygląda:
Obrazek
Wyłamałem się ze wskaźnika, ponieważ widziałem, że BTC spada słabo i spadanie wyczerpuje się. Z drugiej strony nie chciałem robić zakupów za 200$, to jest zarezerwowane na większe spadki.
Na dzień dzisiejszy nie podoba mi się XRP, coraz częściej jest blisko dna, wybicia są coraz słabsze. Być może niedługo konwersja na innego coina.

Tak naprawdę tutaj trzeba przeznaczyć kapitał 20-50 razy większy, ale to jest eksperyment, uczę się. To jednak są realne pieniądze, nie żadna symulacja. Lepiej jednak stracić 3% z 10000zł, niż z 100000zł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 13 września 2019, 19:50

Co to jest indeks %?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Postautor: wamak » piątek, 13 września 2019, 22:03

Indeks %, to jest procentowa zmiana ceny od pierwszej transakcji. To oznacza na przykładzie Bitcoina do USD, że gdybym wszedł całym kapitałem 8 sierpnia, to strata wynosiłaby 11,4%.

Obecnie uważam, że transakcje robiłem zbyt często i zbyt małą kwotą. Nawet jeśli się zarobi miesięcznie na plus te 2-3%, to połowę zjedzą opłaty transakcyjne, których w tabeli nie uwzględniam.
Na parze BTC/USD aktualnie dokupiłem jeszcze 0,01 BTC i zakupione BTC stanowią 40% puli przeznaczonej dla tej pary. 60% w postaci USD czeka na korektę, a posiadane 0,04 BTC (plus BCH i BTC z puli BCH/BTC) czeka na zrealizowanie zysku przynajmniej 30%. W tej chwili jest 50/50, że wyjdzie dołem z trójkąta i 50/50, że wyjdzie górą. Jeśli się rozpędzi w górę, to przynajmniej będzie co sprzedawać. Jeśli pójdzie w dół, to trudno, poczekam na ustabilizowanie spadku i dopiero wtedy dokupuję.
XRP nie wygląda jednak tak źle. Póki nie spada, to jest szansa na jakąś szpileczkę w górę, która się trafia jednak dość rzadko.
Takie codzienne transakcje powodowały, że wszystko trzeba trzymać na giełdzie. Przy drobnych kwotach nie opłaca się wysyłać BTC na portfel codziennie. To jest wada codziennych transakcji na drobnych kwotach. Z drugiej strony działam równocześnie na trzech giełdach o dość dobrej reputacji.

Mechanicznie bez myślenia opłaca się tylko regularny skup za X kwotę, ale pod warunkiem doboru odpowiednich coinów. Taki skup wygląda, jak uśrednianie, bo to jest uśrednianie. Jeśli jednak coś ciągle spada, to lepiej zaczekać na zmianę trendu (przynajmniej na wypłaszczenie) i wtedy kupić za to więcej.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Postautor: wamak » wtorek, 17 września 2019, 21:02

Czy można coś wyciągnąć przy spadającej cenie? XRP pokazuje, że można. XRP jednak miało stabilne wsparcie w okolicach 0,25$, które cały czas się utrzymuje. W sumie to jest coin, który jest kompromisem pomiędzy BTC i USD, taki pół-stable coin.

Obrazek
XRP: dodatnia stopa zwrotu przy ujemnym indeksie. Da się.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Spekulacja na BTC, XRP, BCH

Postautor: wamak » czwartek, 19 września 2019, 18:47

Cała czas pod kreską. Planuję znacznie zwiększyć kapitał na XRP, bo od początku najlepiej na tym mi idzie.

Obrazek

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości