Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: OceanFire » piątek, 29 grudnia 2017, 12:51

Obrazek
Witam,
Chciałbym się podzielić z Wami pierwszą wersją mojego bota przeznaczonego do arbitrażu wewnątrz giełdy Bitbay na dostępnych tam instrumentach. Bot został finalnie dedykowany na urządzenia z systemem Android, jednakże jest on tylko częścią większej całości, którą piszę po godzinach i która będzie zajmowała się dużo większą analizą.

Nie ukrywam, że zależy mi na dość dużym feedbacku oraz sporej ilości pobrań, ze względu na to iż chciałbym maksymalnie udoskonalić budowane przez mnie narzędzia, a mogę to zrobić tylko dzięki rzetelnym opiniom.

Link do aplikacji w sklepie play znajdziecie TUTAJ

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: maky » piątek, 29 grudnia 2017, 12:52

Chwała Ci za to ale... nie lubisz zarabiać? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: OceanFire » piątek, 29 grudnia 2017, 13:06

Produkt jest jeszcze za mało rozwinięty by wprowadzać reklamy, a tym bardziej opłaty.
Nie chce być nie fair w stosunku co do użytkowników i rodaków przy okazji :)

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: Jaroslaw » piątek, 29 grudnia 2017, 13:09

OceanFire pisze: Produkt jest jeszcze za mało rozwinięty by wprowadzać reklamy, a tym bardziej opłaty.
Nie chce być nie fair w stosunku co do użytkowników i rodaków przy okazji :)
Jeśli bot by jeszcze zliczał podatek dla US to płace za niego 1000zł

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: OceanFire » piątek, 29 grudnia 2017, 13:57

Odezwij się na PW.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: bitcoinrocker » wtorek, 9 stycznia 2018, 17:49

Witam,

Pobrałem sobie program i jest on na pewno dużym ułatwieniem. Z mojego punktu widzenia (a jestem całkowicie początkujący w temacie) można byłoby dodać następujące funkcjonalności:

sortowanie (np. od największej opłacalności do najmniejszej), albo największa opłacalność na pierwszym miejscu, a reszta jak leci

filtry na walutę - załóżmy, że nie mam środków w każdej walucie, tylko obracam cały czas tą samą kwotą, np. kupuję ETH za PLN i sprzedaję za USD - zatem w kolejnym arbitrażu będę startował z USD i fajnie jakbym mógł ustawić filtr ograniczający transakcje tylko do tych, w których wychodzi się od USD (jeśli nie filtr, to np. sortowanie według waluty wejściowej)

sygnały dźwiękowe, gdy pojawi się oczekiwana możliwość arbitrażu (np. po pojawieniu się transakcji z wyjściem z określonej waluty) - wtedy można sobie coś tam dłubać na kompie i zareagować w odpowiednim momencie.

Tak jak pisałem wcześniej, jestem całkowicie początkujący, więc może moje sugestie nie będą specjalnie cenne :)

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: Neviar » środa, 10 stycznia 2018, 15:05

Na jakich zasadach działa notyfikacja? Wartość standardowo na "0.3" ustawiona, ale jeszcze ani razu nie wyskoczyła. Przed chwilą widziałem info w aplikacji, że przykładowo możliwy zysk 5,6% przy prowizji 4,3%, ale nie było żadnego powiadomienia. Galaxy S7, najnowszy dostępny soft dla Polski.

Jeszcze bardziej noobskie pytanie. Co oznacza "zysk 5,6% przy prowizji 4,3%"? :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: nibylandia

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: DanielBruno76 » środa, 10 stycznia 2018, 15:14

iOS - kiedy można się spodziewać?

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: OceanFire » czwartek, 11 stycznia 2018, 10:48

Neviar pisze: Na jakich zasadach działa notyfikacja? Wartość standardowo na "0.3" ustawiona, ale jeszcze ani razu nie wyskoczyła. Przed chwilą widziałem info w aplikacji, że przykładowo możliwy zysk 5,6% przy prowizji 4,3%, ale nie było żadnego powiadomienia. Galaxy S7, najnowszy dostępny soft dla Polski.

Jeszcze bardziej noobskie pytanie. Co oznacza "zysk 5,6% przy prowizji 4,3%"? :P
Zysk jest pomniejszony o standardowe fee na danej giełdzie. W przyszłości w aplikacji będzie można wprowadzić nasze aktualne fee na danej giełdzie (często zależy od obrotu). Generalnie standardowo do bitbay jest przydzielone 2*0,41%

Co do powiadomień. Coś się ostatnio popsuło, pracuje nad naprawieniem tego.
DanielBruno76 pisze: iOS - kiedy można się spodziewać?
Wersja na IOS jest gotowa, jednakże nie posiadam konta developerskiego gdyż to kosztuje jakiś tam $$ rocznie. Jak ktoś chciałby mi takie konto zasponsorować to wypuszczę na te urządzenia.

EDIT:
Generalnie większość zmian zostanie zrobiona jeżeli liczba pobrań przekroczy 500. Obecnie jest 122 pobrania aplikacji, więc jeżeli posiadacie jakieś dostępy do zamkniętych/otwartych grup i możecie polecić apkę co wpłynie na zwiększenie szybkości przyrostu instalacji, to szybciej te aktualizacje zostaną wypuszczone.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: marlone » piątek, 12 stycznia 2018, 20:21

Może ktoś kompletnemu laikowi w temacie wyjaśnić jak w praktyce wygląda taki arbitraż na jednej giełdzie? Nigdy nie bawiłem się w przewalutowania i nie wiem jak wygląda sposób postępowania krok po kroku. Chodzi mi o ten przykład ze screena w Google Play. Załóżmy, że mam 0.5 BTC, które sobie leży na BitBayu. Za 0.07760371 kupuję jednego DASHa. Od razu sprzedaję go za EUR i mam dajmy na to równowartość 4181.5 PLN w EUR. Jak to teraz przewalutować, żebym miał po prostu więcej BTC? Teraz mam 0.42239629 BTC + 4181.5 w EUR. Jak to głupie pytanie to przepraszam, ale nigdy nie bawiłem się w tego typu arbitraż i w ogóle nie mam doświadczenia jeśli chodzi o zabawę w USD, EUR. Sama idea programu bardzo fajna, tylko zastanawiają mnie właśnie względy praktyczne. Czy tego typu arbitraż jest w ogóle realnie możliwy?

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: OceanFire » niedziela, 14 stycznia 2018, 19:59

Wypłacasz i wymieniasz na jakimś kantorze internetowym.

Jak chcesz się zarejestrować na takim kantorze z mojego refa to daj znać to przy okazji pomogę.

Początkujący
Posty: 295
Rejestracja: 8 marca 2017
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Napisałem BOT-a do arbitrażu - Bitbay

Postautor: marlone » wtorek, 16 stycznia 2018, 10:42

Próbowałem sobie sprawdzić czy dałbym radę zrobić skutecznie taki arbitraż i niestety nic z tego. Orderbook zmienia się w kilka/kilkanaście sekund i po prostu nie jestem w stanie zdążyć wystawić odpowiedniego zlecenia. Poza tym problemem jest rozmiar analizowanych zleceń. Program wyrzuca, że kupimy np. za PLN w kwocie 3100, a sprzedamy za kwotę 3200 w USD. Wszystko ok tylko w orderbooku okazuje się, że kupić w tej cenie możemy np. 0,1 DASH, a sprzedać możemy 1. Żeby to miało większy sens musielibyśmy operować większymi kwotami, a wiąże się to z rozmiarami wystawionych zleceń. Myślę, że miałoby to sens gdyby bot za nas realizował takie zlecenie w 2-3 sekundy (kupno i po 2 s. sprzedaż), po spełnieniu warunku rozmiaru. Ręcznie w tej chwili sobie tego nie wyobrażam. Tym bardziej gratuluję wszystkim, którzy potrafią zarabiać w taki sposób - jak widać nie jest to takie proste.

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości