Farmienie o co tu chodzi?

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Farmienie o co tu chodzi?

Postautor: RevWolt » czwartek, 28 października 2021, 17:11

Witam, kupiłem sporo tych tokenów i zauważyłem że na ich stronie jest takie coś jak farming. https://yooshi.io/farms
-W opcji YOOSHI/BNB zestakowałem troszkę tylko za bardzo nie wiem na jakiej zasadzie to działa?
164% to jest wartość chyba w skali roku chociaż nie jest to nigdzie opisane. Z tego co wiem to na innych stronach jest tak że stakuje się jedną walutę i jest opisane ile % zwrotu w skali roku danej walucie a tutaj nie wiem. Chyba że to działa tak, wpłaciłem BNB=YOOSHI i to sobie leży i zawsze mogę odebrać, przyjmując że te BNB i YOOSHI jest warte 100$ to po jednym dniu mogę odebrać SMON o wartości 100+164% : 365 dni?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Farmienie o co tu chodzi?

Postautor: dondziadzia » piątek, 29 października 2021, 09:20

A nie powinno się w inwestycjach czasem robić tak, że najpierw się sprawdza wszystko bardzo dokładnie a dopiero później wrzuca kasę i nigdy w drugą stronę? ;)

Farming to nie to samo co staking.
Na farmingu można również stracić - polecam poczytać o impermanent loss. Generalnie polega on na dostarczaniu DEXom płynności i otrzymywaniu w zamian wynagrodzenia. Jednak przy dużych wahaniach cenowych możemy być stratni.

Weteran
Posty: 1884
Rejestracja: 21 listopada 2020
Reputacja: 722
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Farmienie o co tu chodzi?

Postautor: RevWolt » piątek, 29 października 2021, 10:14

@dondziadzia Dlatego też wpłaciłem grosze by to przetestować. Finalnie wczoraj wybrałem staking na czymś innym.

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Farmienie o co tu chodzi?

Postautor: msvklr » piątek, 29 października 2021, 15:55

Jak ktoś ma kapitał, to obecnie farming na defi to żyła złota. Szczególnie jak ktoś potrafi się swobodnie poruszać między różnymi blockchainami. Fajny polski blog krążący wkoło tematu prowadzi Piotrek Misiurek, tam znajdziesz sporo info.

Ogolnie w tym przypadku to tak naprawde dostarczasz plynnosci na tej konkretnej parze tokenow dla DEXa i w zamian dostajesz tokeny YOSH, ktore wzgledem zainwestowanego kapitału na ten moment będa w skali roku warte 164% wkładu. Balans tokenów w tokenie LP (liqidity Pool) zmienia się w zależności od tego który bardziej rośnie/spada. Zasada jest taka, że im jeden token bardziej traci względem drugiego, tym masz go więcej. LP możesz wyciągnąć w dowolnym momencie a tokeny które dostajesz w nagrode pewnie też możesz codziennie claimować. Na ETH ze względu na fee to mało opłacalne, popatrz sobie na farmy na avalanche, fantomie, Terra, Polygon, Arbitrum, sporo ciekawych rzeczy znajdziesz.

No i jak kolega pisał, poczytaj o impermanent loss, choć to imo zbyt demonizowane, szczególnie przy farmach z dużym APR >150%

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości