Sygnały handlowe.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: AdamM » sobota, 17 września 2016, 18:08

Ciekawy jestem jak na rynku kryptowalut rozwinięta jest sytuacja z sygnałami handlowymi. Swojego czasu na sygnały forexowe bardzo naganiali. Trochę pogooglałem za takimi związanymi z kryptowalutami i nie za bardzo widzę jakieś konkretne strony, które by udostępniały takie sygnały. To znaczy, niby są, ale jak zaczynam doczytywać to albo nie dla kryptowalut albo trzeba mieć jakieś zaproszenie żeby w ogóle doczytać szczegóły albo z jakiegoś innego powodu nie mogę dotrzeć do konkretów. Parę szybkich pytań. :)

1. Kojarzycie takie strony które sprzedają takie sygnały do handlu kryptowalutami?
2. Jak wyglądają udostępniane przez nie sygnały? Czy jest to sygnał typu "chyba wzrośnie", "wzrośnie na 66,5%", "kup teraz"?
3. Jak Waszym zdaniem powinien wyglądać idealny sygnał kupna/sprzedaży?

Proszę tylko o unikanie postów typu "jeśli ktoś ma dobry sygnał to sam na nim zarabia a nie udostępnia w internecie" oraz "polecam tę stronkę, sam zarobiłem majątek za jedyne $99 100% trafności". ;)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Sygnały handlowe.

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 18 września 2016, 03:58

Sygnały jakie daje AT są na wikipedii :)
Nie spotkałem się z czymś takim.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4639
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2699
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: mecenas » niedziela, 18 września 2016, 10:51

A kto normalny udostępni sygnały Buy/Sell swojej zarabiającej strategii?
No chyba, że szuka się naiwniaków na jakiś abonamencik celem wyciskania ich jak cytrynki i wystawiania na ryzyko. Dobra strategia to własna strategia. Dobre sygnały, to te, które dają przewagę na rynku i z natury są tajne.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: AdamM » niedziela, 18 września 2016, 17:23

mecenas pisze: A kto normalny udostępni sygnały Buy/Sell swojej zarabiającej strategii?
Miałem nadzieję że jasno się wyraziłem. ;)
AdamM pisze: Proszę tylko o unikanie postów typu "jeśli ktoś ma dobry sygnał to sam na nim zarabia a nie udostępnia w internecie" oraz "polecam tę stronkę, sam zarobiłem majątek za jedyne $99 100% trafności".
Serio. Nie takie jest założenie tego wątku. Interesują mnie sygnały dostępne w tej chwili oraz ich forma oraz Wasza ocena takiej a nie innej formy sygnału. A jeszcze bardziej interesuje mnie to jak Waszym zdaniem powinien wyglądać taki sygnał. Mam pewną koncepcję ale najpierw chciałem zobaczyć jakie pomysły się pojawią. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 18 września 2016, 20:04

@AdamM, są strony typu whaleclub czy tradingview, ale nie ma chyba ścisłych stron z sygnałami, raczej story z analizą, gdzie ludzie dobrowolnie publikują swoje pomysły na trading. Jak dużo tego czytasz, wiesz, jaka osoba publikuje ciekawe rzeczy a więc warto na nią zerkać.
Jak chcesz stronę z czysto technicznymi sygnałami, to nie różniłaby się ona skutecznością od przeciętnego tradera. Po pierwsze, analiza to nie równanie matematyczne, gdzie ma się obiektywne fakty i 2+2 to zawsze 4. Analiza jest zawsze jakąś interpretacją, idealne figury występują nieczęsto i dylemat typu "czy traktować to jako trójkąt czy jako klin?" są codziennością. Inna figura i już inne sygnały, to raz. A po drugie, nawet mając idealne figury, to sygnały jakie one dają, nigdy nie są w 100% pewne, zawsze są pułapki, zachowania na wykresie, których nie uzasadnia analiza itd. Analiza jest pomocą w tradingu, ale nie jest drogowskazem, dlatego to nie jest takie proste. Strona z czystymi sygnałami miałaby skuteczność na poziomie przeciętnego tradera a do tego, oparta by była na czyjejś analizie, ze względów na duży czynnik interpretacyjny na wykresie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: AdamM » niedziela, 18 września 2016, 21:17

Jasna sprawa że same analizy pozwalają na różnorodną interpretację. Każdy trader zinterpretuje wykres na swój sposób. Z resztą dokładnie widać to w wątkach "kursowych" - każdy kreski stawia po swojemu bazując na trochę innych założeniach.

Pamiętam jak ostatnio dyskutowałeś z makym o skuteczności analizy technicznej. Zauważ że wszystkie te interpretacje wykresu, trójkątów, fibo i zawartości troll boxa z giełdy ostatecznie skłaniają tradera do otwarcia pozycji. A ocenić tę pozycję jest już łatwo (oczywiście po czasie) patrząc jaki przyniosła zysk.

Gdybyś wiedział że afrus właśnie otworzył longa na DASH z danym take profit i stop lossem to byłby to dla Ciebie jakiś sygnał? Pójdźmy dalej, gdybyś miał takie informacje o otwieranych pozycjach przez osoby z forum jednocześnie mogąc przejrzeć historię ich wcześniejszej gry i np. posortować użytkowników po skuteczności? Może wtedy miałbyś szansę dotrzeć do tych mniej przeciętnych sygnałów. Czy taka wiedza byłaby wartościowa?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 18 września 2016, 22:38

AdamM pisze: Gdybyś wiedział że afrus właśnie otworzył longa na DASH z danym take profit i stop lossem to byłby to dla Ciebie jakiś sygnał?
Nie.
AdamM pisze: gdybyś miał takie informacje o otwieranych pozycjach przez osoby z forum jednocześnie mogąc przejrzeć historię ich wcześniejszej gry i np. posortować użytkowników po skuteczności? Może wtedy miałbyś szansę dotrzeć do tych mniej przeciętnych sygnałów. Czy taka wiedza byłaby wartościowa?
Tak, to mogłoby być wartościowe, ale wymagające dużego nakładu pracy.
Ogólnie trading to samodzielne zajęcie i tak je traktuję, nie ma co szukać guru czy super sygnałów czy kogoś do kopiowania ruchów, lepiej ten czas poświęcić na research i samodzielne kombinowanie.

@AdamM,
Dodano po 41 minutach 21 sekundach:
Dodam jeszcze, że trading zależy od tak wielu czynników i troszkę szczęścia, że czasem ma się genialne ruchy, a zaraz potem trywialny, szkolny błąd. :) Często sukcesy tzn. dobre zarobki dają tak dużo pewności, luzu i euforii, że zaraz potem wchodzi się w dziecinne błędy, taka "korekta" własnego tradingu.:)
Popatrz może https://www.whaleclub.co/ , nie korzystałem z tego dużo, ale jest chyba bardziej "sygnałowe" niż sygnałowe jest "wykresowe" https://www.tradingview.com/chart/bitcoin/?sort=recent .
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: maky » niedziela, 18 września 2016, 22:44

AdamM pisze: Gdybyś wiedział że afrus właśnie otworzył longa na DASH z danym take profit i stop lossem to byłby to dla Ciebie jakiś sygnał? Pójdźmy dalej, gdybyś miał takie informacje o otwieranych pozycjach przez osoby z forum jednocześnie mogąc przejrzeć historię ich wcześniejszej gry i np. posortować użytkowników po skuteczności? Może wtedy miałbyś szansę dotrzeć do tych mniej przeciętnych sygnałów. Czy taka wiedza byłaby wartościowa?
Chcesz skopiować http://etoro.com? ;)

Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
Kiedyś bodajże onet prowadził grę giełdową na niby. Jak ja im zazdrościłem możliwości obserwowania najskuteczniejszych graczy... ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: matheo » poniedziałek, 19 września 2016, 08:45

Kilka lat temu pamiętam, że ludzie korzystali z https://www.bullbearanalytics.com/ i mówili na niego "GURU" :) były nawet zrzutki na forum na subskrypcje. Wtedy nie było tyle altów co teraz, a analizy ograniczały się praktycznie tylko do BTC.

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: AdamM » poniedziałek, 19 września 2016, 09:05

maky pisze:Chcesz skopiować http://etoro.com? ;)
O, dzięki. Kiedyś o tym słyszałem ale już nawet zapomniałem że istnieje. Obejrzę sobie jakie tam mają podejście.

@matheo, nigdy nie czytałem Guru, ale po tym co czytałem o nim na forum to jego analizy były raczej bardzo luźne. Bez konkretniejszych syngałów. Dobrze kojarzę?

Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 5 kwietnia 2013
Reputacja: 145
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: matheo » poniedziałek, 19 września 2016, 10:10

AdamM pisze: @matheo, nigdy nie czytałem Guru, ale po tym co czytałem o nim na forum to jego analizy były raczej bardzo luźne. Bez konkretniejszych syngałów. Dobrze kojarzę?
Nie wiem, sam nie korzystałem, ale jak wejdziesz w samples to masz przykłady jak to mniej więcej wygląda https://www.bullbearanalytics.com/samples.html

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: AdamM » poniedziałek, 19 września 2016, 22:46

@maky, dobrze rozumiem że na etoro nie można podejrzeć jak właściwie ktoś gra? Można jedynie grać tak samo jak on? Po prostu kopiując jego pozycje całkowicie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: maky » wtorek, 20 września 2016, 13:34

AdamM pisze:@maky, dobrze rozumiem że na etoro nie można podejrzeć jak właściwie ktoś gra? Można jedynie grać tak samo jak on? Po prostu kopiując jego pozycje całkowicie.
Nie wiem. Nie używam.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 września 2016, 14:17

@AdamM, To jest wątek teoretyczny? Rozmawiamy dla samego poszerzenia wiedzy na ten temat? Czy poszukujesz jakiejś opcji, by na niej oprzeć trading/częściowo oprzeć?
Najlepiej chyba samemu generować swoje sygnały - przynajmniej wiadomo kogo potem opier#olić jak będą złe. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4639
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2699
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: mecenas » wtorek, 20 września 2016, 15:27

Wymazywanie pisze: Najlepiej chyba samemu generować swoje sygnały
No, bingo!
Jednak nie wolno na nich realnie grać, dopóki nie uzyskasz próby statystycznej i konkretnych empirycznych danych z takiej próby. To zwykle wymaga czasu... - no może poza kompresją <1D
Sam generator Buy/Sell to nie jest jeszcze drukarka wartości, ale jednak już podstawowy zestaw do budowy skutecznej maszyny wojennej... która z czasem i tak wymagać będzie remontów i regulacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 września 2016, 16:22

mecenas pisze: No, bingo!
Jednak nie wolno na nich realnie grać, dopóki nie uzyskasz próby statystycznej i konkretnych empirycznych danych z takiej próby.

To nie praca doktorska. Jak zarabiasz to jest to empiryczne potwierdzenie, jak częściej zarabiasz (a raczej więcej) niż tracisz to masz i statystykę załatwioną. :mrgreen: Nie potrzeba sobie teoretyzować i rozbudowywać metodologii, tu od razu idzie z grą czysta empiria, dość intuitywna sprawa i najlepszy probierz skuteczności i sensowności naszego stylu gry. Dopiero gdy nam nie idzie dobrze, warto zwrócić uwagę, by zmienić coś w stylu gry. Ale nawet dobry i dający zarobić styl gry, można ulepszać, więc to taka zabawa bez końca. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4639
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2699
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: mecenas » wtorek, 20 września 2016, 16:43

Wymazywanie pisze: [...] taka zabawa bez końca.
Raczej wieczna permanentna niepewność.
Bez analizy próby statystycznej, której wynikiem jest (albo nie jest) przewaga na rynku, życie spekulanta-optymisty to wieczne emocje i wieczna hormonalna sinusoida... Kilka lat i po człowieku. Przykro będzie patrzeć.
Grać strategią życzeniową bez twardych danych o wynikach takiej gry, to jak biec przez front w samych kąpielówkach. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 20 września 2016, 17:31

mecenas pisze: Bez analizy próby statystycznej, której wynikiem jest (albo nie jest) przewaga na rynku, życie spekulanta-optymisty to wieczne emocje i wieczna hormonalna sinusoida... Kilka lat i po człowieku. Przykro będzie patrzeć.
Grać strategią życzeniową bez twardych danych o wynikach takiej gry, to jak biec przez front w samych kąpielówkach.
Siedzę w tym ponad 3 lata, najczęściej spekulacja na krótko... Minuty, godziny, max dni. Rzadziej dłużej niż kilka dni. "Kilka lat i po człowieku"? O czym Ty mówisz? Grasz coś, czy jesteś taki teoretyk? Bo chyba to drugie.

Ludzie, którzy tradują, albo sobie nie radzą i przestają grać po pewnym czasie, albo sobie radzą i więcej zarabiają niż tracą. Jest też oczywiście grupa która nie zarabia ale dokłada ciągle do gry. Większość ludzi na crypto tradingu to jakby grupa mieszana, czasem zarabia, czasem traci, różnie bywa. Natomiast Twój opis wrzuca wszystkich do jednego worka i daje wydźwięk jakby byli o straceni ludzi, którzy niszczą swoje życie. Trochę rozsądku i umiaru...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: AdamM » wtorek, 20 września 2016, 17:56

Wymazywanie pisze: @AdamM, To jest wątek teoretyczny? Rozmawiamy dla samego poszerzenia wiedzy na ten temat? Czy poszukujesz jakiejś opcji, by na niej oprzeć trading/częściowo oprzeć?
Ja raczej nie handluję. Trochę chciałem się wgryźć w tematykę smart contractów i stwierdziłem że spróbuje sobie coś zaimplementować żeby lepiej poznać ten temat. Idę właśnie w tę stronę, której już wspomniałem i stwierdziłeś że to za duży nakład pracy. ;)

Na początek chciałbym sobie napisać mały programik pozwalający generować sygnały przez poszczególnych użytkowników i automatycznie oceniać ich jakość. Stąd właśnie moje pytanie o te sygnały i możliwie najprzydatniejszą (dla użytkowników) ich formę.

Czyli wątek dla traderów jest dość teoretyczny, a ja staram się go przełożyć na praktykę. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4639
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2699
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Sygnały handlowe.

Postautor: mecenas » środa, 21 września 2016, 09:09

Wymazywanie pisze: Grasz coś, czy jesteś taki teoretyk?
Wspominałem gdzieś wcześniej, że spekuluję na GPW półautomatycznie.
Robię to od 2004r. z roczną przerwą i szczerze mówiąc coraz mniejszym zaangażowaniem, gdyż obstawiam ogólną zapaść systemową. Dziś spekuluję już tylko jednym autorskim systemem niewielką pozycją na akcjach jednej dużej spółki i konsumuję wysiłki ostatnich lat. Na początku tej całej "przygody" spekulowałem jak robi to wielu - intuicyjnie z ciekawymi wynikami średniorocznymi, ale pojawiały się wnioski, że szkoda czasu gapić się w wykresy skoro może je "gryźć" maszyna. To był dobry wybór, ustawiłem się na kompresję 1D i miałem 15 sekund dziennie pracy z wykresem, czyli wieczorem po dobranocce włącz, zobacz, ewentualnie zleć, wyłącz.
Wymazywanie pisze: Twój opis wrzuca wszystkich do jednego worka i daje wydźwięk jakby byli o straceni ludzi, którzy niszczą swoje życie.
Nie do końca. Jeśli taki sposób "gry" Ci odpowiada i daje wynik, to nic mi do tego. ;)
Czasem jednak warto obliczyć ten wynik i podzielić przez roboczogodziny, można dojść do ciekawych wniosków.
Wymazywanie pisze: Siedzę w tym ponad 3 lata, najczęściej spekulacja na krótko... Minuty, godziny, max dni. Rzadziej dłużej niż kilka dni.
Gratuluję. Nielewarowane minuty to skarbonka prowizji... Lewarowane to kolekcja czarnych łabędzi...
Naprawdę szczerze podziwiam i życzę kolejnych 3 lat.

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość