Jaka strategia dla ALT/BTC

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strategia dla ALT/BTC

Postautor: bitcoinrocker » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 15:27

Witam,

Bawiłem się ostatnio trochę traidingview i sprawdzałem różne strategie. Doszedłem do wniosku, że żadna strategia oparta na przecinaniu się średnich o różnej liczbie punktów branych pod uwagę nie działa dobrze, bo jak przecinające się średnie mają dużą różnicę punktów, to przecięcie występuje z dużym opóźnieniem i często short wypada poniżej long, a jak różnice są małe, to wykresy średnich są zbyt blisko siebie i byle przegięcie wykresu ceny powoduje wyjście z pozycji. Strategie podane w internecie są na ogół opracowywane dla notowań spółek giełdowych lub rynku forex i nie działają dobrze na altcoinach. Wychodzi mi, że chyba najlepiej jest na podstawie analiz typować waluty, które potencjalnie mogą wzrosnąć i stosować trailing stop loss. Ale może jest jakieś lepsze podejście?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strategia dla ALT/BTC

Postautor: RafaelGrey » poniedziałek, 29 stycznia 2018, 17:54

Wsparcie opór, przebicie na dużym wolumenie. W zupelnosci to wystarcza

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jaka strategia dla ALT/BTC

Postautor: bitcoinrocker » wtorek, 30 stycznia 2018, 08:47

No ale to jest analiza. Prowadzi ona do wyznaczenia najbardziej prawdopodobnego trendu w interesującym nas czasie. I teraz co dalej, mając możliwość automatycznego tradingu (np. w nocy, gdy śpimy)? Zakładając, że mam np. kupione jakieś aktywa, i wyznaczyłem linię trendu, czy badać dojście do przewidywanej linii oporu i wolumen i gdy jest duży i zaczyna się odbicie to sprzedawać? Ale punkt dojścia do linii oporu (cenę) nie jest tak łatwo wyznaczyć, bo kurs może iść w górę pod różnym kątem. Zatem na wszelki wypadek trzeba zakładać ten punkt na niższym poziomie, jakby kurs szedł stromo do góry (gdy linia oporu jest rosnąca). Czy może po prostu badać tylko odbicie kursu (zmianę kierunku biorąc pod uwagę ileś tam punktów wstecz) i wolumen? Czy po prostu podnosić stop loss, bo w zasadzie w takiej sytuacji wyjdzie mniej więcej na to samo (sprzedaż zaraz po szczycie)? W zasadzie w takiej sytuacji określenie potencjalnej linii oporu nie jest potrzebne (bo i tak sprzedajemy po szczycie), ale pozwala określić kierunek podążania kursu i oszacować potencjalny zysk, co może determinować wybór określonej waluty do inwestycji.

Dałoby się też automatycznie badać nachylenie i w ten sposób bardziej precyzyjnie określać punkt odbicia/przebicia linii oporu, dzięki czemu można byłoby szybciej zareagować na ewentualne odbicie (sprzedać przy wyższym kursie).

Jak jest najlepiej postępować w takiej sytuacji? Co najlepiej ustawić w bocie?

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości