Problem z importem Bitcoin z papper wallet na blockchain.com

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z importem Bitcoin z papper wallet na blockchain.com

Postautor: Papierowyportfel » sobota, 20 marca 2021, 09:24

W czasie próby importu bitcoinów z portfela papierowego (utworzonego w 2017 na bitaddress zabezpieczonego kodem BIP 38) na portfel w blockchain.com wyskakuje komunikat "błąd podczas dodawania adresu"/"Error adding address"
Klucz prywatny zaczyna się od 6P....
Na 100% podaję prawidłowy klucz prywatny kod BIP38.
Jak to ugryźć? pomóżcie! :lol:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Problem z importem Bitcoin z papper wallet na blockchain.com

Postautor: fervi » sobota, 20 marca 2021, 11:18

1) Nie używa się blockchain.com - chyba, że nie lubisz swoich środków
2) Sprawdź Electrum

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z importem Bitcoin z papper wallet na blockchain.com

Postautor: Dar0 » niedziela, 21 marca 2021, 01:53

@Papierowyportfel Tak jak wyżej polecam electrum, blockchain.com unikaj jak ognia.

Właśnie to są typowe problemy tych nieszczęsnych papierowych portfeli i dodatkowo zaszyfrowanych. Tyle lat bezpiecznie trzymałeś bitcoiny żeby teraz w jednej chwili cale bezpieczeństwo offline spalić.

Musisz zassać bitaddress i rozszyfrować klucz prywatny. Robisz to w zakładce "Wallet Details" podajesz klucz, zaznaczasz "BIP38 Encrypt?" ii podajesz hasło. Masz hasło?
Dostaniesz w odpowiedzi chyba kilka nie zaszyfrowanych kluczy prywatnych które "wczytasz" electrum.

To wszystko musisz zrobić offline najlepiej na świeżym systemie, najpierw wszystko pościągaj electrum i bitaddress z gita, rozłącz twardo neta, sprawdź sygnatury i tak działaj jeśli chcesz to wszystko zrobić zachowując bezpieczeństwo porównywalne z papierowym portfelem.

Jak już będziesz miał klucz prywatny w electrum offline to na innym kompie online tez zainstaluj electrum i tam dodaj tylko adres, utwórz transakcje, przenieś ja za pomocą qr code na kompa offline, podpisz i podpisaną znowu przenieś z powrotem do onnline i wyślij.

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Problem z importem Bitcoin z papper wallet na blockchain.com

Postautor: zdzicho2000 » niedziela, 21 marca 2021, 05:56

@Dar0 ale tworzysz histerię!
Od momentu gdy rozwiązania z paper walletem sie pojawiły sweepowałem lub importowałem dziesiątki razy, często na naprawdę konkretne kwoty po prostu do portfela na smartfonie używanym na codzień. Oczywiście wiem jak się posługiwać smartfonem, nie ściągam niepotrzebnych aplikacji, nie wchodzi na podejrzane strony itd. itp.

Więc jeśli ktoś wciągnie sobie priva z papieru do electrum na laptopie pod linuxem normalnie działającym w sieci to prawdopodobieństwo, ze coś się wydarzy jest takie samo, jak byś miał już środki w tym portfelu i bał się, że nagle coś, jakiś keylogger czy jakiś innych program wejdzie ci do portfela.

Czego konkretnie się obawiasz? że skanując np priva smartfonem klucz zostanie nagle przekazany gdzieś tam? Jaki miałby być ten mechanizm, jeśli użyjesz smartfona nawet, już nie laptopa pod linuxem, który służy tylko do operacji na portfelach. A gdyby zastosować laptop linuxowym, to już naprawdę bezpieczeństwo jest rzędu 99.999%
Tworzysz wydumane, niby teoretycznie możliwe scenariusze, ale tak nieprawdopodobne, że gdy sie je porówna do co rusz przywoływanych tu problemów z utrata środków ze sprzętowych, że aż mi słabo robi gdy to czytam, co piszesz.

No i o jakich kwotach piszemy? 1 mln zł? No to wtedy ewentualnie. Przy zwykłych kwotach sweep do mobilnego na smartfonie i po sprawie. No mooże do dedykowanego tylko operacjom portfelowym przy większych środkach

A jak ktoś się bardzo boi procesu sweepowania, to wcześniej trzeba podzielić kwotę na kilka adresów papierowych i ewentualny problem wyjdzie przy pierwszym sweepowaniu.

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z importem Bitcoin z papper wallet na blockchain.com

Postautor: Dar0 » niedziela, 21 marca 2021, 19:00

@zdzicho2000 Przecież napisałem ze to wszystko jest potrzebne jeśli chce się zachować bezpieczeństwo mniej więcej równe papierowemu portfelowi. Jeśli ktoś nie chce takiego bezpieczeństwa to może zrobić sweep czy import na zwykłym portfelu online ale trzeba wiedzieć ze to nie jest ten sam poziom bezpieczeństwa jak ktoś to jest w stanie zaakceptować to jego sprawa.
zdzicho2000 pisze: niedziela, 21 marca 2021, 05:56No i o jakich kwotach piszemy? 1 mln zł? No to wtedy ewentualnie.
Ja nie wiem o jakich ale odpowiadam tak jakby chodziło o duże.
Papierowyportfel pisze: sobota, 20 marca 2021, 09:24 z portfela papierowego (utworzonego w 2017 na bitaddress z...
W 2017 trafiając dobry moment btc można było kupić po 5000zl. Wtedy inwestując 20k dziś masz blisko bani. Ale to bardziej nawet nie chodzi o to jaka to suma tylko jaka suma dla danego człowieka bo dla jednego to będzie 99% majątku a dla innego 1% i każdemu inaczej zaboli strata takiej samej sumy.

Ja podałem bezpieczny sposób(i wcale nie jakiś skomplikowany) a jak ktoś pójdzie na skróty to da rade sam to zrobić dlatego nie opisywałem prostszej metody.
zdzicho2000 pisze: niedziela, 21 marca 2021, 05:56Czego konkretnie się obawiasz?
Wszystkiego czego nie można przewidzieć, jak istnieje jakiś bezpieczny sposób i mniej bezpieczny to zawsze wybieram ten pierwszy bo czemu niby nie wybrać go jak jest dostępny?

A jak chcesz konkretniejszy przykład to np. fejk electrum, wchodzi ktoś na stronę phishingową, myśli ze ściągnął electrum, swepuje i zonk.

Ale tu nie trzeba w ogolę myśleć co by było gdyby było albo co może nas zaskoczyć tylko się wybiera możliwie najbezpieczniejszy sposób tak dla zasady i koniec.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z importem Bitcoin z papper wallet na blockchain.com

Postautor: ikswodnal » niedziela, 21 marca 2021, 20:47

Dar0 pisze: niedziela, 21 marca 2021, 19:00W 2017 trafiając dobry moment btc można było kupić po 5000zl.
Wracając do tematu w 2017 roku istniały w BTC adresy z 1 , 3 i nie wiem czy bc1.
Przeniesienie ich z portfela papierowego do portfela na komputerze stanowi dla nie interesujących się sprawą adresów BTC problem.
Najlepszym, najprostszym rozwiązaniem jest import klucza tego portfela za pomocą QR-kodu
na portfel Coinomi w smartfonie.

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z importem Bitcoin z papper wallet na blockchain.com

Postautor: Dar0 » niedziela, 21 marca 2021, 20:55

@ikswodnal bitaddress cały czas generował i generuje te 1.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z importem Bitcoin z papper wallet na blockchain.com

Postautor: ikswodnal » niedziela, 21 marca 2021, 22:35

Zgadza się adres, portfel papierowy można wygenerować z 1 i bc1. Na adres z 3 przychodzą środki BTC z giełdy BitBay. Nowi użytkownicy poznający Bitcoina naprawdę mają problemy z właściwą drogą przeniesienia wartości. Korzystam z portfela Electrum jednak dla początkujących łatwiejszy i bardziej poręczny jest portfel Coinomi na smartfona.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości