Przelew na Metamask i nie podpięty Ledger

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: śląsk

Przelew na Metamask i nie podpięty Ledger

Postautor: adamski9000 » sobota, 1 maja 2021, 23:40

Część Wszystkim. Jestem nowy w temacie krypto, więc proszę o dużą wyrozumiałość :)

Mianowicie wysłałem sobie testowo z giełdy na portfel Metamaska trochę ETH na adres skonfigurowany w Metamasku, który był podpięty z ledgerem. Rzecz w tym, że przez nieuwagę nie podpiąłem ledgera w Metamasku w czasie wysyłki na adres w Metamasku :). Wydaje mi się, że to niema znaczenia, ale Metamask nie widzi przesłanych środków, więc nie wiem co z tym dale zrobić. Wydaje się, że wysłane środki doszły poprawnie na adres, gdyż na etherscanie wyświetla się balans z przesłaną kwotą. Dlatego powstaje pytanie Czy w Metamsku trzeba coś skonfigurować, a może cos spartoliłem ?
Dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam Adam

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 27 listopada 2020
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew na Metamask i nie podpięty Ledger

Postautor: owpiotr » niedziela, 2 maja 2021, 11:29

Przejrzyj transakcję dla portfela na adresie portfela - 'view on etherscan'. Na metamask-u każdego tokena trzeba dodać, żeby był widoczny, najlepiej bezpośrednio z etherscana.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: śląsk

Przelew na Metamask i nie podpięty Ledger

Postautor: adamski9000 » niedziela, 2 maja 2021, 13:24

Dziękuję za sugestię, ale to chyba nie to.

NA etherscanie wydaje się, że wszystko jest w porządku. Pod adresemw Balance i Ether Valuse kwoty istnieją. W detalach transakcji Thn hash status widnieje jako Success. W Metamasku natomiast w saldzie wyświetla gwiazdkę i na pomarańcozowo informuje że saldo może nie być aktywne. Podpiąłęm na wszelki wypadek Ledgera i nadal nic. Może usunąc adres na Metamasku i załadować ponownie ? Ale nie wiem, czy nie zostanie trwale skasowany.
Czy ten adres można podpiąć pod jakiś inny portfel, czy też on jest przypisany tylko do Metamaska ?
Ostatnio zmieniony środa, 5 maja 2021, 01:13 przez adamski9000, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: śląsk

Przelew na Metamask i nie podpięty Ledger

Postautor: adamski9000 » niedziela, 2 maja 2021, 14:51

W zakładce Aktywność Metamaska pojawiła się informacja o środkach, które przyszły. Czyli transakcja przbiegła ok. Ale nadal kwota nie jest zaksięgowana na koncie. Próbowałem dodać własny token, ale Metamask odrzuca mi go, gdyż informuje, że to token prywatny. Szcerze mówiąc nie wiem, czy ja coś źle robię ,czy jest jakiś techniczny problem.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: śląsk

Przelew na Metamask i nie podpięty Ledger

Postautor: adamski9000 » niedziela, 2 maja 2021, 21:36

No i udało się. Problemem było to, że we wtyczce Metamask w ustawieniach "Może odczytywać i modyfikować dane stron" było włączone "Gdy klikniesz rozszerzenie" zamiast "We wszystkich witrynach". To w jakis sposób blokowało możliwość odświeżenia balansu. Może komuś się przyda ta wiedza :)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przelew na Metamask i nie podpięty Ledger

Postautor: matjas.b » sobota, 11 grudnia 2021, 09:18

wItaj , faktycznie trzeba było kliknąć we wszystkich witrynach i problem zniknął wszystkie tokeny się pojawiły . dzięki przeszukiwałem i znalazłem dziekuje .

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości