Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: Patrycja97x » sobota, 27 maja 2023, 15:13

Hejka, chcialam sie dowiedziec jak anonimowo moglabym kupic Monero, poniewaz slyszalam, ze jest calkiem bezpiecazny.

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: ozyrys486 » niedziela, 28 maja 2023, 17:55

Całkowicie anonimowo to chyba tylko w bitomatach o do kwoty 1000euro.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: Patrycja97x » niedziela, 28 maja 2023, 18:48

@ozyrys486 No właśnie czytałam że jakoś się da. Swoją drogą w Bitomacie trzeba podać adres email, więc co to za anonimowość? Przykładowo posiadam Gmaila, ale podając go przecież od razu to mija się z celem, bo mam zweryfikowanego na niego mój numer telefonu. Są jakieś anonimowe emaile np. w Tor? Słabo się na tym znam.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 293
Rejestracja: 14 lipca 2012
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: gkucmierz » środa, 31 maja 2023, 23:57

Są, zobacz protonmail - podobno działa z tora.

Usługę email możesz też założyć na własnym serwerze jak masz zewnętrzny adres ip to będzie:

[nazwa]@[ip]

lub dowolna domena, jeśli ustawisz DNS.
1grzes2zcfyRHcmXDLwnXiEuYBH7eqNVh
BTC Average | Web Tools | Crypto Links

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: koparki » czwartek, 1 czerwca 2023, 05:52

gkucmierz pisze: środa, 31 maja 2023, 23:57podobno działa z tora
nie , jak wykryje tora to żąda weryfikacji telefonicznej lub weryfikacji innym mailem spoza bazy usług mailów tymczasowych.

@Patrycja97x w bitomacie lub kantorze(do 1000eur) kupisz w miarę anonimowo btc/eth/usdT, potem na jakieś giełdzie , gdzie nie ma weryfikacji personalnej (na forum jest wątek które to są) wymieniasz te usdT/BTC/ETH na monero, potem wypłacasz z giełdy na portfel, a gdy masz już na portfelu to jego historia, przerzuty z adresu na kolejny adres jest anonimowa . Jeśli nie jesteś wywrotowcem klasy Snowden to ten stopień prywatności Ci wystarczy, w przeciwnym wypadku sprzęt ma znaczenie,system operacyjny,dostawca netu itd. (smartfon królem transparentności)
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: Kutalisk » czwartek, 1 czerwca 2023, 07:53

koparki pisze: czwartek, 1 czerwca 2023, 05:52w bitomacie lub kantorze(do 1000eur) kupisz w miarę anonimowo btc/eth/usdT
zapomniałeś dodać, że da radę rozbić transakcje na kilka <1k EUR i na dobę limit wynosi wtedy 15k EUR
dla przeciętnego zjadacza chleba to już satysfakcjonująca kwota, bo chyba nie jesteś terrorystą, prawda? ;)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: kozaki_wiesi » czwartek, 1 czerwca 2023, 08:53

gkucmierz pisze: środa, 31 maja 2023, 23:57Są, zobacz protonmail - podobno działa z tora.
Protonmail bardzo skiepścił swoją reputację jakiś czas temu, dodając do regulaminu punkt o możliwym współdziałaniu ze służbami na ich żądanie. Polecam tutanota.com
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: BitBoy » czwartek, 1 czerwca 2023, 18:14

koparki pisze: czwartek, 1 czerwca 2023, 05:52nie , jak wykryje tora to żąda weryfikacji telefonicznej lub weryfikacji innym mailem spoza bazy usług mailów tymczasowych.
Przed chwilą z ciekawości to sprawdziłem używając TOR. Przy pierwszej próbie chcieli drugi email do weryfikacji. Przy drugiej próbie utworzyłem konto bez problemu bo chcieli tylko wskazania captcha z obrazkami. Zabezpieczają się przed masowym tworzeniem kont przez boty.
kozaki_wiesi pisze: czwartek, 1 czerwca 2023, 08:53Protonmail bardzo skiepścił swoją reputację jakiś czas temu, dodając do regulaminu punkt o możliwym współdziałaniu ze służbami na ich żądanie.
Z tego co kojarzę na żądanie organów muszą podać z jakiego IP logowałeś się do poczty, bo poczta ma takie obostrzenia prawne. Przy VPN zaś nie ma obowiązku gromadzenia logów. Tak więc dla osób dbających o prywatność standardem jest łączenie się przez TOR lub VPN który nie gromadzi logów:

https://protonvpn.com/support/no-logs-vpn/

"Proton VPN’s Swiss jurisdiction also confers additional benefits which are favorable for VPN services. In most countries, VPNs can be forced to log as the result of government orders, even if they are by default no-logs. However, within the current Swiss legal framework, Proton VPN also does not have forced logging obligations.

This notably differs from Swiss regulations for other online services such as email which is generally not no-logs and can require IP disclosure in the event of a Swiss criminal investigation. That’s why if your threat model requires hiding your IP from Swiss authorities when using Proton Mail, we recommend using a VPN or Tor.

Proton VPN’s strict no-logs policy was tested in a legal case in 2019 where we were ordered to turn over logs to help identify a user and we were unable to comply because such logs did not exist. Our no-logs policy has also been verified by external independent experts."

Generalnie za każdym razem powierzamy komuś swój ruch sieciowy. Jednak jeśli mam do wyboru szwajcarską firmę VPN(w której cały model biznesowy opiera się na prywatności testowanej przez sądy), lub polskie usługi pod rządami pisu, to wybór jest dość oczywisty. Założenie że ta szwajcarska firma zniszczy swój wizerunek rynkowy i cały model biznesu, by ujawnić byle Kowalskiego, jest mało prawdopodobne. Jeśli się wysypią to raczej na kimś kalibru Snowdena.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: Patrycja97x » poniedziałek, 5 czerwca 2023, 23:40

gkucmierz pisze: środa, 31 maja 2023, 23:57Są, zobacz protonmail - podobno działa z tora.

Ok, to problem z emailem z głowy. To założmy, że kupie w bitomacie np. litecoina i co dalej? Giełdy mają weryfikacje, więc totalnie mija się to z ideom bitcoina i anonimowości.
koparki pisze: czwartek, 1 czerwca 2023, 05:52w bitomacie lub kantorze(do 1000eur) kupisz w miarę anonimowo btc/eth/usdT, potem na jakieś giełdzie , gdzie nie ma weryfikacji personalnej (na forum jest wątek które to są) wymieniasz te usdT/BTC/ETH na monero, potem wypłacasz z giełdy na portfel, a gdy masz już na portfelu to jego historia, przerzuty z adresu na kolejny adres jest anonimowa . Jeśli nie jesteś wywrotowcem klasy Snowden to ten stopień prywatności Ci wystarczy, w przeciwnym wypadku sprzęt ma znaczenie,system operacyjny,dostawca netu itd. (smartfon królem transparentności)
Nie ma innej możliwości niż kantor? Czytałam, że pobierają 3,5% prowizji. Podasz mi linka do wątku z giełdami gdzie nie ma weryfikacji, bo nie mogę znależć?
kozaki_wiesi pisze: czwartek, 1 czerwca 2023, 08:53rotonmail bardzo skiepścił swoją reputację jakiś czas temu, dodając do regulaminu punkt o możliwym współdziałaniu ze służbami na ich żądanie. Polecam tutanota.com
Tylko mi chodziło o jakiś Torowy email, bo z tego co czytałam takie są najbezpieczniejsze i zapewniają anonimowość, więc tutanota.com chyba odpada. Czytałam, że alternatywą Protona jest jeszcze DNMX.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: koparki » wtorek, 6 czerwca 2023, 08:32

Patrycja97x pisze: poniedziałek, 5 czerwca 2023, 23:40Podasz mi linka do wątku z giełdami gdzie nie ma weryfikacji, bo nie mogę znależć?
viewtopic.php?f=55&t=31978&hilit=gie%C5 ... eryfikacji
lista nieaktualizowana od jakiegoś czasu
Patrycja97x pisze: poniedziałek, 5 czerwca 2023, 23:40Nie ma innej możliwości niż kantor? Czytałam, że pobierają 3,5% prowizji
możesz dać ogłoszenie na forum "kupię krypto po średniej cenie z giełdy X", już od dawna takich nie było. Wtedy sam/sama musisz zadbać o bezpieczeństwo swojej transakcji.
---

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: Patrycja97x » wtorek, 6 czerwca 2023, 19:08

koparki pisze: wtorek, 6 czerwca 2023, 08:32viewtopic.php?f=55&t=31978&hilit=gie%C5 ... eryfikacji
lista nieaktualizowana od jakiegoś czasu

No nic ciekawego nie znalazłam, skoro nieaktualizowana może od siebie coś polecisz? :)
koparki pisze: wtorek, 6 czerwca 2023, 08:32możesz dać ogłoszenie na forum "kupię krypto po średniej cenie z giełdy X", już od dawna takich nie było. Wtedy sam/sama musisz zadbać o bezpieczeństwo swojej transakcji.
No właśnie, tylko jak zadbać o bezpieczeństwo? Przecież raczej nikomu nie przeleje kasy w ciemno.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: BitBoy » wtorek, 6 czerwca 2023, 20:36

Patrycja97x pisze: poniedziałek, 5 czerwca 2023, 23:40Nie ma innej możliwości niż kantor? Czytałam, że pobierają 3,5% prowizji.
O ile pamiętam bitomaty Shitcoins robiły nie raz promocje z niską prowizją. Po zakupie BTC w bitomacie wymienisz sobie na monero w jakimś portalu typu letsexchange.io bez żadnych rejestracji na giełdach.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: koparki » wtorek, 6 czerwca 2023, 22:02

Patrycja97x pisze: wtorek, 6 czerwca 2023, 19:08No nic ciekawego nie znalazłam
https://www.coinex.com jest ok... limit dzienny wypłat bez spowiedzi świętej o ile pamiętam 10 000$.
Patrycja97x pisze: wtorek, 6 czerwca 2023, 19:08No właśnie, tylko jak zadbać o bezpieczeństwo? Przecież raczej nikomu nie przeleje kasy w ciemno.
Spotykasz się w miejscu publicznym osobiście z osobą towarzyszącą , dzielisz transakcję na bezpieczne części i wymieniasz gotówkę za krypto z ręki do ręki , najpierw przećwicz ze znajomym bo widzę że chyba zupełnie nic nie wiesz na ten temat a skoro sama bierzesz odpowiedzialność za wymianę to musisz wiedzieć co robisz.
BitBoy pisze: wtorek, 6 czerwca 2023, 20:36O ile pamiętam bitomaty Shitcoins robiły nie raz promocje z niską prowizją
o ile pamiętam to nie były promocje tylko sytuacje w których lepsza prowizja była tylko po takiej stronie transakcji która na dany moment była mniej popularna, czyli gdy wszyscy kupowali krypto to sprzedaż krypto była premiowana lepszą prowizją i na odwrót. Tam prowizje dochodziły do 5% :shock: gdy się tym kiedyś interesowałem
Patrycja97x pisze: poniedziałek, 5 czerwca 2023, 23:40pobierają 3,5% prowizji
negocjuj , mają obecnie posuchę , jest totalny brak zainteresowania zakupem od jakiegoś długiego już czasu bo jest bessa.
---

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: Patrycja97x » środa, 7 czerwca 2023, 00:36

BitBoy pisze: wtorek, 6 czerwca 2023, 20:36O ile pamiętam bitomaty Shitcoins robiły nie raz promocje z niską prowizją. Po zakupie BTC w bitomacie wymienisz sobie na monero w jakimś portalu typu letsexchange.io bez żadnych rejestracji na giełdach.

Trochę kiepsko to wygląda, najpierw opłata prowizji bitomatowi, póżniej dochodzą koszta fee/wymiany z BTC na Monero itd... Szukałam bardziej opcji, żeby kupić bezpośrednio od razu same Monero, słyszałam o czymś takim jak Local Monero, tylko nie wiem jak to działa, bo żeby kupić to przecież trzeba zrobić przelew bankowy, a to mija się z celem. Chyba, że wpłacić jakoś pieniądze pocztom?

koparki pisze: wtorek, 6 czerwca 2023, 22:16https://www.coinex.com jest ok... limit dzienny wypłat bez spowiedzi świętej o ile pamiętam 10 000$.
Socjolog też mi właśnie go polecił :D Tylko cały czas uważam, że to nie jest optymalna droga za dużo punktów i prowizji. Najpierw 3,5% bitomatowi, póżniej rejestrować się specjalnie na giełdzie wysyłać na nią bitcoina (fee) póżniej jakieś prowizje za samą wymianę i przewalutowanie na Monero i dopiero wtedy wysyłka na swój portfel. Trochę to się mija z celem, szczególnie jeżeli miałabym robić wpłaty regularnie.
koparki pisze: wtorek, 6 czerwca 2023, 22:16Spotykasz się w miejscu publicznym osobiście z osobą towarzyszącą , dzielisz transakcję na bezpieczne części i wymieniasz gotówkę za krypto z ręki do ręki , najpierw przećwicz ze znajomym bo widzę że chyba zupełnie nic nie wiesz na ten temat a skoro sama bierzesz odpowiedzialność za wymianę to musisz wiedzieć co robisz.
Bez przesady, jeszcze więcej implikacji. Tak jak pisałam słyszałam o czymś takim jak Local Monero, więc może jest tutaj ktoś kto bardziej ogarnia jak tam się kupuję?

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: koparki » środa, 7 czerwca 2023, 08:53

Patrycja97x pisze: środa, 7 czerwca 2023, 00:36 Local Monero, tylko nie wiem jak to działa, bo żeby kupić to przecież trzeba zrobić przelew bankowy, a to mija się z celem
no właśnie ;) mija się z celem. Jedyna moim zdaniem droga to ogłoszenie prywatne - ale na bessie pewnie nie będzie chętnych więc kantor/bitomat od 2,5 do nawet 4% --->potem giełda i wymiana btc->monero, wymiana giełdowa to chyba 0.2% ----> wypłata na portfel z giełdy też zawiera mikro-prowizję ale jest ona śladowa. Podczas wyjścia z Monero do PLN te same straty jeśli wzbraniasz się od ogłoszenia prywatnego lub nie będzie odzewu na takie ogłoszenie.
Patrycja97x pisze: środa, 7 czerwca 2023, 00:36rejestrować się specjalnie na giełdzie
.
bez przesady , ogarniesz w 5minut , to się sprowadza do podania maila i hasła (+ew zabezpieczenie dwuetapowe). Pamiętaj że na tego maila będzie przychodzić skrupulatna spowiedź - dokładnie co wymieniasz na jaki adres wypłacasz, nie da się wyłączyć bo to element bezpieczeństwa.
Nie muszę chyba tłumaczyć że nie robisz tego wszystkiego anonimowo(takie zapytanie w tytule wątku) bo to w 2023r jest już niemożliwe. Traktuj to jako jakiś tam poziom prywatności , można go podwyższyć ale musisz się na tym dobrze znać , moim zdaniem w obecnym ustroju i do celów inwestycyjnych nie potrzebujesz tego.

Obecnie wyznawców krypto jest dużo mniej bo jest bessa ale chłopaki z wątku o kursie powinni poczytać jaka jest skala trudności obrotu krypto w wersji natywnej ,czyli z zachowaniem prywatności (a przecież nie wdrożono jeszcze CBDC) i wyciągnąć wnioski ( https://duckduckgo.com/?q=historie+bani ... fab&ia=web ).
---

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 293
Rejestracja: 14 lipca 2012
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: gkucmierz » środa, 7 czerwca 2023, 09:14

Patrycja97x pisze: poniedziałek, 5 czerwca 2023, 23:40 Nie ma innej możliwości niż kantor? Czytałam, że pobierają 3,5% prowizji. Podasz mi linka do wątku z giełdami gdzie nie ma weryfikacji, bo nie mogę znależć?
https://gkucmierz.github.io/crypto-links/filter/KYC
https://kycnot.me/ - na kyc not me jest aktualizowana lista giełd bez KYC.
1grzes2zcfyRHcmXDLwnXiEuYBH7eqNVh
BTC Average | Web Tools | Crypto Links

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: koparki » środa, 7 czerwca 2023, 09:17

@gkucmierz tak jest aktualizowana że np. coinex-a nie ma.
---

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: BitBoy » środa, 7 czerwca 2023, 12:56

Patrycja97x pisze: środa, 7 czerwca 2023, 00:36Trochę kiepsko to wygląda, najpierw opłata prowizji bitomatowi, póżniej dochodzą koszta fee/wymiany z BTC na Monero itd...
Anonimowość jest usługą ekstra w dobie zwiększającej się inwigilacji. Jest chyba oczywiste że trzeba za to trochę dopłacić. Jeśli się tego nie zaakceptuje to cała wymiana postów w tym temacie nie ma sensu. To jak by wejść do salonu BMW i godzinami marudzić że ceny są tam wyższe niż u Fiata. I na każdą proponowaną przez obsługę opcję narzekać że u Fiata jest taniej.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: Patrycja97x » czwartek, 8 czerwca 2023, 19:15

@koparki
No sam widzisz, że trochę tych etapów i zamian jest, a co za tym idzie opłat/prowizji/fee. Szukam jakiegoś prostszego sposoby jak właśnie Local Monero, tylko nikt jeszcze się nie wypowiedział na ten temat.
@BitBoy
No ja rozumiem, tylko że niby jest Local Monero i tak sprzedają prywatni sprzedawcy, więc czytałam że tak też można kupić anonimowo. Pytanie tylko jak wpłacić tam pieniądze, bo bank raczej odpada, jakieś pomysły? :)

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Kupno bezpiecznie i anonimowo Monero?

Postautor: BitBoy » czwartek, 8 czerwca 2023, 20:26

Patrycja97x pisze: czwartek, 8 czerwca 2023, 19:15jakieś pomysły?
Ludzie dali Ci tutaj gotowy schemat pozyskania Monero w sposób anonimowy, bez podawania swoich danych osobowych oraz IP:
- pozyskanie anonimowego maila
- zakup BTC w bitomacie za gotówkę
- wymiana BTC na Monero na stronie typu LetsExchange
- wszystko przez VPN/TOR
Prosty i sprawdzony sposób. Jeśli ktoś nie jest Snowdenem na celowniku NSA to w zupełności wystarczający. Komplikowanie tego procesu i wprowadzania kolejnych elementów mogących obniżyć anonimowość i bezpieczeństwo, z powodu żałowania 2-3% różnic kursowych, nie ma w moich oczach większego sensu.
Każdą rozsądną osobę powyższy sposób powinien zadowolić, chyba że jest to pracownik służb, który próbuje namolnie pozyskać wszystkie potencjalne "jakieś pomysły" na pozyskanie monero. Ewentualnie ktoś kto lubi komplikować rzeczy proste.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości