[Solved] Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

[Solved] Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: maky » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 11:38

Wczoraj zrobiłem przelew do bitomat'u i wisi do dzisiaj jako niezrealizowany. Jak długie zdarzają się opóźnienia w przelewach?

Jest '0/unconfirmed' i nie jest to double spending. ;)

I nadal wisi... Jeśli tak ma to działać...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: maky » poniedziałek, 20 czerwca 2011, 13:21

Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: maky » wtorek, 21 czerwca 2011, 00:06

No i dotknął mnie problem 0/unconfirmed. Kwota niewielka ale warta odzyskania. Czy zna ktoś soft do obsługi wallet.dat celem usunięcia jednej transakcji? Pod windę najlepiej. Podobno wallet.dat to baza Berkley DB (Oracle)?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1361
Rejestracja: 19 grudnia 2010
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: Prze_koles » wtorek, 21 czerwca 2011, 00:56

Fajnie, że sam ze sobą piszesz. Próbowałeś tego rozwiązania co podałeś w 2gim poście?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: maky » wtorek, 21 czerwca 2011, 03:12

Prze_koles pisze:Fajnie, że sam ze sobą piszesz. Próbowałeś tego rozwiązania co podałeś w 2gim poście?
Tam nie ma sposobu. Jest wyjaśnienie. Tyle, że błędne. Miałem jeszcze jedną transakcję. Stanęła na 0/unconfirmed. Przywróciłem poprzednią wersję wallet.dat i mogłem znowu przelać zablokowaną wcześniej kwotę. Niestety nie mm wallet.dat sprzed pierwszej transakcji. Jeśli byłbym w stanie usunąć historię transakcji z wallet.dat to znowu miałbym do dyspozycji tę kasę.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Rozmowny
Posty: 121
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: Jason » wtorek, 21 czerwca 2011, 09:02

maky pisze:
Prze_koles pisze:Fajnie, że sam ze sobą piszesz. Próbowałeś tego rozwiązania co podałeś w 2gim poście?
Tam nie ma sposobu. Jest wyjaśnienie. Tyle, że błędne. Miałem jeszcze jedną transakcję. Stanęła na 0/unconfirmed. Przywróciłem poprzednią wersję wallet.dat i mogłem znowu przelać zablokowaną wcześniej kwotę. Niestety nie mm wallet.dat sprzed pierwszej transakcji. Jeśli byłbym w stanie usunąć historię transakcji z wallet.dat to znowu miałbym do dyspozycji tę kasę.

A bloki ci aktualizuje-sciaga?
Ile masz bloków.?
Jaka masz ustawiona prowizje w opcjach?
Zabawy z wallet dat sa niebezpieczne.Lepiej zainstalować nowego klienta i przelac sobie BTC na nowego niz kombinować z Wallet.dat
Zawsze mile widziany bitcencik:)
1Pcg8HMRFM7iTHaSPozW3fxD9Y2J8D91bY

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: maky » wtorek, 21 czerwca 2011, 09:41

Jason pisze:A bloki ci aktualizuje-sciaga?
Ile masz bloków.?
Jaka masz ustawiona prowizje w opcjach?
Zabawy z wallet dat sa niebezpieczne.Lepiej zainstalować nowego klienta i przelac sobie BTC na nowego niz kombinować z Wallet.dat
Kasa już przelana na nowe konto oprócz tych zablokowanych...
Bloki aktualizuje. Zaktualizowałem nawet od nowa.
W wallet.dat są zapisane oprócz kluczy transakcje. Przywracając starą wersję nie masz tych z najnowszego portfela jednak system czesze od ostatniego bloku, który widział dany portfel i z bloków wyciąga transakcje, które się odbyły. Ta transakcja nigdy nie została wpisana w blok ale środki są zablokowane bo obniżyła bilans konta. Gdybym potrafił ją wykasować (a najlepiej wszystkie transkcje) to pieniądze znów byłyby dostępne...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: maky » środa, 22 czerwca 2011, 01:45

http://forum.bitcoin.org/index.php?topic=19207.0 - rozwiązanie jak usunąć transakcję z wallet.dat (koniec wątku) ale jak na razie ponad moje możliwości...

Ktoś potrafi to zrobić?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: maky » środa, 22 czerwca 2011, 04:34

http://forum.bitcoin.org/index.php?acti ... ic=11331.0 - udało się!!!

Windows:
1. Instalacja Pythona
2. skrypt: https://github.com/gavinandresen/bitcointools
3. fixwallet.py --notxes
4. wallet.dat <- walletNEW.dat
5. bitcoin.exe -rescan




i voila :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 9 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [Solved] Przelew 'wiszący od wczoraj od 21'...

Postautor: steewe » sobota, 25 czerwca 2011, 20:16

Mam podobny problem z tym że w drugą stronę.
Chciałem wypłacić BTC z deepbita i transakcja co prawda pojawiła się od razu ale jest 0/unconfirmed. I tak już od ok 3h.
Nie była to duża kwota (0,15 BTC) ale i tak szkoda. Przed naciśnięciem przycisku payment miałem na koncie jakieś 0,14 z groszami jednak po naciśnięciu zmieniło się na 0,15 ale w polu testowym dalej widniało 0,14. Poprawiłem to ręcznie na 0,15. Czy mogło to spowodować ten błąd, np poprzez różnicę w wartości wyświetlanej (0,15) i naliczonej (0,14) na deepbit przez co sieć uznała że ta kwota nie należy do mnie?

Dodatkowo w historii transakcji deepbita widać tą wypłatę jednak po naciśnięciu na link do blockexplorera wyświetla informację no such transaction.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości