Bitcoin Core

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 12 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Core

Postautor: SirMario » sobota, 3 lipca 2021, 09:41

Czesc! Szukalem takiego watku na forum, ale nie znalazlem. Mam taki problem, ze odzyskalem stary dysk z bitcoinami sprzed kilku dobrych lat. Mialem wszystko zapisane na portfelu bitcoin-qt(dzisiaj bitcoin core). Wedlug wskazowek mialem skopiowac stary portfel do nowego klienta, poczekac na synchronizacje(12h !), ale dalej nie widze moich kryptowalut. Jakies wsazkowki?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Bitcoin Core

Postautor: fervi » sobota, 3 lipca 2021, 09:56

No to poczekaj aż się zsynchronizuje - to z 300GB

Ewentualnie to znak, że nic nie ma

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 12 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Core

Postautor: SirMario » sobota, 3 lipca 2021, 10:32

To byloby chyba dziwne, bo dysk byl odlaczony od sieci przez kilka lat, bo po prostu lezal sobie w szufladzie. Jest jakies inne wyjasnienie? Moze potrzebuje gdzies klucze wpisac? Mam wszystko zapisane.

Dodano po 2 godzinach 52 minutach :
Ok, synchronizacja bitcoina dobiegła końca, ale nic tam nie ma. Analogicznie zrobiłem synchronizację dla LTC i odzyskałem dane. Jakieś pomysły? Czy mogę to inaczej zrobić? Może to kwestia hasła do portfela?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Core

Postautor: rav3n_pl » sobota, 3 lipca 2021, 20:56

@SirMario Jeżeli po zrobieniu kopii wallet.dat były robione transakcje (ponad 100) lub portfel został zaszyfrowany i została zrobiona transakcja - kopia nie będzie zawierać BTC, ale powinna być widoczna historia transakcji.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 12 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Core

Postautor: SirMario » sobota, 3 lipca 2021, 21:09

Jest niestety pusto. Brak kwot, transakcji, czegokolwiek.

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Core

Postautor: Dar0 » sobota, 3 lipca 2021, 21:53

@SirMario Moze potrzebuje gdzies klucze wpisac? Mam wszystko zapisane.

Jeśli masz klucze prywatne to nie baw się z core tylko zaimportuj je w https://electrum.org/#home

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 12 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Core

Postautor: SirMario » sobota, 3 lipca 2021, 22:14

Próbowałem te klucze importować z Electrum ale tam wymagają jakiś ziaren których nie mam, albo po wklejeniu klucza nie mogę przejść dalej(wyszarzone pole dalej).

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 czerwca 2021
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Core

Postautor: hourglass » niedziela, 4 lipca 2021, 13:42

Masz informację jakie tam były adresy, np z giełdy? Czy te adresy tam widać? czy te adresy mają fundusze (można podjerzeć na szybko w paru blockchain explorerach dla pewności)?

Ostatecznie możesz dać rescan od zera aby pobrał cały blockchain od bloku 1 jeszcze raz, jeżeli instancja Bitcoin Core do której importujesz nie jest unprunned (nie zajmuje ~300 GB na dysku cały czas) to może nie widzieć transakcji tamtego walleta.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 12 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Core

Postautor: SirMario » niedziela, 4 lipca 2021, 14:58

Po pobraniu całości jest pusto bez jakiejkolwiek informacji. Zrobiłem 2x rescan i nic. Czyli mam całość pobrać jeszcze raz ?(12h)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Bitcoin Core

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 4 lipca 2021, 15:18

@SirMario rescan odnajduje wszystkie transakcje z portfela, nie ma sensu robić od nowa synca, wszystko wskazuje że to jakiś pusty portfel a nie twoja kopia.
Albo źle go podłączasz, bo nowy core daje możliwość obsługi wielu plików wallet.dat
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 12 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitcoin Core

Postautor: SirMario » niedziela, 4 lipca 2021, 21:59

Dziękuję za odpowiedź. Przejrzałem stary dysk i po kilku próbach znalazłem portfel Multibit. Zacząłem synchronizację i widzę transakcje. Chyba muszę poczekać, aż klient Multibit się zakutalizuje i chciałbym to przelać na nowszy portfel. Jak to zrobić najtaniej i najlepiej?
A moje drugie pytanie, to czy można sprawdzić, czy jakiś dany adres publiczny ma jakieś waluty na koncie? Bo widzę transakcje wychodzące na jeden adres(prawdopodobnie Bitcurex lub inna zamknięta giełda), z której wtedy korzystałem. Albo może inny portfel. I dlatego chciałbym się upewnić, co to za adres, żeby mieć pewność, że te kwoty przepadły z racji upadku giełdu lub muszę szukać dalej wśród zakamarków mojego starego dysku kolejnych wskazówek.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości