Walidatorzy Polkadot - LEDGER LIVE

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 4 grudnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Walidatorzy Polkadot - LEDGER LIVE

Postautor: Iwan » niedziela, 21 stycznia 2024, 10:52

Witam szanowne grono,

chciałbym dołaczyć do walidatorów Polkadot na ledgerze, a dokładnie do puli nagród z wyboru walidatorów. Natomiast napotkałem się z wieloma sprzecznymi informacjami. Interesuje mnie kwestia bezpieczeństwa środków powierzanych walidatorom.

1: Walidator może być nieuczciwy - stracę środki
2. Walidator nie może ukraść środków bo są moje, ale je tylko u niego blokuje
3. Walidatorzy mogą nie wypłacić mi nagród, jeśli są zbyt oblegani przez innych uczestników, którzy na nich głosują
4. Wlidatorzy mogą nie zostać wybrani i stracę możliwość nagród, środki zostaną mi zwrocone (nie wiem?)
5. Jeślin nie odbiorę nagród w odpowiednim czasie to strace nagrody wypracowane przez walidatorów.

Proszę o doprecyzowanie tych kwestii. Poradniki na yt, często sobie same przeczą. Strony, na których np. dany poradnik bazował - są już zmodernizowane i np. nie pokazuja na obecnym etapie jak ta: https://cloudflare-ipfs.com/ipns/polkad ... /#/staking - liczbę waldatorów, chyba, że cyfra 72,831 - oznacza 72 członków lub 72 tysiące 831 osób w programie walidatora.

Kolejne pytanie z puli stakingu polkadot:
Czy znana jest wam aplikacja Polkawallet? Szukam bezpiecznego miejsca do stakowania polkadot. Dlugoterminowo.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości