QT Bitcoin trader API lag - BTC-e

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

QT Bitcoin trader API lag - BTC-e

Postautor: scibi » wtorek, 25 lutego 2014, 16:35

Witam, korzystam na z powyzszego programu, ale api lag na nim jest bardzo czestym problemem, który nie pozwala kupowac/sprzedawac etc. co musze czynic w tym samym czasie poprzez web. Czy miał ktoś ten sam problem i udało mu sie go rozwiącac?
Dzieki z góry

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 443
Rejestracja: 12 lipca 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: QT Bitcoin trader API lag - BTC-e

Postautor: alex69 » wtorek, 25 lutego 2014, 16:39

mam to samo ...

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: QT Bitcoin trader API lag - BTC-e

Postautor: scibi » niedziela, 2 marca 2014, 16:52

A czy ktos wie jak ustawić stop-lossa ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 443
Rejestracja: 12 lipca 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: QT Bitcoin trader API lag - BTC-e

Postautor: alex69 » niedziela, 2 marca 2014, 19:48

w zakładce zasad tworzysz regułę ... to wszystko

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: QT Bitcoin trader API lag - BTC-e

Postautor: spamboy » środa, 5 listopada 2014, 03:53

Podepnę się pod wątek, bo dotyczy powyższego. Poszukuję programu/bota który zrealizuje mi proste operacje kup/sprzedaj, ewentualnie stop-lossy. Na ta chwilę mi to wystarczy.
Pobrałem QT z chęcią skonfigurowania pod BTC-e, na giełdzie wygenerowałem klucz API, który następnie wpisałem w program. Firewall chwilowo na 'off' aby mieć pewność, że nic nie blokuje ale połączenia brak bo lagi rosną w nieskończoność a żadne dane się nie pokazują.

1. Coś mogłem przeoczyć?
2. Giełda zmieniła api, a programu jeszcze nie zaktualizowano?
3. Czego używacie do polskich giełd?

PS. Z btc-e mam ostatnio trochę kłopotów, np. nie działają mi również aktualizacje kursów dla tej giełdy, które mam na komórce w Bitcoin Checker. One też pewnie korzystają z jakiegoś api...

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: QT Bitcoin trader API lag - BTC-e

Postautor: Au 79 » czwartek, 29 stycznia 2015, 23:00

Kilka miesięcy temu BTC-e zmagając się z DDOSem banowało hurtowo podjerzane IP (i pozostały takie do dziś)
Korzystam z AirVPN, i mam laga w nieskończoność jeśli wejdę z IP brytyjskiego lub z większości adresów holenderskich.
Ale to pewnie nie to, bo wtedy na www mam zaślepkę: Your IP was banned!
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: QT Bitcoin trader API lag - BTC-e

Postautor: MusX » czwartek, 29 stycznia 2015, 23:27

spamboy pisze:Podepnę się pod wątek, bo dotyczy powyższego. Poszukuję programu/bota który zrealizuje mi proste operacje kup/sprzedaj, ewentualnie stop-lossy. Na ta chwilę mi to wystarczy.
Pobrałem QT z chęcią skonfigurowania pod BTC-e, na giełdzie wygenerowałem klucz API, który następnie wpisałem w program. Firewall chwilowo na 'off' aby mieć pewność, że nic nie blokuje ale połączenia brak bo lagi rosną w nieskończoność a żadne dane się nie pokazują.

1. Coś mogłem przeoczyć?
2. Giełda zmieniła api, a programu jeszcze nie zaktualizowano?
3. Czego używacie do polskich giełd?

PS. Z btc-e mam ostatnio trochę kłopotów, np. nie działają mi również aktualizacje kursów dla tej giełdy, które mam na komórce w Bitcoin Checker. One też pewnie korzystają z jakiegoś api...
Co do "off" firewalla to słaby pomysł bo Twoje klucze mogły zostać wysłane na inny serwer i nie będziesz miał tego w logach.
Na taki use case to ja bym się upewnił, że firewall jest na "on" :)
Mimo, że program jest zaufany to nie kompilując źródła nigdy nie masz pewności jaką binarnę instalujesz.

Co do lagów. Czy ten QA trader nie używa bramki przez którą łączy się do API przez którą się łączy? bo jeśli łączy się bezpośrednio giełdy i ma lagi to chyba nic tu nie pomoże po stronie klienta, chyba że relokacja w okolicy serwera btc-e :) Jeśli ten program ma dostęp do historii handli to raczej używa bramki bo btc-e nie udostępnia historii handli dalej niż 2000 transakcji.

Jak miałeś kiedyś styczność z informatyką to polecam program ze swojego podpisu, dokładnie wtyczkę do programu R. W wersji dev jest nawet GUI. Nie ma obsługi sygnałów, trzeba sobie samemu napisać. Oczywiście wsio open source.

Do bitmarketu używał właśnie Rbitcoina.

Z btc-e problemów nie miałem, ale zawsze była to komunikacja bezpośrednio do ich API z Rbitcoina (w tym curl), a nie przez pośrednie aplikacje.

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości