Transakcja utknęła prośba o pomoc

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: russel5 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 08:18

Witajcie!
Jestem początkujący w kwestii BTC i potrzebuje pomocy z wysłaą transakcją, która utknęła z powodu zbyt niskiego fee (wysyłałem kilka transakcji i zawsze dawałem wyższe fee, tym razem przeoczyłem sprawę..)

Transakcja w protfelu Mycelium od 10 dni wisi jako "Wysyłanie" i nie mam dostępu do środków.

Chciałbym żeby ta płatność już nie doszła i wróciła na mój portfel.
W blockchain jest jako niepotwierdzona w Mempool... i nie została jeszcze z tamtad usunięta.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi :)

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 09:56

russel5 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 08:18Chciałbym żeby ta płatność już nie doszła i wróciła na mój portfel.
Wróci jak wyleci z mempoola, ew. nie wróci jak zostanie za jakiś czas potwierdzona.
Jest też opcja RBF (Replace-By-Fee) jednak nie jest ona polecana początkującym użytkownikom.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 stycznia 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: crisu922 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 11:12

Z ciekawości, jaka jest wysokość tego fee? Ja bodaj w sobotę puściłem tx z fee 8sat/b i dostałem potwierdzenia po ok 3 godzinach. 5-6 sat/b też by przeszło. Musiałeś ustawić ~ 1sat/b, że od ponad tygodnia nie chce ci to przejść.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: russel5 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 12:16

Dziękuję za informację, pozostało mi chyba tylko czekać aż wróci z Mempool.. bo na Blockchain jest właśnie o tym informacja że tam wisi płatność.
Tylko nie wiem po jakim czasie wróci, dziś mija 10 dzien. Ciekawe czy portfel nie rozgłasza cały czas transakcji... Nie włączałem go przez trzy dni ale nic to nie dało.

Ustawiłem fee 3sat/b i dałem ciała, po prostu z pośpiechu nie zwróciłem uwagi. Zawsze dawałem 12-16 i przechodziło w ciągu kilkudziesięciu minut.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: miso20 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 15:00

crisu922 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 11:12Musiałeś ustawić ~ 1sat/b, że od ponad tygodnia nie chce ci to przejść.
To tak nie działa, transakcje też są w pewnym stopniu losowe wciągane do rejestru. Mogłeś mieć farta.

@russel5 litości, tak trudno w google sprawdzić temat wałkowany od lat?

https://bitcoin.pl/nie-dalem-fee-transa ... -co-robic/
https://www.fxmag.pl/artykul/moja-trans ... tc-od-zera
https://btcportfel.pl/transakcja-bitcoi ... c-problem/
https://bitcan.pl/blog/twoja-transakcja ... n-problem/
russel5 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 12:16Zawsze dawałem 12-16 i przechodziło w ciągu kilkudziesięciu minut.
Obecnie sugerowana opłata do wejścia z pierwszym blokiem, to jakieś 102 sat/b

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: russel5 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 16:07

@m@miso20 część z tych poradników widziałem ale chciałem żeby ktoś mi podpowiedział z doświadczenia co z tym zrobić żeby środki wróciły jak najszybciej na portfel...

Jak przywrócę portfel przez mój seed to wówczas może nie będzie on rozgłaszał transakcji.... dobrze myślę?
Bo minęło już 10 dni a coiny nie wróciły na portfel... a wszędzie piszą że powinny wrócić po 72h

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: miso20 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 20:17

@russel5 Wydaje mi się, że nie - transakcja jest rozgłoszona i dopóki sieć jej nie zweryfikuje to będzie wisieć. Seedem przywracasz tylko aktualny stan portfela (adresów), a ta transakcja wisi w blockchainie jako wychodząca, lecz niepotwierdzona.

Najprościej byłoby wykonać nową transakcję z wyższym fee. Wtedy pewnie nowa by się potwierdziła a stara zniknęła. Do tego jednak musiałbyś korzystać z portfela, który taką opcję daje, ale MyCellium chyba takowej nie ma. Pozostaje ci więc czekać aż transakcja odpadnie lub sie potwierdzi, a na przyszłość używać portfeli z replace-by-fee.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 21:21

russel5 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 16:07Jak przywrócę portfel przez mój seed to wówczas może nie będzie on rozgłaszał transakcji.... dobrze myślę?
Bo minęło już 10 dni a coiny nie wróciły na portfel... a wszędzie piszą że powinny wrócić po 72h
Też byłem w podobnej sytuacji. Pomogli wybrnąć mi moderatorzy forum proponując receptę.
Otworzyć zupełnie nowy portfel z 12/24 słowami ziarna ze starego portfela - Okazało się, że środki były na tym nowo otwartym portfelu tak jak by nie wyszły.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: russel5 » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 21:28

Dzięki Wam za informację. Problem polega na tym że zapodzialem gdzieś seed z obecnego portfela :shock:
Także czekam aż transakcja odpadnie, nie chce jej już "popychać".
Nie jest to duża kwota ale wiadomo dobrze jakby wróciła do właściciela :lol:

Początkujący
Posty: 152
Rejestracja: 23 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: Daytrader » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 22:23

russel5 pisze:Dzięki Wam za informację. Problem polega na tym że zapodzialem gdzieś seed z obecnego portfela :shock:
Także czekam aż transakcja odpadnie, nie chce jej już "popychać".
Nie jest to duża kwota ale wiadomo dobrze jakby wróciła do właściciela Obrazek
Wydaje mi się że bez seeda nic nie zrobisz. Nawet jak transakcja wyleci z mempoola to po odpaleniu portfela znowu tam wyląduje. Musisz chyba odpalić ten portfel na nowym urządzeniu.
Jakiś specjalista mógłby się wypowiedzieć.
Co to za portfel? Może da się wyciągnąć seed?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 22:43

@russel5 Mycelium ma opcję dump fee, nadajesz tą samą transakcję z wyższym fee, sprawdzałem i działa.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: russel5 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 08:46

Nie mam już wystarczających środków na popchnięcie transakcji a nie chce wpłacać bo jest to dla mnie nie opłacalne...

To jest portfel Mycelium, wiecie może jak wyciągną seed..? bo szukałem i go nie mam

Jeżeli bym odpalił seed na innym portfelu dałoby się to jakoś ogarnąć ?

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: miso20 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 09:21

@russel5 settings—>back up Wallet. Możesz spróbować z seedem, środki nie zginą - służy do ich przywracania.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: russel5 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 09:26

@miso20 problem w tym że miałem zapisany seed ale nie mogę go znaleźć, szukałem w Mycelium opcji wyciągnięcia seeda ale nie mogę znaleźć. Portfel mam zabezpieczonym tylko pinem

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: miso20 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 10:43

@russel5 No przecież ci napisałem gdzie powinieneś móc go znaleźć:
miso20 pisze: wtorek, 13 kwietnia 2021, 09:21settings—>back up Wallet.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwietnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: russel5 » wtorek, 13 kwietnia 2021, 11:15

Mam taką informację wchodząc w Ustawienia -- Kopia zapasowa

Zamieszczam zdjęcie z portfela
https://zapodaj.net/7c9a5304d6457.png.html

Czy jeżeli to wykonam to nie stracę dostępu do portfela? Przepraszam za nie ogar ale nie miałem z tym wcześniej styczności...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 14 kwietnia 2021, 11:55

@russel5 Nic nie stracisz... Po prostu masz informację że jeśli utraciłeś wcześniej seed to środki może ktoś przejąć, ale jak nikt ci nie przejął seeda tylko go zgubiłeś klikasz dalej po tych 50sekundach...

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 25 stycznia 2021
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: crisu922 » środa, 14 kwietnia 2021, 14:46

miso20 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 15:03
crisu922 pisze: poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 11:12Musiałeś ustawić ~ 1sat/b, że od ponad tygodnia nie chce ci to przejść.
To tak nie działa, transakcje też są w pewnym stopniu losowe wciągane do rejestru. Mogłeś mieć farta.
Nie miałem farta, po prostu sprawdziłem jak wygląda tego dnia mempool BTC i uznałem, że jest spora szansa, że tx przejdzie z niewielkim fee rzędu ~10 sato i ustawiłem sobie 8 sat/b i spokojnie czekałem. Przelewałem sobie wewnętrznie środki z jednego walleta na drugi więc kompletnie nie zależało mi na czasie, jednak zajęło to raptem 4 godziny. Można nawet sprawdzić na stronce jochena (10 kwietnia 21.29), tyle wynosiło na tą chwilę fee aby wejść do następnego bloku. Fee może wydawać się małe, jednak zauważ, że to nadal jest prawie 3x większe niż ustawił OP. Więc to chyba nie jest kwestia farta?

Na czym więc ma polegać ta losowość wciągania do rejestru? Bo zawsze myślałem, że jest to czysta rywalizacja, i to czy twoja tx wejdzie do bloku czy nie zależy tylko i wyłącznie od fee i weight. Tx, które mają wieksze fee od twojej szybciej zostaną wliczone do bloku, natomiast te z mniejszym fee później, proste i logiczne. Jeśli obaj puścimy tx powiedzmy 0,01 btc i ja ustawie fee 50 sat/b a ty 10 sat/b, to jest jakaś realna szansa, że twoja zostanie szybciej dodana do bloku? Nie mówię oczywiście o sytuacji, że mempool jest kompletnie pusty i wystarczy dać 3 sat/b żeby wejść z następnym blokiem - w takim przypadku takie 50 sat/b byłoby bezsensownym przepłacaniem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: mecenas » środa, 14 kwietnia 2021, 14:57

Tutaj kolejka do bloków realtime:
https://txstreet.com/v/bch-btc
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Transakcja utknęła prośba o pomoc

Postautor: miso20 » środa, 14 kwietnia 2021, 15:10

crisu922 pisze: środa, 14 kwietnia 2021, 14:46Na czym więc ma polegać ta losowość wciągania do rejestru? Bo zawsze myślałem, że jest to czysta rywalizacja
Dokładnie sam nie wiem, ale spotkałem się z taką informacją, więc to pewnie rozgrywa sie na poziomie jakie transakcje górnik przyłącza. Może ktoś więcej czytał na ten temat?

Osobiście doświadczyłem sytuacji, że przeszła mi transakcja 40sat/b, a nie wpadło 60sat/b, które obie wisiały w momencie wpadnięcia bloku.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości