Strategie do bota dla osób, które nie umieją programować

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Strategie do bota dla osób, które nie umieją programować

Postautor: Awesomist » środa, 29 sierpnia 2018, 17:56

Cześć, od jakiegoś czasu testuje bota, który został napisany dla osób chcących pohandlować na BTC jednak nie umiejących za bardzo programować.
Bot obecnie działa na Binance i jest dość łatwo programowalny, ma poniższe funkcje, które można dowolnie łączyć/kombinować z nimi:

Warunki IF (dany warunek musi zostać spełniony aby akcja została wykonana:

-Jeżeli cena wzrośnie/spadnie o dany procent
-Jeżeli wolumen (od ostatniego czasu przedziału czasowego lub w porównaniu do ostatniej swieczki (od 1minuty do 48h) wzrośnie/spadnie o dany procent
-Jeżeli RSI jest overbought/oversold - można zmieniać zarówno poziom jak i horyzont czasowy
-Podobnie z MACD

Gdy warunek zostanie spełniony bot kupuje/sprzedaje dany procent aktywa (zlecenie może być aktywne przez jakiś czas lub zostać wykonane w całości od razu).
Mogą to być jakiekolwiek rynki (BTC/USDT, BTC/ETH itd)


Poniżej info jak bot działa w pętli na przykładowych kwotach:

Scalping:

1. Kup BTC za 100% portfela
2. Jeżeli cena wzrośnie o 5% (od ceny z 1.) sprzedaj całość
3. Jeżeli cena spadnie o 3% (od ceny z 2.) kup całość

Inny scalping (gdy jesteśmy w boczniaku i znamy konkretne opory

1. Kup BTC za $8600
2. Jeżeli cena BTC wzrośnie do $8650 sprzedaj wszystko
3. Jeżeli cena BTC spadnie do $8450 kup za wszystko


Połączone z RSI:

1. Kup BTC za 100% portfela jeżeli RSI (6h) będzie wynosiło 25
2. Sprzedaj całość jeżeli w ciągu 7dni cena spadnie o 5% (stop loss, koniec pętli) LUB sprzedaj całość jeżeli cena wzrośnie o 2% (take profit)
3. Jeżeli cena spadnie o 5% lub RSI spadnie do 28 kup całość
itd itd


Ogólnie to powyższe cyfry są programowalne (można dowolnie je zmieniać), mam też możliwość backtestingu operacji kilka miesięcy wstecz (wiec bot jest na short/mid term) tak aby porównać czy przyniesie zysk w porównaniu do nic-nie-robienia czyli HODLOWANIA.

Czy byłby ktoś chętny posprawdzać różne strategie (mogą być mega rozbudowane ale też mega krótkie jak scalping)? Dla mnie to jest fajne rozwiazanie bo zawsze miałem w głowie dużo pomysłów a nie umiałem programować.

Proponuję najpierw backtesting, a jeżeli stratega przyniesie profit oferuje udział w zyskach. Operacje mogę wykonywać na swoim koncie Binance za swoje środki LUB mogę też podłączyć później do bota inne konto (dla bezpieczeństwa klucze API tylko z możliwością handlu bez wypłat itd).
Więc generalnie: ktoś się dzieli ideą, ja ją testuje na historycznych danych, a jeżeli się sprawdzi - sprawdzamy jak bot zadziała LIVE. Jeżeli zadziałą, super, mamy zysk. Jeżeli nie - stratę biorę na siebie.
Piszę dlatego, że sam nie jestem w stanie wpaść na wszelkie możliwe kombinacje gdyż bota można rozbudować, łączyć różne warunki - generalnie to przyjemnie to wygląda, a backtesting pozwala sprawdzić czy dana strategia jest dobra.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Strategie do bota dla osób, które nie umieją programować

Postautor: rav3n_pl » środa, 29 sierpnia 2018, 18:08

Należy jednak zaznaczyć, że zysk na starych danych nie dają gwarancji że w przyszłości też będzie działać ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Strategie do bota dla osób, które nie umieją programować

Postautor: Awesomist » środa, 29 sierpnia 2018, 18:17

rav3n_pl pisze:Należy jednak zaznaczyć, że zysk na starych danych nie dają gwarancji że w przyszłości też będzie działać ;]
Dokładnie, masz całkowitą rację - z tego co zauważyłem to np. scalping działa dobrze na short term ale np. w okresie 3MSC potrafi przynieść taki sam zysk jak w przeciągu miesiąca na backtestingu. Inaczej działa gdy jest trend UP, a inaczej gdy DOWN, dopiero zaczynam się w to wszystko wgryzać stąd napisałem propozycję wspólnego testowania bez poniesienia żadnych kosztów (prócz moich). Sam często miałem tak, że nie chciało mi się pilnować wykresu, a nawet taka prosta rzecz jak

-KUP BTC gdy RSI=21
-Sprzedaj BTC gdy RSI=69

Może zaoszczędzić czasu :D

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Strategie do bota dla osób, które nie umieją programować

Postautor: rav3n_pl » środa, 29 sierpnia 2018, 18:25

Z tym RSI to chyba "kup jak było mniej i wzrosło do 21" i "sprzedaj jak było więcej i spadło do 69"? Chyba triggerowało przejście w konkretną stronę a nie osiągnięcie poziomu. Ale mogę się mylić, trading nie moja broszka. Boty już bardziej :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Strategie do bota dla osób, które nie umieją programować

Postautor: adam1226 » środa, 29 sierpnia 2018, 20:04

Rsi jest akurat chyba jednym z bardziej zwodniczych parametrów..
A masz tam możliwośc dodać takie ktorych nie wymieniles?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Strategie do bota dla osób, które nie umieją programować

Postautor: Awesomist » czwartek, 30 sierpnia 2018, 20:07

adam1226 pisze:Rsi jest akurat chyba jednym z bardziej zwodniczych parametrów..
A masz tam możliwośc dodać takie ktorych nie wymieniles?
Póki co z AT jest RSI i MACD (które można naturalnie łączyć), w planie jest jeszcze SMA i inne - powoli powoli i się wszystko będzie rozwijać.
Obecnie testuje scalping na parze USDT/TUSDT i jakiś tam zysk jest - brakuje po prostu pomysłów żeby różne rzeczy testować :D

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości