stary portfel papierowy (paper wallet)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2024
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

stary portfel papierowy (paper wallet)

Postautor: dexter7045 » środa, 10 stycznia 2024, 17:39

Cześć wszystkim, jest sobie stary paper wallet wygenerowany kilkanaście lat temu na ww.bitaddres.org, na nim trochę btc. Adres zaczyna się od 1KAtte, są kody QR. W jaki sposób bezpiecznie ściągnąć te środki z niego, wysłać na kryptogiełdę? szukam, czytam, ale jest to dla mnie zagmatwane, sweep/import itd..poradźcie proszę.

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

stary portfel papierowy (paper wallet)

Postautor: dvdx95 » czwartek, 11 stycznia 2024, 00:16

Najprościej będzie pobrać Bitcoin Electrum (https://electrum.org/) i tam bezpośrednio zaimportować klucz prywatny

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

stary portfel papierowy (paper wallet)

Postautor: ikswodnal » czwartek, 11 stycznia 2024, 07:05

dexter7045 pisze: środa, 10 stycznia 2024, 17:39Cześć wszystkim, jest sobie stary paper wallet wygenerowany kilkanaście lat temu na ww.bitaddres.org,
Widzę że są uruchamiane stare paper wallety - zakładam że to prezent - pochwal się jaka była jego wartość w chwili stworzenia tego portfela a jaka jest dzisiaj :-)
dvdx95 pisze: czwartek, 11 stycznia 2024, 00:16Najprościej będzie pobrać Bitcoin Electrum
Można też ściągnąć poprzez Coionomi stosowałem tą opcję b. długo bo chyba prościej QR kodem.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 stycznia 2024
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

stary portfel papierowy (paper wallet)

Postautor: dexter7045 » piątek, 12 stycznia 2024, 06:22

ikswodnal pisze: czwartek, 11 stycznia 2024, 07:05Widzę że są uruchamiane stare paper wallety - zakładam że to prezent - pochwal się jaka była jego wartość w chwili stworzenia tego portfela a jaka jest dzisiaj


Nie, to nie prezent:-) okazało się, że nie było to kilkanaście lat temu , był rok 2017. Sam go wygenerowałem, zrobiłem zakupy na bitbay (BTC był wtedy po ok 2000USD), zasiliłem portfel, zalaminowałem i tak sobie leży:-). Wiem, że technologia blockchain ewoluowała, a nie śledziłem szczegółowo postępów.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

stary portfel papierowy (paper wallet)

Postautor: ikswodnal » piątek, 12 stycznia 2024, 08:17

dexter7045 pisze: piątek, 12 stycznia 2024, 06:22okazało się, że nie było to kilkanaście lat temu , był rok 2017. Sam go wygenerowałem, zrobiłem zakupy na bitbay (BTC był wtedy po ok 2000USD),
Gratuluję. Widać że wiedzę o BTC miałeś już wtedy dużą. Nie każdy miał/ma tak dobrze. Teraz sugeruję/radzę wejdź w zakupy cykliczne. Po następnych 7 latach jeszcze bardziej będziesz zdziwiony niż dzisiejszą wartością zakupu z 2017 roku.
Nie pamiętam, ale czy tam nie jest też BCH? Jeżeli tak to warto na Coinomi założyć portfele do wszystkich klonów BTC tam też mogą znaleźć się jakieś wartości.

Początkujący
Posty: 452
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

stary portfel papierowy (paper wallet)

Postautor: łabondź2020 » sobota, 13 stycznia 2024, 12:03

Żadne Coinomi, coraz więcej problemów z tym portfelem, zero wsparcia. Ostatni problem to niemożność wysłania BTC i ETH!

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

stary portfel papierowy (paper wallet)

Postautor: ikswodnal » sobota, 13 stycznia 2024, 13:48

łabondź2020 pisze: sobota, 13 stycznia 2024, 12:03Żadne Coinomi, coraz więcej problemów z tym portfelem, zero wsparcia.
Prawda chwili - prawdą ekranu.
W czasie gdy z tego korzystałem (pół roku wcześniej) Coinomi był do szybkiego przenoszenia BTC z paper walleta do innych portfeli i odzyskiwania klonów BTC. Świat idzie naprzód i w tej chwili ze względu na wasze uwagi odpuszczam ten portfel.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

stary portfel papierowy (paper wallet)

Postautor: Amadek » sobota, 17 lutego 2024, 14:14

dexter7045 pisze: środa, 10 stycznia 2024, 17:39 stary paper wallet
Możesz bez problemu zaimportować klucz publiczny do Electrum (https://electrum.org/).

Mam podobny problem co Ty. Natomiast dotyczy on altów: dog, etc, eth. Trzymałem niewielkie ich ilości na portfelu Jaxx. Portfel ten nie jest już wspierany. Chciałbym zainstalować jakiś inny portfel aby do niego zaimportować klucze prywatne. Jaki portfel polecacie?

Na forum były dyskusje o Coinomi z których wynika, że ten portfel lepiej omijać szerokim łukiem.
Wiem, że dobrze jest zakupić portfel sprzętowy. W moim przypadku szukam portfela programowego gdyż wartość tychże altów jest niewielka.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

stary portfel papierowy (paper wallet)

Postautor: koparki » sobota, 17 lutego 2024, 23:18

Amadek pisze: sobota, 17 lutego 2024, 14:14etc, eth
Z jaxx to chyba tylko masz klucze prywatne , co nie?
oba ETH i ETC wyciągniesz w portfelu MyCrypto (ze strony mycrypto.com) Po uruchomieniu desktopowego programu wkleisz w odpowiednie miejsce klucze prywatne które wyciągnąłeś z Jaxxa , tylko rób to na czystym, pewnym systemie , najlepiej na świeżym Ubuntu tuż po instalacji. Doge nigdy nie dotykałem więc nie wiem.
---

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości