słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: toolpusher » piątek, 21 stycznia 2022, 19:22

Witam wszystkich,
Jestem tu nowy, to mój pierwszy post więc chciałem się przedstawić. Mam na imię Piotr i jestem z Podkarpacia. Dziś ruszyło moje kopanie więc problemów co niemiara. Oczywiście traktuje to bez napinki jako hobby. Jako zielony korzystam z NiceHasha a mój rig to PC na Ryzen 5600X, płyta MSI X570 (PCIe16x1+PCie4x1+PCIe1x-3szt. Zasilacz to Corsair HX1200. W tej chwili mam 3 karty podpięte - na płycie RTX 3060LHR+ GTX 1660S a na riserze mam dodatkowo RX 6600XT podpięte do PCIex1. Mam jeszcze jednego RTX 3060, ale nie podpinam na razie. Mam problem z tym RX6600Xt na riserze. O ile karta wpięta w płytę kopie tak jak powinna - tak do 30MH/s to na riserze na KAPOW średnio 8-9MH/S. Karta jest po UV prawie o połowę 1200MHz/760mV ale w slocie na płycie PCIEx16 na takich samych ustawieniach kopała 4x więcej.
Druga sprawa co mnie wkurzyła to zasilanie risera. Wymieniłem Seasonica 550 na tego Corsaira i przez cały dzień się głowiłem dlaczego komp nie startuje. Odpinając wtyczki po kolei stwierdziłem że podpięcie zasilania do risera molexem powoduje że zasilacz nie startuje. Musiałem podpinać wtyczkami 6/8 które miałem przeznaczone do drugiej karty. Tak jak by było zwarcie na tym riserze na molexie. Kable zastosowałem oryginalne te od zasilacza. Nie wiem czym to jest spowodowane.
W załączeniu zdjęcie z BIOS może tam gdzieś jest źle ustawione na slotach PCIe. Będę wdzięczny za rzucenie okiem.
https://images91.fotosik.pl/566/cd0500ae37e5cf9a.jpg

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: ozyrys486 » sobota, 22 stycznia 2022, 09:20

Czy jak wpinasz karte w plyte to na pewno kopie ci na tym samym algorytmie? Wstepnie wychodzi ze kopie ci na 2 roznych algorytmach i dlatego te roznice ?
Karta i reser ma byc zasilana z tego samego zasilacza

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: toolpusher » sobota, 22 stycznia 2022, 10:57

To Nicehash i sam dobiera najlepsze algorytmy. Ale po 24h pomału dobiło do 26 MH/s ale i tak na płycie karta dawała 29. No ale już jest małą różnica być może trudność się zmieniła też.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: adiqq » sobota, 22 stycznia 2022, 11:01

jak nicehash dobiera - to nie pytaj tutaj o coś takiego, dobrze?
Bo jak nicehash kopie 2 różne algo, to nie da się tego porównać :lol:
Musisz mieć naprawdę kiepskie nastawy dla tej karty, skoro kopie kawpow xD
nicehash-kawpow wychodzi około 55-60% tego co nicehash-ethash
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: toolpusher » sobota, 22 stycznia 2022, 11:30

Oki ale ta różnica był zbyt wielka. Nawet jak by kopał dwa różne algorytmy. Bo różnica była ponad 3 krotna. Kopie 29MH/s wypinasz ze slotu wpinasz w riser kopie 8MH/s po 10 minutach. Zmieniasz kable, risery, patrzysz w Bios czy może coś w ustawieniach pcie jest pokopane bo zmieniłeś sloty. Poza tym z krótkich bo krótkich obserwacji nigdy nie widziałem tak niskiego hashrate na różnych algorytmach dlatego nie brałem tego pod uwagę - stąd taka odpowiedź koledze powyżej. W tej chwili nie dam sobie palca uciąć ale na 90% był to ten sam algorytm przed i po wpięciu karty w riser. Stąd było moje pytanie.
Ostatnio zmieniony sobota, 22 stycznia 2022, 11:36 przez toolpusher, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: adiqq » sobota, 22 stycznia 2022, 11:34

6600XT
https://whattomine.com/coins
dla domyślnych nastaw z WTM - pokazuje że powinno kopać 32.5Mh dla Ethash i 15Mh dla Kawpow
różne algo to zupelnie inne Mh :lol:
Obstawiam kiepskie nastawy

Dodano po 40 sekundach:
To jest wada nicehasha pod win - zrobisz nastawy dla ethash, to będzie źle kopać dla innego algo

Dodano po 1 minucie 24 sekundach:
Jak to nie jest komp na którym używasz windowsa do pracy, to proponuję przejście na HiveOS
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: toolpusher » sobota, 22 stycznia 2022, 11:42

Dzięki - na dostrajanie przyjdzie czas teraz jak to wszystko ruszyło. Niech sobie kopie a ja w tym czasie będę zgłębiał temat. Nie chcąc rozstawać się z kompem - czy jest możliwość kopania na bootowalnym systemie z pena? Mignęło mi, że Nicehash oferuje taki bootowalny HiveOS ale jeszcze nie czytałem dokładnie o co tam chodzi.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: adiqq » sobota, 22 stycznia 2022, 11:50

Nihash ma swój system bootowalny z pena, ale ja tam wolę HiveOS
Różnica taka, że sam się nie przełączy, ale to nie ma znaczenia większego, bo dla tych kart które masz i tak najlepszą opcją będzie albo ETH albo nicehash Ethash. Nawet dla 3060LHR w ogrmomnej większości przypadków
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: toolpusher » sobota, 22 stycznia 2022, 12:18

Tak jak piszesz dla takiej niskiej mocy obliczeniowej jak moja różnica będzie nieznaczna przynajmniej z tego co ja się dowiedziałem z poradników i z filmów na YT. Teoretycznie mógłbym zbudować koparkę nawet z 4-5 kartami. Mam starego Intela i pamięci w szufladzie, SSD za 100zł kupisz, płytę dokupił bym za grosze - dla 4 kart nie musi być miningowa. Zasilacz mam Seasonic by wrócił do kompa. Niestety brak mi wiedzy. Oczywiście w dobie internetu wiedza to nie problem, ba nawet widziałem ogłoszenia 500zł za ustawienie HiveOS. Tylko ze to wszystko wymaga czasu lub 500zł. Jak bym się zdecydował to najlepsza droga tak mi się wydaje to bootowalny HIveOS i tam nauka, Jeśli będzie czas i chęci to budowa koparki przejście na HiveOS jak nie powrót na Win.
Takie jeszcze pytanie czy w HiveOS da się wykorzystać pełne 100% kart z LHR? Czy to jest prawda że można pozostałe 30% mocy kopać innym algorytmem (Trex miner) tak aby ominąć zabezpieczenie?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: adiqq » sobota, 22 stycznia 2022, 12:41

toolpusher pisze: sobota, 22 stycznia 2022, 12:18ba nawet widziałem ogłoszenia 500zł za ustawienie HiveOS.
serio? To banalnie proste - nie potrzebujesz SSD, wystarczy pendrive 8gb, jednak lepiej jakiś nieco lepszy model z szybszym odczytem.
Nie odpowiem w kwestii LHR, nie znam ludzi, którzy by to robili - chyba są wystarczająco zadowoleni z tego co mają z tych 70% na ETH ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 25 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: toolpusher » sobota, 22 stycznia 2022, 13:21

Jest takie ogłoszenie na znanym portalu - nie chce wklejać linku i kryptoreklamy. W cenie Dysk SSD z systemem, zdalna konfiguracja i wsparcie 12m-cy.
Nie wierzę że po prostu bez jakiegokolwiek wcześniejszego przygotowania ściągnąłeś HiveOS i ustawiłeś wszystkie parametry od strzała. Do tego trzeba wiedzy i wcześniejszego przygotowania lub być programistą i znać języki. Oczywiście jak się jak się wie jak to wszystko jest proste. Pendrive może być szybki bo taki mam (Samsung Fit - jeden z najszybszych) ale czy USB 2.0 na płycie nie będzie tu ograniczeniem?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

słaby hashrate karty RX 6600XT na riserze

Postautor: adiqq » sobota, 22 stycznia 2022, 13:27

Od strzała nie, ale sam do tego dochodziłem. Taka nauka tylko zaprocentuje w przyszłości.
Nie trzeba być żadnym programistą, podstawy języków - to oczywiste. W takim świecie żyjemy, że bez podstaw języków jest trudno. Ale i bez tego można, bo są translatory...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości