Odzyskanie błednie przesałnego BTC

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błednie przesałnego BTC

Postautor: qlak » poniedziałek, 18 marca 2024, 22:07

Cześć!
Potrzebuje porady ponieważ mam problem z odzyskaniem środków i nie do końca rozumiem supportu giełdy ByBit.
Zaczęło się od tego, że błędnie wysłałem BTC z Binance na portfel ByBit w sieci ETH.

Support ByBit przysłał informację, że może mi zwórcić część środków, tylko mam dostarczyć adres portfela. Dokładnie napisali tak:

Please note that any coins deposited through an unsupported method will be refunded to the original sending platform, not to your Bybit account. To proceed, please provide us with an external wallet address of the same blockchain type from the original sending platform. Additionally, please confirm your acceptance of this arrangement by replying to this email.

Ja im wysłałem adres BTC z mojego konta na giełdzie Binance i dostałem następującą odpowiedź:

Upon checking, the deposit address that you have provided does not belong to the chain of ETH. Kindly provide us with the ETH chain deposit address for further assistance.


Coś mi nie pasowało, ponieważ nie chciałem żeby mi wysłali BTC na portfel ETH (taki błąd przecież już raz ja popełniłem) więc poprosiłem o dodtkowe wyjaśnia i odpisali mi że:

Please be informed that the external wallet address must support the particular coin deposit you made in the Bybit platform. For example, your wallet supports the BBTC coin and you can provide us with the same type of blockchain for the unsupported coin deposit you made previously. or your second concern, you can provide us with the wallet address to support the BBTC coin either your external wallet or another platform such as Binance.


Czy wiecie może o jaki rodzaj portfela oni mnie proszą? Czy jest jakiś portfel na sieci ETH, który przyjmuje BTC?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błednie przesałnego BTC

Postautor: domator » wtorek, 19 marca 2024, 06:02

qlak pisze: poniedziałek, 18 marca 2024, 22:07Zaczęło się od tego, że błędnie wysłałem BTC z Binance na portfel ByBit w sieci ETH.
To jest troche niemozliwe. Adresacja BTC i ETH-podobnych jest kompletnie inna. Po jakiej sieci wysylales te BTC z binance?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błednie przesałnego BTC

Postautor: pomocny » wtorek, 19 marca 2024, 08:13

qlak pisze: poniedziałek, 18 marca 2024, 22:07Potrzebuje porady
z informacji które podałeś nie da się jednoznacznie wywnioskować co tak naprawdę zrobiłeś. Można się jedynie domyślić, że to co wysyłąłęś, to nie było btc tylko jakiś BBTC

podeślij txd transakcji która poszła na bybita, to będzie jasność
bez pełnej infomacji ciężko się odnieść

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błednie przesałnego BTC

Postautor: qlak » wtorek, 19 marca 2024, 09:48

Tak, masz chyba rację i chodzi o BBTC. Ogólnie chciałem przesłać ETH z Binance na adres ByBit w sieci ETH, ale przez pomyłkę wysłałem BTC, a raczej BBTC...

txid: 0x69b36dfb608568530cd9a558e1e01dae7c602eb3520e490e59595295862a41a8


ByBit chce może mi odesłać część środków, ale jak im podaje adres typowo BTC to piszą że jest nie odsługiwany. Na Binance jest możliwość wyboru Wpłać BTC a jako siec wybrać Etherum. Tylko nie chciałem im tego podać bo właśnie juz raz to był powód błędu, ale może właśnie to jest prowidłowe postępowanie ?

Zastanawiam się czy nie lepiej podać jakis adres własnegoe portfela w ERC20, nawet jak tam utkną te środki to podobno to nie jest aż taki duzy problem zeby je odzyskać. Jeżeli tak to macie może pomysł jaki portfel najlepiej by to obsłużył ?

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błednie przesałnego BTC

Postautor: pomocny » wtorek, 19 marca 2024, 10:13

teraz już wszystko jasne
Zamiast wysłać ETH z Binance na Bybit, to wysłałeś Binance Wraped BTC
https://www.coingecko.com/pl/waluty/binance-wrapped-btc
po łańcuchu erc20 - 74 dni temu :shock:
Nie mogą ci tego odesłać jako btc, bo pewnie w ogóle nie obsługują tego tokenu
Ciesz się, że w ogóle ci chcą coś zwrócić - w niektórych przypadkach środki przepadają - inna sprawa, ile cię skasują za taką usługę.
Musim przygotować jakiś adres na erc20, na którym będziesz mieć dodatkowo ETH - i już za pomocą jakiegoś dexu (np. uniswap) zamienisz sobie to np. na ETH
wiesz jak takie rzeczy się robi? Jeśli nie, to pozostaje chyba odesłać na adres depozytowy tego BBTC na Binance i tam zamienić na ETh - i tam sobie to zamienić na co chcesz
Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 marca 2024
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błednie przesałnego BTC

Postautor: qlak » wtorek, 19 marca 2024, 10:56

Usługa będzie kosztowała 200$. Twoja odpowiedź wiele tłumaczy wiec WIELKIE DZIĘKI za nią!!! Żeby się jeszcze upewnić to najłatwiejszą metodą będzie wysłanie adresu który W Binance wyswietla mi się gdy wybiorę :

WPŁATY:
Wybierz monetę: BTC
Wybierz sieć: Ethereum(ERC20)

mam jeszcze do wyboru monetę WBTC Wrapped Bitcoin i siec ERC20, ale adres który się wyświetla jest ten sam.

Początkujący
Posty: 74
Rejestracja: 6 stycznia 2024
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskanie błednie przesałnego BTC

Postautor: pomocny » wtorek, 19 marca 2024, 11:26

nie uzywam Binance - więc dopytaj w supporcie.
Tutaj bym się upewił, bo smart kontrkat tego Binance wrapped BTC jest inny też wrapped BTC (WBTC)
kontrakt BBTC: 0x9be89d2a4cd102d8fecc6bf9da793be995c22541
kontrakt wBTC: 0x2260fac5e5542a773aa44fbcfedf7c193bc2c599

prędzej bym szukał do depozytu tokena BBTC albo wśród wrapped tego twojego

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Odzyskanie błednie przesałnego BTC

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 21 marca 2024, 12:43

@qlak BTC to Bitcoin na sieci BTC czyli Bitcoin.
Wszystko inne to tokeny które mogą nie mieć żadnej wartości w dowolnym momencie.
Naucz się używać poprawnych sieci dla danych coinów i nie będziesz miał takich problemów.
Wybór po najniższej cenie zawsze sprowadzi cię na jakieś gównotokeny na gównołańcuchach.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości