Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: TomekO1989 » środa, 13 października 2021, 19:34

Witam serdecznie forumowiczów. Jestem tutaj nowy. W temacie kryptowaluty też nie jestem ekspertem. Zwracam się z prośbą o pomoc.
Wczoraj postanowiłem wypłacić zgromadzone BTC w moim portfelu jaxx za pomocą bitomatu FlyingAtom. Zrobiłem skan QR kodu bitomatu, który się wyświetlił na ekranie i zweryfikowałem adres w wyświetlonych znakach. Skan QR kodu wykonałem przez aplikację jaxx. Następnie próbowałem przesłałać środki z portfela na bitomat. Przy tej próbie nic się nie wydarzyło, środki nie zostały wysłane. Nacisnąłem ponownie przycisk Confirm i dostałem komunikat o błędzie tx-018 w jaxx, a bitomat wyszedł z sesji i ustawił się na ektran główny. Po tej próbie moje środki z portfela zostały pobrane, niestety nie otrzymałem żadnego sms na telefon z bitomatu w temacie odbioru pieniędzy. Po upływie 24h skontaktowałem się z obsługą bitomatu. Obsługa stwierdziła, że środki do nich nie dotarły, były wykonane dwie próby wpłaty zakończone niepowodzeniem. Obsługa radziła sprawdzić blockchain mojego portfela. Po zweryfikowaniu, okazało się, że przy pierwszej próbie transakcja na adres z bitomatu została odrzucona, za to środki zostały przelane przy drugiej próbie, co ciekawe na inny adres niż wyświetlił bitomat. Jeszcze ciekawsze jest to, że wykonałem zrzut ekranu z jaxx podczas wykonywania prób transakcji i tam adres bitomatu jest taki, jak miał być. A w historii portfela wyświetla się zupełnie inny adres, Co z tym robić? Czy ktoś mnie okradł? Czy są szanse na odzyskanie pieniędzy?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: zdzicho2000 » środa, 13 października 2021, 20:23

Wyglada bardzo podobnie do ataku przez podmianę nr konta bankowego. Jeśli portfel nie zrobił jakiegoś wewnętrznego przelewu, to prawdopodobnie masz jakiegoś wirusa w tel i utraciłeś środki. Ewentualnie zrób restart Jaxxa, ale musisz mieć seed. Może jakiś dziwny błąd tego portfela. Tu na forum był chyba wątek o Jaxxie, strasznie dużo błędów, nie był polecany

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: crezo » czwartek, 14 października 2021, 10:35

Restart Jaxxa rób najlepiej na innym urządzeniu jeśli okaże się że telefon masz zainfekowany, chyba że nie ma na nim już więcej środków, wtedy nie robi to różnicy.

Dodatkowo FA mają opcję zrobienia transakcji na ich stronie w zakładce wymiana online, tam komfortowo zrobisz co trzeba i masz 72h na odbiór gotówki we wskazanym biurze albo bitomacie. Mniejsze ryzyko błędu bo robisz to z domu, na spokojnie

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: TomekO1989 » czwartek, 14 października 2021, 12:56

Zrobiłem odtworzenia portfela jaxx na innym urządzeniu za pomocą seed, ale nic to nie dało. Sprawdzałem dokładnie mój blockchain i wg niego pierwsza próba przelewu zakończyła się niepowodzeniem, za to druga próba przelewu dotarła tylko na inny adres niż wskazywał portfel bitomatu. Portfel na który przeszły środki, było środki ok 200 000 $. Dziś dzwoniłem raz jeszcze dzwoniłem do obsługi bitomatu FlyingAtom. Powiedzieli, że przy każdej sesji przelewowej adres portfela się zmienia, ale zawsze portfel jest pusty. Przy próbach wpłat wykonywałem zrzuty ekranu adresów na jakie przelewam, adres portfela na który przeszły środki nie pokrywa się z adresem jaki wygenerował bitomat. Obsługa techniczna FlyingAtom jest zdziwiona całym zajściem, pierwszy raz mają taki problem jak to powiedzieli. Poprosili o wystosowanie do nich e-maila z informacjami z blockchain. Jestem załamany...

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 14 października 2021, 14:02

prześlij na jaxxa pare złotych taniej w przelewach monety, np ltc i zrób transakcje na jakiś swój inny portfel na komputerze. Ciekawe czy problem sie powtórzy

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: miso20 » czwartek, 14 października 2021, 14:46

Jaxx to jeden z najsłabszych portfeli. Zdecydowanie odradzam korzystanie. Osobiscie polecam Coinomi. A te 200k$ to już ABSOLUTNIE NIGDY W ŻYCIU nie trzymac na telefonie, tylko paper lub hard wallet.

@TomekO1989 a ile chciałeś wysłac na bitomat? Bo można w nich wymieniać tylko do równowartosci 15k euro, a ty piszesz o stracie 200 tys. dolarów. Jeżeli zwiekszyła sie kwota, to znaczy, że jakiś wirus ci to podmienił i zajumał wszystko.

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 17 maja 2021
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: crezo » czwartek, 14 października 2021, 15:03

@miso20 na drugim adresie, na który finalnie poszły środki było 200k $, przelewał mniej

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: adiqq » czwartek, 14 października 2021, 15:03

O Jaxx był/jest tutaj cały wątek i pisze jak byk, żeby nie korzystać. Dziwię się....Mogę polecić Coinomi też, albo Trust Wallet.
To prawie na pewno wirus podmienił adres.
miso20 pisze: czwartek, 14 października 2021, 14:47A te 200k$ to już ABSOLUTNIE NIGDY W ŻYCIU nie trzymac na telefonie, tylko paper lub hard wallet.
Ja zrozumiałem ten wpis, że na tym koncie docelowym (na które poszły środki) było tyle środków, a nie, że takiej kwoty dotyczył przelew. Zresztą do FA się aż tyle nie wysyła, prawda? ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: miso20 » czwartek, 14 października 2021, 15:29

crezo pisze: czwartek, 14 października 2021, 15:03przelewał mniej
Mam nadzieję
adiqq pisze: czwartek, 14 października 2021, 15:03Zresztą do FA się aż tyle nie wysyła, prawda?
Lepiej bym tego nie ujął 8-)

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: TomekO1989 » sobota, 16 października 2021, 10:13

Właśnie piszę wiadomość do pomocy technicznej jaxx. Przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz. Przy tamtych transakcjach miałem wrażenie, że Fee jest dziwnie niskie. Gdzieś doczytałem, że jak się przeznacza zbyt małe Fee na operację, to może to zostać potraktowane jako ''kurz'' i do wysyłki nie dojdzie albo się cuda dzieją. Co o tym myślicie ?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: miso20 » sobota, 16 października 2021, 20:51

@TomekO1989 a tamta transakcja wychodząca z twoimi środkami jest już potwierdzona w sieci?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: TomekO1989 » niedziela, 24 października 2021, 15:20

Tak, moja transakcja została potwierdzona w sieci. Napisałem wiadomość do pomocy technicznej jaxx. Odpisali mi, że ich aplikacja nie wysyła BTC na losowe portfele i poprosili o dosłanie adresu portfela jaki wygenerował bitomat. Niestety nie otrzymałem odpowiedzi zwrotnej.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: miso20 » niedziela, 24 października 2021, 18:02

@TomekO1989 Jeżeli są potwierdzenia w sieci, to pozamiatane. Chyba, że ten adres to jakiś ukryty adres portfela czy coś. Ale to raczej złudna nadzieja.

Środki na tym adresie dalej są czy zostały ruszone? Możesz podkleić ten adres, na który poszły te bity?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: TomekO1989 » niedziela, 24 października 2021, 20:24

Dziś jeszcze pisałem mail do właściciela bitomatu- firmy flying atom. Gdy formułowałem mail ze szczegółami operacji zauważyłem coś ciekawego. Bitomat przy nieszczęsnej transakcji wyświetlił adres swojego portfela w formie kodu QR i ciągu znaków pod nim, co oczywiście porównywałem przy wykonywaniu przelewu. Zrobiłem wtedy foto kodu QR. Dziś odszyfrowałem ten kod QR. Co ciekawe przedstawia on inny adres, niż ten który był zaraz pod nim w formie ciągu znaków. Nie jest też to adres na który faktycznie zostały przesłane BTC. Mamy więc tu 3 różniące się adresy portfeli.
323pkbq8ppwVufAQXd6eMpfvv6fVhuJssf - adres portfela bitomatu wyświetlony w formie znaków
bitcoin:3H4jjMczEicsCJ8NcDJLJjQAV8gGMUSJwx?amount=0.027357 - odszyfrowany kod QR z transakcji
17LoofTDxpGVs3qYKP6QikVEgbUzeABnzj - adres portfela na który powędrowały moje BTC

Czy da się jakoś zbadać adres portfela na który poszedł przelew? Chodzi mi o to, czy jest na jakiejś ewentualnej czarnej liście.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: miso20 » niedziela, 24 października 2021, 21:27

@TomekO1989 Cztery adresy dalej niż ten, na który poszły Bitcoiny jest adres, na którym było 120 tys. transakcji i obecnie jest 150 bitcoinów. Czyli ktoś to posłał na giełdę najprawdopodobniej i upłynnił lub tez jest to adres zbiorczy jakichś hakierów, którzy stosują phishing.

Wygląda raczej na jakiś wirus, który ci podmienił rzeczywistą wysyłkę. Jeszcze ciekawa kwestia, że adres, na który poszły bity zaczyna się od 1, czyli dość stary adres. Raczej się już takich nie używa dzisiaj, większość giełd i kantorów stosuje 3... lub bc1q....

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
TomekO1989 pisze: niedziela, 24 października 2021, 20:24czy jest na jakiejś ewentualnej czarnej liście.
Są takie bazy danych, ale ktoś inny by musiał cię poratować informacją, bo ja nie szukałem nigdy. Natomiast fakt tak dużej ilości transakcji na jednym adresie i ilości bitcoinów raczej wskazuje, że to giełda lub jakiś adres hinduskich hakierów, którzy ciułają po kropelce...


Obrót na tym adresie to 5 mln bitcoinów
https://www.blockchain.com/btc/address/ ... GnL25Zqc3P

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 13 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: TomekO1989 » poniedziałek, 25 października 2021, 19:12

@miso20 dziękuję za dogłębne zbadanie blockchain. Teraz nasuwa się pytanie, czy jest sens '' kopać się'' z obsługą jaxx za ten phishing. Ręce mi opadły i straciłem właśnie moje zaufanie do krypto. Nawet nie wiem gdzie pojechać, żeby komuś wpier...

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 25 października 2021, 19:52

@miso20 @FlyingAtom skąd różnica w adresach medzy kodem qr a podanym ciągiem znaków??

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: miso20 » poniedziałek, 25 października 2021, 20:27

@TomekO1989 oczywiście, że nie ma sensu, bo i tak się wyprą. Zresztą w sumie to trudno powiedzieć czyja to wina, jak użytkujesz telefon, co klikasz itd.

Jaxx to szajs, używaj coinomi albo mycellium i nie z telefonu, z którego na codzień surfujesz po necie. A najlepiej to portfele sprzętowe.

@zdzicho2000 Nie wiem trzeba spytać @FlyingAtom_Łukasz. Być może oba adresy i tak są ich i by to doszło, ale sęk w tym, że poszło na adres jedynkowy.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: zdzicho2000 » poniedziałek, 25 października 2021, 21:22

Najprostsze wytłumaczenie to takie, że gość ma w smartfonie wirusa, który podmienia adres. Ale również nr kont bankowych. Takie rzeczy były opisywane. W bankowym przelewie można się połapać sprawdzając w smsie z kodem prawdziwy nr konta. tu - lipa

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 367
Rejestracja: 10 września 2016
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitomat nie otrzymał przelewu z mojego portfela

Postautor: xbladexx » środa, 27 października 2021, 13:23

zdzicho2000 pisze: poniedziałek, 25 października 2021, 21:22nr konta. tu - lipa
Tak tylko powiem że w Trezorze(hardwae wallet z wyświetlaczem) wyświetla się adres na który się wysyła krypto i kwota więc CIę w hooja też nikt nie zrobi jak użyjesz dobrego narzędzia z wyświetlaczem.
Pewnie nie tylko trezor pokazuje co gdzie wysyłasz ale i inne sprzętowe portfle z wyświetlaczem

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości