Internet do kopania, poprawa wydajności, firmware i pool

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 6 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Internet do kopania, poprawa wydajności, firmware i pool

Postautor: Suzyne » sobota, 6 marca 2021, 16:47

Hej wszystkim, od niedawna zainteresowałem się kryptowalutami, założyłem własny portfel trochę sobie nawet pieniędzy przelałem ale jednak coś natchnęło mnie aby zamiast bezpośrednich inwestycji w walutę może warto zacząć ją produkować. Do rzeczy, mój pierwszy zakup to BITMAIN Antminer S9 13,5 TH/s, prąd mam tani więc na pewno będę zawsze troszkę na plus. Brakuje mi jednak internetu, jaki powinienem wybrać aby mi wystarczył bez problemu, w sensie jaki limit danych, jaka prędkość przesyłania i wysyłania? Jeśli faktycznie wychodziłbym z tego przedsięwzięcia na plus to dokupiłbym jeszcze jakieś urządzenie do kopania. Chciałbym również dowiedzieć się czy warto przeinstalowywać firmware na jakiś "customowy"? Jeśli tak to jaki? Aktualnie mam najnowsze oprogramowanie ze strony producenta, ale jeśli faktycznie mógłbym coś uzyskać przeinstalowując go inny to mógłbym skorzystać. Znalazłem również stronę Nicehash, bardzo przyjazna dla użytkownika ustawiłem wszystko dosłownie w moment i zaczął mi przybywać balans konta. Oferuje również portfel z którego gdy uzbiera się odpowiednia liczba mogę przesłać ją na swój główny portfel. Czy jest to dobra opcja na start? Czy jednak strata czasu i należy zmienić na inny odpowiednik lub stronę. Nie wiem czy to potrzebne ale dodam także zrzut ekranu przedstawiający Miner Status Antminera!

Z góry dziękuje za odpowiedzi i chęć pomocy nowemu górnikowi za przydatne odpowiedzi odwdzięczę się jakimś tipkiem!
Pozdrawiam.

- rzut ekranu

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

Internet do kopania, poprawa wydajności, firmware i pool

Postautor: fervi » niedziela, 7 marca 2021, 15:58

Domowy internet jest git, najlepiej używać pooli blisko siebie. Szkoda tylko, że stary Antminer, ale w sumie może to początek twojej przygody.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 6 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Internet do kopania, poprawa wydajności, firmware i pool

Postautor: Suzyne » niedziela, 7 marca 2021, 16:44

Właśnie muszę wybrać i kupić internet, chcę przenieść "maszynę" w inne miejsce, w którym internetu niestety nie będzie. To będzie internet z pakietem danych z limitem np. 10GB lub więcej do wyboru w zależności od ceny. Ile taka jedna kopareczka mogłaby wykorzystać GB miesięcznie pracując dzień w dzień 24h? Jeśli faktycznie troszkę by się zwracało po prostu dokupiłbym więcej sprzętu dlatego muszę zacząć od odpowiedniej oferty internetowej. Pozdrawiam i wielkie dzięki za odpowiedzi!

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości