Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: detter » poniedziałek, 8 marca 2021, 22:37

Witam.
W 2013 bawiłem się w handel i kopanie krypto.
Przeważnie kopalem litecoi, doge itp. Tez podchodziłem do BTC ale szło dużo wolniej.... więc to co wykopałem to giełda (nie istniejące mt.gox) i wszystko w btc. Po tylu latach widząc kurs zacząłem szukać moich portfeli i znalazłem... wallet.dat.
Pięknie, instalacja bitcoin-qt w wersji. OK. 0.8.5. (Ta co używałem w tamtych latach)
Podmiana wallet i synchronizacja... saldo: 0, w toku: kilka szt. W historii: wszystkie wpłaty. Synchronizacja skończona, saldo 0, w toku to co było. W historii: brak potwierdzen dla transakcji... :(
Instalacja nowszego bitcoin core (aktualny), synchronizacja i tak: saldo 0, w toku:0 core też widzi historie transakcji (same wplywy), z datami, itp.

Co ciekawe: adres nadawcy, id transakcji ani moj adres w blockchain nie pokazuje kompletnie NIC!!!! Jak by transakcji nie było, a adres nadawcy/odbiorcy nigdy nie maial żadnej transakcji....
Export kluczy do electrum daje saldo 0....
Moze bym nie drazyl tematu, ale jestem pewien ze cos tam jednak na tym portfelu było i nigdy nie wydawane.... a nawet jak by było mało to zawsze coś... LTC i dogecoin odzyskane, ale BTC: nie :(
Po tylu latach, nie mam już pewności czy to wpłaty z giełdy czy bezpośrednio z kopania.... ale wpływy są z datami kilka miesięcy wcześniej niż padło mt.gox.

Jesli ktoś wskaże słuszną drogę chetnie podzielę się konkretnymi danymi i oczywiście nagroda za odzyskanie środków :)


"11/16/13 12:02 Niepotwierdzone. Otrzymane przez (brak etykiety) 1LoxHpTpXubcnvMHA61nRVsXnUcacGTg73 0.03000000"
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 marca 2021, 22:43 przez detter, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: maky » poniedziałek, 8 marca 2021, 22:41

detter pisze: poniedziałek, 8 marca 2021, 22:37Jesli ktoś wskaże słuszną drogę chetnie podzielę się konkretnymi danymi i oczywiście nagroda za odzyskanie środków

Po pierwsze zrób kilka kopii wallet.dat.

detter pisze: poniedziałek, 8 marca 2021, 22:37w toku: kilka szt



To muszą być adresy skąd - dokąd. I muszą być na blockchainie.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: detter » poniedziałek, 8 marca 2021, 22:52

Jak najbardziej racja:, ale:

skad wallet mógł sobie wymyśleć te wplaty? z datami, id kwotami? - które zresztą potwierdzaja sie z moja pamięcią (mało pewną:))

2-ga sprawa: czy samodzielnie wykopane BTC tez będą w blockchain?

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: miso20 » poniedziałek, 8 marca 2021, 23:15

detter pisze: poniedziałek, 8 marca 2021, 22:52czy samodzielnie wykopane BTC tez będą w blockchain?
Tak, nie istnieją Bitcoiny, których w blockchainie nie ma. Inną kwestią jest to na czyich adresach te bitki leżały, czyli kto ma klucze prywatne do nich.

Jesteś pewien, że wykopane monety trafiały do ciebie, a nie odkładały się w jakimś miningowym poolu?

Pamiętaj żeby nikomu nie dawać pliku wallet.dat - jeżeli są tam jakieś bitcoiny, to ktoś je łatwo weźmie. Teoretycznie mając wallet.dat przeciętnie obeznana osoba bez problemu sprawdzi ci czy są tam jakieś bitcoiny, ale tak jak wyżej napisałem - może je też bez problemu zabrać.

Może jest opcja eksportu adresów publicznych? Mógłbyś przejrzeć każdy w blockchainie czy są tam jakieś bitcoiny. Jeżeli nie ma, no to nic nie znajdziesz.
detter pisze: poniedziałek, 8 marca 2021, 22:37"11/16/13 12:02 Niepotwierdzone. Otrzymane przez (brak etykiety) 1LoxHpTpXubcnvMHA61nRVsXnUcacGTg73 0.03000000"

Co to za adres? Podaj jeszcze jakieś adresy, z których teoretycznie są wpłaty do ciebie, to może uda się coś ustalić. Ten adres jest pusty i nic na niego nie wpłynęło.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: detter » poniedziałek, 8 marca 2021, 23:23

Status: 0/niezatwierdzone, nie w obszarze pamięci
Data: 25.11.2013 16:38
Uznanie: 6.00000000 BTC
Kwota netto: +6.00000000 BTC
ID transakcji: df88c4e44ee29af07340e63ee29c5bfa3481264eccc412f457c3afa496ddf3f5
Rozmiar transakcji: 227 bytes
Wirtualny rozmiar transakcji: 227 bytes
Indeks wyjściowy: 0

- to mam w historii.....
- jedna z 3 transakcji....
id puste, adres nadawcy pusty, moj adres pusty......
Ok, rozumiem, nie było to i nie będzie... ale skąd historia portfela?
Starsza wersja bitcoin-qt - 8.5 bodajrze pokazuje ze są w drodze, ale jeszcze nie potwierdzone....
ps. ma ktos linka do qt w okolicach 8.5 na macos?

Byłem pewien że jakieś grosiki były w portfelu, nie spodziewałem się kilku sztuk, tylko raczej 0.0coś...
Ale skąd może być historia w wallet.dat? przeież id transakcji nie wymyślił sobie z d....
Daty też raczej nie.... (data pokrywa sie z moim zainteresowaniem sprawa: końcówka 2013r...

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: miso20 » poniedziałek, 8 marca 2021, 23:33

@detter Ale co ty podajesz? To ID jest transakcją Litecoina. W exploratorach Bitcoinowych mi tego nie znajduje, a w LTC owszem. Chyba, że możliwy jest dubel transakcji, ale szczerze wątpie. Data jest sprzed 7 lat i rzeczywiście jest tam transakcja przychodząca na +6, ale Litecoinów, a nie BTC.

Jesteś pewien, że ten wallet.dat to plik Bitcoina? Może to LTC, bo to prawie klon Bitcoina i Bitcoin QT ci go zassał. Spróbuj odpalić to w Litecoin QT, bo pewnie dlatego jest problem z poprawnymi danymi w Bitcoin QT.

W każdym razie pod tym ID Litecoiny również są puste. Przeszło tam ponad 80, ale dalej sukcesywnie były wydawane, a reszta była przenoszona na nowe adresy i ciągle malała.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: detter » poniedziałek, 8 marca 2021, 23:50

o rany...... jaka wtopa..... a ile nadziei.....
W folderze coiny_kopie / Bitcoin / wallet.dat był...... portfel Litecoin.....
ja pier...... czyli kilka lat temu cos nie tak poszlo z kopią...... i btc jesly kiedys byly to ich nie ma.....

2 tygodnie szukania kupy w d. - a to jedno mądre spojrzenie na sprawę i wszystko jasne...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: maky » wtorek, 9 marca 2021, 07:49

detter pisze: poniedziałek, 8 marca 2021, 22:52 2-ga sprawa: czy samodzielnie wykopane BTC tez będą w blockchain?
W 2013 roku raczej nie dałbyś rady samodzielnie wykopać BTC.
Wszelkie BTC czy wykopane czy nie są w blockchain. Na tym to polega.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: maky » wtorek, 9 marca 2021, 07:51

miso20 pisze: poniedziałek, 8 marca 2021, 23:33Chyba, że możliwy jest dubel transakcji

Możliwy ale nieprawdopodobny.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: miso20 » wtorek, 9 marca 2021, 09:19

detter pisze: poniedziałek, 8 marca 2021, 23:50btc jesly kiedys byly to ich nie ma.....

Boli wiem, a a będzie tym bardziej im więcej bitcoin będzie wart. A najprawdopodobniej będzie. Dobra rada: zainwestuj pare groszy jak pęknie bańka i zobaczysz minimum 70% spadek.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzyskane BTC z przed 9 lat........

Postautor: adiqq » wtorek, 9 marca 2021, 09:27

detter pisze: poniedziałek, 8 marca 2021, 23:23Byłem pewien że jakieś grosiki były w portfelu, nie spodziewałem się kilku sztuk, tylko raczej 0.0coś...
spójrz na to tak - spodziewałeś sie 0.0coś btc i w sumie masz dokładnie tyle ile sie spodziewałeś, tyle ze w innej walucie ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości