Bot do CEX.IO

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bot do CEX.IO

Postautor: bithudu » środa, 15 października 2014, 18:28

Widzę, że wątek trochę umarł, ale może ktoś to jeszcze odwiedza i mnie oświeci.
Trochę handluję na CEX i mam taki pytanie: czy bot, który wyrabia 30 % miesięcznego zysku na BTC na parze GHS/BTC to dobry bot, czy śmieć raczej? Testuję takie cosik i nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać.

tak, tak. nie mówcie mi, że lepiej byłoby kupić GHS miesiąc temu i dzisiaj sprzedać, byłoby więcej. Nie o to chodzi. chodzi mi raczej o to, jaki wynik bota (który pracuje 24/24 i nie wie, co będzie jutro) można uznać za zadowalający (w ogóle, lub konkretnie na tej giełdzie i na tej parze.)

Ma ktoś jakieś konkretne doświadczenia?

mcb
Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: mcb » środa, 15 października 2014, 18:42

Pytasz czy 30% zysku miesięcznie to dobry wynik dla bezobsługowego automatu ? :)
Tak to dobry wynik, ale przed włożeniem w niego swoich (większych) środków sprawdź czy na pewno nie jest to -30%

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: bithudu » środa, 15 października 2014, 18:48

Nie, no napisałem przecież, że +30%.
wpłaciłem, odpaliłem, zapomniałem na miesiąc, sprawdziłem i pytam.

+ 30% to OK, dla tej giełdy i tej pary, czy ogólnie dla bota?

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: Turturek » środa, 15 października 2014, 18:48

% to w sumie bardzo mylący wskaźnik. 30% od złotówki to tylko 30 groszy, ilość procentów robi wrażenie, ale utrzymać się za to nie da. Na giełdzie fundamentalne znaczenie mają głębokość i płynność rynku. Robienie % przy mikroskopijnym kapitale, to sztuka dla sztuki.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: bithudu » środa, 15 października 2014, 18:54

Jasne, ale jakoś to trzeba przetestować. Wiadomo, że nie wywalę od razu 10 bitków do testów. I zdaję sobie sprawę z tego, że na większą skalę wynik może być inny ze względu na głębokość rynku. Ale chciałbym mieć jakiś pogląd na wynik.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: lenny » środa, 15 października 2014, 21:21

Turturek Ci dobrze odpowiedział. Ze śmiesznej kwoty 30% to jest nic.
Prawdziwy test się zacznie, jak 100 krotnie powiększysz zainwestowaną kwotę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: maky » środa, 15 października 2014, 22:02

Nie ma takich botów. No może giełdowe do HFT. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: bithudu » środa, 15 października 2014, 23:05

@lenny
100 krotnie w stosunku do czego? Przecież nic nie pisałem, ile zainwestowałem.

@maky
jak to nie ma takich botów? Ja mam takiego...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 15 października 2014, 23:33

@maky
jak to nie ma takich botów? Ja mam takiego...
I co teraz czekasz aż ludzie zaczną cie błagać żebyś im go wysłał? -_-

Już widzę jak wkładasz tam 10 tysięcy i po miesiącu masz 3 tyś zysku ;)

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: bithudu » środa, 15 października 2014, 23:42

Chwila. zadałem proste pytanie: Czy bot, który wyrabia 30% to dobry bot, czy śmieć. I chciałem poznać Wasze zdanie, bo nie mam doświadczenia w botach. I TYLE . Nie chcę go sprzedawać, rozdawać, nie czekam na błagania ani na dobrowolne wpłaty.
Po prostu chcę wiedzieć, czy warto go używać, czy szkoda tracić czasu i trzeba szukać czegoś lepszego, co wyciąga np. 260%. Prosto się chyba wyraziłem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: prezes » czwartek, 16 października 2014, 00:11

@bithudu
Jak Twój bot wyciąga 30 % średnio zysku miesięcznie i działa nieprzerwanie przez kilka lat nie powodując bankruta przez ten okres to TAK to jest dobry bot.

Jeżli ten bot działa tylko miesiąc to nie można nic powiedzieć czy jest dobry średni czy zły. Są boty które wyciągają po kilkaset procent po pierwszym miesiącu a w drugim tracą całą kasę.
Potestuj go przez kilka miesięcy a najlepiej kilka lat to wtedy będę mógł Ci odpowiedzieć na Twoje pytanie o Twojego bota, tylko że wtedy już nie będziesz musiał zadawać takiego pytania bo sam będziesz znał odpowiedź.

Na dzień dzisiejszy twój bot jest jednym z milionów botów, które zarobiły przez pierwszy miesiąc, większych wniosków z tego nie można wyciągnąć.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: bithudu » czwartek, 16 października 2014, 00:39

No i wreszcie jakaś konkretna odpowiedź. Dzięki @Prezes.
Mój bot działa jakieś 5 tygodni. Nie wiem, co będzie za miesiąc, dwa, pięć - potestujemy, zobaczymy. Ale skoro wynik jest OK, to będę dalej testował tą maszynkę.
Do zadania pytania skłonił mnie wątek o bitmarkecie, gdzie jest napisane, że w konkursie inwestorów najlepsze wyniki miały rzędu 50% w tydzień (https://www.bitmarket.pl/rating2.php?date=20140417 Więc się tak zastanawiałem, czy botem nie można by wycisnąć więcej bez żadnej manipulacji kursami, jak to tam robili.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: prezes » czwartek, 16 października 2014, 00:42

Botem można wyciągnąć więcej ale zwiększasz ryzyko. Zawsze się może zdarzyć, że bot zareaguje w taki sposób że puści Cie z torbami.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: bithudu » czwartek, 16 października 2014, 00:54

Wydawało mi się, że przy niegdysiejszym układzie trendów nawet maksymalne wykorzystanie topów i dołów nie da takiego zwrotu w kilka dni. Bez manipulacji oczywiście. I żaden bot nie pomoże.
Co do ryzyka, to cały handel giełdowy obarczony jest ryzykiem. Bez ryzyka to tylko skarpeta.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: Turturek » czwartek, 16 października 2014, 09:57

Największe rekiny giełdowe zarabiają 20-25% rocznie!!! Zatem wszystko co zarabia więcej jest albo chwilowe, albo w skali mikro (a właściwie nawet nano). Po prostu fizycznie się nie da dużymi pieniędzmi zrobić więcej.

Jeżeli napisany bot zarabia, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy zarabia tyle żeby w realnym czasie zwrócić za poświęcony czas na napisanie i wdrożenie oraz wszelkie poniesione koszty. Jeżeli tak, to jest to inwestycja udana bez względu na wykręcany %. Jeżeli nie, to... no cóż, nauka kosztuje.

Boty dają zarobek zależny od wielkości kapitału, ryzyka oraz głębokości i płynności rynku. Czyli dwa identyczne boty dadzą różny % jeżeli włożone kapitały będą się różnić. To nie działa tak, że będzie ten sam % przy 1 jak i przy 100 BTC. Ciężko zatem porównywać wyniki znając tylko jeden parametr. Kiedyś testowano maszyny szachowe i jeden z modeli poddał wygraną jak się zdawało partię. Po analizie okazało się, że potrafił przewidzieć jeden ruch więcej niż inne i zauważył kombinację której inne maszyny nie widziały. Chociaż zanotował najgorszy wynik, był najlepszy. Podobnie ma się z botami, ten który wykręci 150% może za chwilę wszystko stracić, a ten z 30% będzie zarabiać przez lata. Albo ten który wykręcił 150% zarobił 2 złote, a ten z 30% kilka razy więcej.

Do prawdziwego porównania, trzeba zatem identycznego kapitału startowego i dłuższego czasu np. kilku lat (jak wyżej padło).

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: bithudu » czwartek, 16 października 2014, 11:01

@Torturek -> w teorii oczywiście masz rację. Ale w praktyce samo testowanie bota przez lata mija się z celem. W przeciągu kilku miesięcy realia zmieniają się o radykalnie, szczególnie na takim rynku jak BTC - padają giełdy, wybuchają wojny, kraje (czy chociażby duże korporacje) ograniczają transakcje BTC i kurs może polecieć na łeb i najlepszy bot nie pomoże. Albo w drugą stronę.
Więc dzięki za oświecenie mnie o tych procentach, widzę, że jest nie źle, cieszę się z tego, co mam dziś.
Kwota do testów rzeczywiście była minimalna, ok. 0.2 BTC. Dorzucę trochę i będę testował dalej.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: Chancellor » czwartek, 16 października 2014, 11:19

bithudu pisze:@Torturek
O mało nie oplułem ekranu kawą ;-). Przepraszam za offtop...

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: bithudu » czwartek, 16 października 2014, 12:27

Dopiero zobaczyłem. Sorry TURTUREK.

PS. Ja oplułem...

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: Turturek » czwartek, 16 października 2014, 13:02

Ja tam obraźliwy nie jestem, już się przyzwyczaiłem do takich literówek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bot do CEX.IO

Postautor: maky » czwartek, 16 października 2014, 19:56

prezes pisze:Botem można wyciągnąć więcej ale zwiększasz ryzyko. Zawsze się może zdarzyć, że bot zareaguje w taki sposób że puści Cie z torbami.
Ludziska kochane. Nie ma działających botów antycypujących przyszłość. Mogą być tylko takie, które wykorzystują znaną sprawdzalną zasadę typu arbitraż czy jak w HFT.. arbitraż.

Każdy kto twierdzi inaczej powinien to udowodnić mi darując mi jakieś ładne autko (np. Ariel Atom) bo kasa nie będzie już dla niego problemem... ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości