Czyżbym stracił tokeny :-( METAMASK

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czyżbym stracił tokeny :-( METAMASK

Postautor: Początkujący81 » czwartek, 28 października 2021, 04:24

Witam, mam duży problem założyłem portfel Metamask, utworzyłem w nim dodatkowe konto dla tokenów GoChain(GO) i Omi(Ecomi) zabezpieczyłem portfel Ledgerem wszystko było cacy z giełdy tokeny napływały do mojego portfela nawet wysyłałem z powrotem na giełdę niestety po czasie miałem problem z przeglądarką więc musiałem zainstalować ponownie Metamaska po nowej instalacji skorzystałem z opcji przywrócenia poprzez frazę zapasową przywróciło ale tylko jeden adres bez tokenów Go ani OMI :( :( :( nie wiem jak przywrócić tokeny mam adres portfela w https://explorer.gochain.io/addr/0x5347 ... ansactions jak go wpisuję to wszystkie tokeny są na miejscu ale jak przywrócić tokeny w Metamask skoro po wpisaniu frazy odzyskiwania pojawił się portfel bez tokenów GO i OMI???? Proszę bardzo o pomoc jak odzyskać tokeny??? hasło do portfela mam tak samo jak frazę odzyskiwania myślałem, że jak przywrócę frazę zapasową to tokeny pojawią się w Metamask a tam pojawił się tylko główny adres bez tokenów :?

Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 5 czerwca 2012
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Czyżbym stracił tokeny :-( METAMASK

Postautor: dymonek » czwartek, 28 października 2021, 05:16

jest 5 rano i mózgu nie mam. musisz dodać ręcznie te tokeny
tutaj wyjaśnione dla tokenów go



aaaaa chyba źle zrozumiałem problem (bo napisałeś że utworzyłeś drugi adres i tego drugiego adresu nie widzisz w metamask)

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czyżbym stracił tokeny :-( METAMASK

Postautor: Początkujący81 » czwartek, 28 października 2021, 10:39

Dzięki za odpowiedz chyba zaraz się przekręcę dodałem konto Go ale nic tam nie znalazł dlatego, że adres jest inny podejrzewam, że jak przelewałem omi to utworzyłem nowe konto w metamask opcja "Utwórz konto" dlatego adres ten drugi konta jest inny próbowałem opcji "importuj konto" ale wyskakuje "Tutaj wklej swój prywatny klucz:" nie wiem o jaki klucz prywatny chodzi mam hasło ale jak wklejam to wyskakuje "Cannot convert string to buffer. toBuffer only supports 0x-prefixed hex strings and this string was given:" jak tworzyłem konto to nic nie wyskoczyło aby zapisać jakiś klucz prywatny Boże po co mi to było gdzieś obejrzałem aby utworzyć konto Go a pod nim OMI tak zrobiłem dlatego pewnie adres mojego konta jest inny niż ten główny skąd mam wziąć klucz prywatny mam frazę zapasową i hasło ale to do konta tego pierwszego głównego gdy utworzyłem drugie konto w Metamask to logowałem się normalnie hasłem i miałem 2 konta w Metamasku.
P.s jak wpisuję frazę zapasową w "Tutaj wklej swój prywatny klucz" to również wyskakuje: "Cannot convert string to buffer. toBuffer only supports 0x-prefixed hex strings and this string was given:" Metamask mnie załatwił zapisałem hasło, frazę zapasową na kartce a i tak nie da się importować konta i co ja mam teraz z tym zrobić nie mam dostępu do swoich tokenów.


Przeszukałem wiele stron i już wiem, że zajebałem na całego za nim padła przeglądarka powinienem utworzyć klucz prywatny tego drugiego konta i wysłać go nie zrobiłem tego i leżę na całego jest jakaś szansa na odzyskanie konta? czy Support może coś poradzić czy już konto na zawsze zostanie zablokowane bo bez klucza prywatnego nikt się na nie nie dostanie??? Co z tego, że mam dostęp do portfela jak nie mam klucza prywatnego z drugiego konta :cry:

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Czyżbym stracił tokeny :-( METAMASK

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 28 października 2021, 11:57

MM ma swój mnemonik, zapisałeś go za pierwszym razem?
Bo jak nie, to dodając kolejne konta użyłeś NIE kont Ledgera tylko MM.
Obok nazywy/adresu masz znaczek "sprzęt" jeżeli adres jest zabezpieczony portfelem sprzętowym (a właściwie z niego pobrany), w innym przypadku jest to adres wygenerowany przez MM z jego mnemonika.

No i wszystkie tokeny musisz dodać ręcznie, tak samo kolejne adresy.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czyżbym stracił tokeny :-( METAMASK

Postautor: Początkujący81 » czwartek, 28 października 2021, 12:17

rav3n_pl utworzyłem portfel Metamask zapisałem seed i hasło na kartce nie tworzyłem już więcej portfela metamask utworzyłem za to konto Go na tokeny Omi zabezpieczyłem te konto Go(Omi) Ledgerem gdy wysyłałem musiałem potwierdzić na Ledger aby wysłało miałem problem z przeglądarką zainstalowałem przeglądarkę na nowo metamask zniknął zainstalowałem ponownie rozszerzenie metamask i użyłem opcji "No, I already have a seed phrase" po wpisaniu seeda pojawił się portfel z jednym adresem dodałem sieć Go ale nie znalazł moich tokenów Go ani omi widzę, że adres jest inny mam adres na którym trzymam Go i Omi i jak wpisuję w https://explorer.gochain.io/addr/0x5347 ... ansactions to tokeny są na koncie ten adres w metamasku miałem zabezpieczony Ledgerem nie wiem jak dodać mój adres w Metamask na którym są tokeny rav3n_pl pomożesz mi jeśli odzyskam dostęp do moich tokenów odwdzięczę się?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Czyżbym stracił tokeny :-( METAMASK

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 28 października 2021, 12:57

@Początkujący81 Musisz ponownie podłączyć Ledgera i pobrać z niego adres/y.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 115
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czyżbym stracił tokeny :-( METAMASK

Postautor: Początkujący81 » czwartek, 28 października 2021, 14:12

Męczę się z tym od kilku godzin podłączyłem Ledgera w końcu udało mi się pobrać adres konta na których mam tokeny jednak jest to konto w ETH i napisane 0 czy teraz mam na tym adresie prawidłowym dodać adres GO żeby z niego pobrał? dodatkowo w szczegóły konta jest napisane "LEDGER_LOCKED" nie wiem dlaczego jest napisane księga zamknieta jak podłączyłem Ledgera i po wprowadzeniu Pinu pojawiły się adresy i właśnie wybrałem ten adres, który się zgadza gdzie mam tokeny(był do wyboru gdy podłączyłem Leadger) co mam teraz rav3n zrobić? dlaczego jest status "LEDGER_LOCKED"?

Dodano po 1 godzinie 42 minutach 11 sekundach:
Wreszcie sobie z tym poradził :P :P :P dla innych jak by mieli podobny problem jeśli zabezpieczycie w Metamask adres konta to jest ten adres na Leadger a ja go szukałem w Metamasku po przywróceniu frazy zapasowej nic nie znalazł ale po podłączeniu Ledgera i wpisaniu Pinu mogłem wybrać adres z tokenami :D męczyłem się z tym w nocy i prawie cały dzień dzisiaj Masakra idę od tego przeklętego kompa bo już mnie łeb boli Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi dymonka i rav3n_pl

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości