Jedna fraza i dwa różne adresy. Horizen Wallet

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna fraza i dwa różne adresy. Horizen Wallet

Postautor: Mirek » czwartek, 17 listopada 2022, 12:56

Zainstalowałem oficjalny portfel Sphere_by_Horizen i wygenerowałem frazę 24 słów. Po wpisaniu tej samej frazy na dedykowany portfel na androida Horizen Wallet wyskakuje mi inny adres portfela. Ale po wpisaniu frazy w Coinomi adres pasuje tylko nie działa połączenie z blockchain. Ktoś wie dlaczego adres na Horizen Wallet jest inny ?

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna fraza i dwa różne adresy. Horizen Wallet

Postautor: Mirek » piątek, 18 listopada 2022, 09:25

Portfele mają algorytmy przeliczeniowe fraz najczęściej BIP39 ale są też BIP32 , BIP44 ...
https://vault12.com/securemycrypto/cryp ... -is-bip39/?
https://iancoleman.io/bip39/

Ale teraz potrzebuję odczytać Backup Code w portfelu Sphere_by_Horizen i nie umiem tego znaleźć , ktoś umie ? Backup Code jet mi potrzebny do przywrócenia adresu w Guarda Wallet. Tam nie korzystają z wpisania frazy.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Jedna fraza i dwa różne adresy. Horizen Wallet

Postautor: rav3n_pl » sobota, 19 listopada 2022, 15:42

Nigdy nie zrozumiem po co ludzie używają nieznanych portfeli które nie maja na dokładkę opublikowanych źródeł....

Jeżeli ten wallet jest zgodny z BIP44 (powinien, ale nie widzę żadnej informacji w readme) to wszędzie powinien generować te same adresy dla danego łańcucha bloków i mnemonika.

W postach podałeś już 4 różne wallety, opisz co gdzie masz i jaki masz backup, bo nie jestem w stanie zrozumieć w czym problem.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 14 lipca 2016
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jedna fraza i dwa różne adresy. Horizen Wallet

Postautor: Mirek » niedziela, 20 listopada 2022, 10:03

Na wstępie zaznaczam że problemu nie mam z portfelem Sphere_by_Horizen, nie o to tu chodzi. Chodzi jedynie o to że oficjalny portfel tej samej firmy Horizen na androida po wpisaniu frazy generuje inny adres. Może ja nie umiem wpisywać poprawnie fraz , nie wiem . Ale po wpisaniu takiej samej frazy na portfelu coinomi adres jest taki jak powinien. Po wpisaniufrazy w prtfelu DDT Wallet też adres jest zgodny. Dlaczego oficjalny Horizen Wallet nie działa poprawnie ?

tak w nawiasie portfel coinomi od jakiegoś czasu nie ma kontaktu z blockchain Horizen i nie pokazuje ile jest Zen na portfelu , inne waluty działają poprawnie. Ale to tak w nawiasie.

Zapomniałem dodać. Zakładając portfel Sphere_by_Horizen wygenerowwał mi frazę. Przywracając portfel Guarda nie pytają się o frazę ale o Backup Code . To jest długi ciąg znaków, Coś jak klucz. Jak mogę teraz uzyskać taki klucz z Sphere_by_Horizen ?

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości