Zdalny reset komputera

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: fun » piątek, 8 lipca 2011, 07:34

A masz jakieś logi z wysypania się? CZy po prostu czarny ekran i zwiecha totalna?
Jeśli masz logi, to pokaż na priv, zobaczymy co się da zrobić

Rozmowny
Posty: 120
Rejestracja: 27 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: gibki » piątek, 8 lipca 2011, 07:55

Nie mam niestety. To nawet nie jest czarny ekran, tylko jedno wielkie zacięcie na aktualnie wyświetlanym ekranie. Przyczyną może być nieświeży windows, albo sterowniki. Sytuacja dotyczy też np. Wiedźmina 2 ;) . Myślę że to kwestia sterowników bo na samym początku miałem problemy z instalacją nowej karty (usunięcie starych sterów Driver Cleanerem, instalacja nowych - jak się okazało nieaktualnych, znów czyszczenie i znów instalacja - stąd problemy).

Dodam jeszcze, że czasem komp się uratuje i wyświetli mi komunikat, że sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność.

Rozmowny
Posty: 80
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: przeqpiciel » piątek, 8 lipca 2011, 08:56

Miałem podobny problem przy swpoci 5850. Okazało się, że za mocno podkręcane były przy za słabym zasilaczu. Wtedy to był Modecom 500W a Trixx wykręcał GPU na jakieś 960mhz.

Rozmowny
Posty: 120
Rejestracja: 27 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: gibki » piątek, 8 lipca 2011, 09:02

Ja mam 6970 + xfx 650W - to chyba nie to, ale rzeczywiście im więcej podkręcę, tym większa szansa na pad. W tej chwili zrobiłem z 890 ->930 i działa stabilnie, robi do 410Mhash przy aggression 11, przy aggression 7 mogę działać na kompie, +20% napięcia. Więcej niż 930 nie daję rady podkręcić i nie chodzi o temperaturę bo ta jest niska. Tak jak pisałem, to nie jest dedykowana koparka, kopię na nim bardziej dodatkowo - i właśnie dlatego przydałby mi się reset.

Rozmowny
Posty: 80
Rejestracja: 19 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: przeqpiciel » piątek, 8 lipca 2011, 09:17

U mnie to był windows 7, który po jakimś czasie owocował tym, że ekran był zamarznięty i widoczny był ostatni obraz. Wymiana zasilacza na OCZ 850W pomogła (350PLN) :)
Ja na Twoim miejscu sprawdziłbym to :

1. Zdobyć jakiś dysk twardy ewentualnie pendrive i postawił na tym linuksa (Ubuntu) - mi całkiem dobrze to chodzi
Wtedy wiemy czy to jest wina zaśmieconego Windows'a

2. Pożyczyć od kogoś zasilacz - jednak przychylam się do Twojego zdania, że zasilacz wydaje się być sensowny

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: /dev/null

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: zwierzak » piątek, 8 lipca 2011, 19:16

Na windowsa też istnieje Watchdog. Do serwerów w dodatku są specjalne płyty wsadzane w złącza PCI, których zadaniem jest monitorowanie komputera.
Projekt MultiWallet
BitcoinNotify.com — czuj się zaproszony: 6wpM4JrFnN

Pomogłem? To postaw mi piwo: 1L7AeokogyuXGmUrx9SRTNhRPzYcmmghdo

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 214
Rejestracja: 16 stycznia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poland

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: _Sheriff_ » poniedziałek, 21 maja 2012, 22:57

gibki pisze:Witam

Pomysł nie jest mój, ale z całą pewnością - zwłaszcza w okresie wakacyjnym - może okazać się przydatny.

Ja osobiście korzystam ze zdalnego dostępu do koparki - bardzo wygodny jest program team viewer - http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx - uzyskujemy zdalny dostęp bez znajomości IP, bez koniecznych konfiguracji - instalujemy, zakładamy konto, konfigurujemy go na koparce w taki sposób, aby startował i automatycznie logował się na nasze konto. Później, po zalogowaniu z dowolnego kompa czy nawet smartfona lub przeglądarkę mamy możliwość obsługi.

Problem jednak powstaje w momencie, kiedy komputer zawiesi się i wtedy nie możemy w żaden sposób uruchomić go ponownie. Rozwiązaniem tego problemu jest twardy sprzętowy reset komputera. Aby zrobić to zdalnie, należy wykorzystać telefon komórkowy - dowolny, najtańszy działający model z allegro, i przy pomocy 1 tranzystora i 2 rezystorów podłączyć głośnik telefonu do przycisku reset. Dzięki temu, dzwoniąc pod nasz resetujący numer zamkniemy obwód i komputer zostanie zresetowany.

Obrazek

Ważna jest tutaj biegunowość - chodzi o masy.

Oczywiście warunkiem działania tego ustrojstwa jest utrzymanie przy życiu karty sim służącej nam w resetującym aparacie. Najtańszy działający telefon kupimy już za 20zł, więc koszt całego urządzenia nie powinien przekroczyć 30zł a czas jego wykonania to dosłownie kilka minut.

Enjoy!

Jeśli się przydało: 1Hp1fNLKqvcekS1DF4GttsgJTBGs5pMTnp

Informację i schemat znalazłem, a jakże, na Elektrodzie w wątku Zdalny reset komputera
Czy ktoś sprawdził czy ten projekt działa?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: Bitmar » poniedziałek, 21 maja 2012, 23:37

A dlaczego miało by nie działać ? :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: krasnolud » środa, 24 kwietnia 2013, 22:09

Fajne rozwiązanie, ale drogie: http://www.isocket.pl/

I jeszcze: http://www.psenso.com/pl/gsmcontrol

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: Bitmar » środa, 24 kwietnia 2013, 22:15

Ja polecam taki zestaw:
http://www.hiperlink.pl/lankontroler-v1 ... ,1107,1158
+
http://www.hiperlink.pl/plytka-przekazn ... ,1230,1325

Działa rewelacyjnie, jest tani, ma watchdoga i obsługuje 5 urządzeń. nawet czujnik temperatury jest na płytce.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: pm7 » czwartek, 25 kwietnia 2013, 15:16

Bitmar: To jest tanie? Mogę zrobić coś takiego za pół ceny i jeszcze na tym zarobić.

Natomiast jeżeli chodzi o droższe, ale lepsze rzeczy to takie coś:
http://www.fibaro.com/pl/system-fibaro/wall-plug
mierzy pobór prądu, świeci i odcinać prąd.

Takiej miniaturyzacji osiągnąć niestety nie jestem w stanie :(

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: Bitmar » czwartek, 25 kwietnia 2013, 15:21

pm7 pisze:Bitmar: To jest tanie? Mogę zrobić coś takiego za pół ceny i jeszcze na tym zarobić.

Natomiast jeżeli chodzi o droższe, ale lepsze rzeczy to takie coś:
http://www.fibaro.com/pl/system-fibaro/wall-plug
mierzy pobór prądu, świeci i odcinać prąd.

Takiej miniaturyzacji osiągnąć niestety nie jestem w stanie :(
Jest tylko jeden minus, jak odcina to wszystkie urządzenia a tamto obsługuje 5 oddzielnie. Jako reseter LAN KONTROLER nadaje się lepiej bo nie odcina chamsko prądu wszystkiemu tylko robi zwarcie na Resecie lub Powerze w 5 koparkach odzielnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: powered » czwartek, 25 kwietnia 2013, 15:34

Czasem jest tak że zadziałają zabezpieczenia zasilacza gdy używa się go blisko granic jego możliwości, lub gdy w sieci energetycznej były jakieś przepięcia. Wtedy trzeba odłączyć zasilanie od zasilacza na jakieś 1 min i dopiero potem włączyć.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: Bitmar » czwartek, 25 kwietnia 2013, 15:40

powered pisze:Czasem jest tak że zadziałają zabezpieczenia zasilacza gdy używa się go blisko granic jego możliwości, lub gdy w sieci energetycznej były jakieś przepięcia. Wtedy trzeba odłączyć zasilanie od zasilacza na jakieś 1 min i dopiero potem włączyć.
Czasem się tak zdarza, np jeśli przekroczymy dopuszczalną temperaturę pracy zasilacza gdy jest za bardzo obciążony a w pomieszczeniu gorąco. W lan kontrolerze są przekaźniki 10A więc spokojnie można też sterować zasilaniem 5 koparek osobno.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Zdalny reset komputera

Postautor: pm7 » czwartek, 25 kwietnia 2013, 18:22

To coś z fibaro powinno być jedno na każdą koparkę :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdalny reset komputera

Postautor: minikopacz » sobota, 29 lipca 2017, 00:18

Ja miałem problem z zasilaczem i raz na czas mi czarny ekran wywalało. PC dalej jakby był załączony ale już nie kopało. Najlepiej i najtaniej to chyba mieć 2 koparki i połączyć kable od resetowania. Instalujemy coś ala team viwer na koparkach i jak się jedna kopara zatnie to wbijamy na inną robiąc restart :) automatycznie powinny dwie zagadać :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 75
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdalny reset komputera

Postautor: bamc9k » czwartek, 31 maja 2018, 23:05

Xiaomi ma też listwy a'la smart home które można resetować z telefonu. Pytanie jak np. na windowsie sprawdzać zużycie prądowe i alertowania. Poza tym windows 10 po resecie ma problem z autologowaniem do systemu...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 191
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 166
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdalny reset komputera

Postautor: Yogi77 » sobota, 2 czerwca 2018, 01:05

Skoro i tak musisz dawać zewnętrzne urządzenie to nie lepiej zrobić coś jak sprzętowy watchdog ? , proste urządzenie podłączone przez uart z kompem, jeżeli wykryje że nie ma sygnału kontrolnego z kompa przez x minut to załącza przekaźnik i resetuje kompa.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości