Bot do arbitrażu

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do arbitrażu

Postautor: Raban » wtorek, 5 września 2017, 11:02

Cześć wszystkim, z racji tego, że piszę bota do arbitrażu, który na razie będzie działać na BITTREX i POLONIEX to chciałbym się dowiedzieć dokładnie jak ten arbitraż ma wyglądać. Oczywiście jeżeli będe pisał bzdury to proszę o naprostowanie mnie w tym temacie, piszę tak jak to rozumiem. Z tego co wczoraj wymyśliłem to da się zrobić arbitraż na dwa sposoby

Dla przykładu podam testowe ceny na obu giełdach aby to lepiej zobrazować
Giełda A
-BID = 0,00050
-ASK = 0,00060
Giełda B
-BID = 0,00060
-ASK = 0,00070

Nie patrząc na profit widać, że arbitraż uda zrobić się kupując na giełdzie A i sprzedając na giełdzie B

-pierwszy sposób, w którym na giełdzie A wystawiam zlecenie chęci kupna coina (BID = 0,00050 [w tej samej cenie lub troszkę większej 0,00051]), następnie przesyłam je na giełde B i tam wystawiam zlecenie sprzedaży coina (ASK = 0,00070 [w tej samej cenie lub troszkę mniejszej 0,00069]). Cały profit nie licząć prowizji od przesyłania waluty, kupna i sprzedaży wynosi 0,00070 - 0,00050 = 0,0002.

-drugi sposób, w którym na giełdzie A kupuje coina (ASK = 0,00060 [po cenie najtańszego zlecenia sprzedaży]), następnie przesyłam je na giełdę B i tam sprzedaję coiny (BID = 0,00060 od razu lub wystawiam zlecenie sprzedaży ASK = 0,00070). Cały profit nie licząć prowizji od przesyłanai waluty, kupna i sprzedaży w przypadku, gdy sprzedajemy bez wystawiania zlecenia sprzedaży 0,0006 - 0,0006 = 0. W przypadku gdy sprzedajemy wystawiając zlecenie sprzedaży 0,0007 - 0,0006 = 0,0001.

Prosiłbym o wytłumaczenie jak poprawnie ma wyglądać arbitraż i czy w ogóle dobrze to rozpisałem i rozumiem. Wydaje mi się, że to będzie sposób pierwszy z minimalnym przebiciem cenowym i wystawianiem zleceń kupna i sprzedaży ale prosiłbym o potwierdzenie.

Z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bot do arbitrażu

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 5 września 2017, 11:13

Arbitraż jest możliwy tylko, gdy cena skupu na jednej giełdzie jest wyższa niż cena sprzedaży na innej giełdzie, a różnica jest większa niż opłaty jakie po drodze wynikną (prowizja taker, przesłanie środków).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do arbitrażu

Postautor: Raban » wtorek, 5 września 2017, 13:02

Więc jeszcze tylko potwierdzę, cena skupu to jest cena, po której można kupić coina ale nie otwierając zlecenia kupna (ASK), natomiast cena sprzedaży to cena, po której mozna sprzedać coina bez otwierania zlecenia sprzedaży (BID), lub cena, po której mozna sprzedać coina wystawiając zlecenie sprzedaży (ASK)?.

Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bot do arbitrażu

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 5 września 2017, 13:35

Ask - po tyle ktoś chce kupić
Bid - po ktoś chce sprzedać
Bid na jednej giełdzie musi być większy niż ask na drugiej.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do arbitrażu

Postautor: Awesomist » wtorek, 5 września 2017, 13:42

Polecam pobawic się najpierw ręcznie w abitraż i sprawdzić jak to działa.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do arbitrażu

Postautor: Raban » wtorek, 5 września 2017, 15:03

Jasne, że na początek będę bawił się ręcznie ale potrzebuje bota aby sprawdzał aktualnie na jakich giełdach jest możliwy arbitraż.

Może pytanie nie będzie związane z tematem ale skorzystam, wiecie jak to jest z przesyłaniem waluty między giełdami, czy da się wpłynąć na czas dostarczenia waluty? Arbitraż na daną walutę może zniknąć gdy waluta do sprzedaży będzie w trakcie wysyłki na drugą giełdę, da się jakoś temu zapobiec?

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do arbitrażu

Postautor: prezes » wtorek, 5 września 2017, 15:11

Raban pisze: Arbitraż na daną walutę może zniknąć gdy waluta do sprzedaży będzie w trakcie wysyłki na drugą giełdę, da się jakoś temu zapobiec?
Arbitraż wykonujesz wtedy jak masz na dwóch giełdach odpowiednią ilość kryptowalut, na jednej sprzedajesz a na drugiej w tym samym momencie kupujesz, a dopiero późnej sobie przelewasz pomiędzy giełdami kryptowaluty i ew. fiaty.

Zanim byś zdążył przelać z jednej giełdy na drugą to cena by się już wielokrotnie zmieniła.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do arbitrażu

Postautor: Awesomist » wtorek, 5 września 2017, 15:20

Generalnie do pełnego wykorzystania arbitrażu musisz zapewnić środki na każdej giełdzie w tym samym czasie. Jeżeli operujesz np. na BTC/EUR to musisz mieć na obu giełdach BTC i EUR, bo nie wiadomo, w którą stronę będzie okazdja do arbitrażu.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do arbitrażu

Postautor: Raban » wtorek, 5 września 2017, 15:49

Więc jeżeli chodzi o przelewanie kryptowalut w momencie gdy jest możliwość arbitrażu, nie ma takiej opcji, nie zdążę tego zrobić, tak?

Czyli przykładowo dla ETH, na giełdzie A mam 5 ETH i na giełdzie B mam także 5 ETH. Na giełdzie B cena sprzedaży wynosi 350$, natomiast na giełdzie A cena kupna wynosi 330$. W tym momencie na giełdzie B sprzedaję te 5 ETH po cenie 350$ a na giełdzie A kupuje 5 ETH po 330$. W rezultacie na giełdzie A mam 10 ETH, na giełdzie B mam 0 ETH (więc przesyłam 5 ETH na giełdę B). Jeżeli chodzi o profit 350$-330$ x 5 = 100$ (bez prowizji). Dobrze rozumiem?

Może ktoś z was wie jaki był najdłuższy czas arbitrażu lub zwykle ile takie akcje trwają (godzina, 6 godzin... a może 10 minut)? Konkretniej chodzi o czas przez jaki można było wykonać arbitraż (na giełdzie A było taniej kupić a na giełdzie B drożej sprzedać), przez ile czasu możliwość takiej akcji utrzymywała się.

Dziękuje za pomoc, pozdrawiam.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do arbitrażu

Postautor: Awesomist » wtorek, 5 września 2017, 15:56

@Raban, zależy od giełdy, waluty, przepchnia sieci i innych czynników. Czasami sytuacja się utrzymuje do kilku dni, czasami kilkanaście minut. Zależy od innych userów.

Weź też pod uwagę, że to $350 musisz teraz wysłać na swoje konto bankowe (kilka dni), z konta bankowego odesłać na drugą giełdę (kolejne kilka dni) i odejmij od tego prowizje.

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: -2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do arbitrażu

Postautor: Raban » wtorek, 5 września 2017, 16:12

Awesomist pisze:
Weź też pod uwagę, że to $350 musisz teraz wysłać na swoje konto bankowe (kilka dni), z konta bankowego odesłać na drugą giełdę (kolejne kilka dni) i odejmij od tego prowizje.
A co powiedziałbyś na zakup i przesłanie dla przykładu BTC, jeżeli byłby w cenie, przez którą nie stracę?

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość