Niedziela-Poniedziałek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Niedziela-Poniedziałek

Postautor: amneziahaze » niedziela, 12 listopada 2017, 17:50

Robiłem dzisiaj analizę dwuletnią górek i dołków na BTC LTC i częściowo BCH(zbyt krótkie ramy wykresu). Zestawiałem daty kupna, sprzedaży i wiecie co wyszło? Najlepszy czas na buy to początek weekendu(piątek), najlepszy czas sell - niedziela, poniedziałek, tj. realizowanie zysków. Na samym tylko Bitcoinie czas, w którym były realizowane zyski to koniec tygodnia, najczęściej poniedziałek to już spóźniony lekko wypad z zapadającej się fali C. Wychodzi na to, jeżeli zakładając że moje zestawienia są prawidłowe, że rynek kryptowalut jest mocno napędzany od dłuższego czasu outsiderami z giełd standardowych. Nie myślałbym inaczej gdyby nie uwzględniać mocy kapitału, a wiadomo, że ten najbardziej powszechny jest wśród rekinów z giełd światowych. I teraz, czy mógłby ktoś moje dane zanegować/potwierdzić? Pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4638
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2699
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Niedziela-Poniedziałek

Postautor: mecenas » niedziela, 12 listopada 2017, 17:52

Zrób backtest a być może otrzymasz ciekawy system transakcyjny.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Niedziela-Poniedziałek

Postautor: Bitmar » niedziela, 12 listopada 2017, 18:00

@amneziahaze, dawno temu była o tym dyskusja tu na forum. Statystycznie kurs spada na weekend i zaczyna rosnąć w niedziele, zwykle wieczorem :) Zawsze mam to na uwadze. Oczywiście nie zawsze tak jest.

Taka ciekawostka, jak korekta wejdzie w konsolidację z początku tygodnia to też ma dużą szanse na wyjście :)

Wróć do „Boty i strategie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość