Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 5 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Postautor: Leszekj » wtorek, 5 stycznia 2021, 23:32

Dobry wieczór

Od razu zaznaczam, że jestem zielony w temacie, dopiero zacząłem interesować się bitcoinem i w związku z tym technologią. Gdyby ktoś mógł wyjaśnić jak krowie na rowie, to byłbym wdzięczny.
Mam następujący problem. Zainstalowałem coinomi na telefonie i postanowiłem wpłacić bitcoiny przez bitomat. Po skorzystaniu z bitomatu, jak wchodziłem w portfel, to pokazywało to co przelałem. Za drugim razem też nie było problemu. Ostatnio też skorzystałem z bitomatu, ale po wpłaceniu gotówki w bitomacie nie wyświetla w portfelu bitcoinów, które kupiłem. Później jeszcze wcisnąłem "Resynchronize" i wszystko z portfela zniknęło i pokazuje zero. 8-)
Straciłem bitcoiny?
Jeżeli nie, to co mogę zrobić, żeby było widoczne to co kupiłem?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam i życzę po prostu udanego Nowego Roku.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Postautor: miso20 » środa, 6 stycznia 2021, 00:26

Leszekj pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 23:32Straciłem bitcoiny?

Jeżeli masz gdzieś zapisane te słowa w języku angielskim, które powinieneś byłs pisać przy pierwszym uruchomieniu portfela, to nie straciłeś nic.
Leszekj pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 23:32Jeżeli nie, to co mogę zrobić, żeby było widoczne to co kupiłem?

Podaj najlepiej dane transakcji z bitomatu, np adres na który miały iść btc. Być może opłata jest mała i transakcja jeszcze nie potwierdziła się. Być może przycięła się maszyna i nie wysłałą ci bitcoinów. Pisałeś do supportu? Bitomat z shitcoins.club czy flyingatom.com?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 5 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Postautor: Leszekj » środa, 6 stycznia 2021, 01:36

Miso20, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Mam te słowa zapisane.

Po dokonaniu transakcji w bitomacie była informacja o problemach z internetem (ale też informacja że otrzymam środki), a że się nie znam, to spanikowałem i po dniu postanowiłem zadzwonić do supportu bitomatu i osoba po drugiej stronie słuchawki, po sprawdzeniu transakcji powiedziała, że wszystko się zgadza, bitcoiny powinny być. Ale jak dalej sprawdzałem w aplikacji, to nie było i cały czas jest zero. I podpowiedziała, że być może nie zsynchronizowałem portfela (o ile dobrze pamiętam). No ale na sensowną rozmowę z mojej strony nie ma co liczyć, to podziękowałem.
Korzystałem z flyingatom.
Miso20, przepraszam, że być może oczywiste pytanie, ale jeżeli teraz mi pokazuje zero, to mogę to tak zostawić i dopiero po jakimś czasie ogarnąć problem, czy muszę jak najszybciej? Nie zależy mi na czasie, bo te bitcoiny i tak zamierzam dopiero za parędziesiąt lat wypłacić (jeżeli oczywiście dokształcę się na tyle, że będę potrafił korzystać... 8- eh).
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 251
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 146
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Postautor: blackraijin » środa, 6 stycznia 2021, 07:50

Ulica wchodzi 😅

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Postautor: benq » środa, 6 stycznia 2021, 07:58

@Leszekj
Oprócz opcji „resynchronize” w ustawieniach coinomi możesz jeszcze użyć opcji „add coin” w ustawieniach i usunąć, a następnie dodać btc.
Zamiast dzwonić do flyingatom napisz maila z prośbą o txid, potem sprawdzimy czy transakcja przeszła, choć skoro potwierdzili to raczej tak.

Możesz temat olać, ale czy chciałbyś obudzić się za kilka lat z wiadomością, że btc kosztuje $10mln i Twoje 0,01 jest warte 100,000 zł, a Ty nie masz do niego dostępu, bo nie masz już danych transakcji, zgubiłeś telefon, nie zapisałeś tego co trzeba?
Ogarnij od razu, zachowaj w odpowiedniej formie i wtedy jak najbardziej możesz zapomnieć o sprawie, aż przypomną Ci nagłówki w tv/internecie.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Postautor: miso20 » środa, 6 stycznia 2021, 13:37

@Leszekj tak jak bez napisał. Zajmij sie tym od razu. Jak nam dostarczysz txid albo adres, na który miałeś dostać Bitcoiny to będziemy mogli ci więcej pomóc.

P.S. przed nickiem wpisuj @, to dostaniemy powiadomienie, że nas wołasz.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2023
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Postautor: marro867tl » sobota, 20 maja 2023, 20:21

Witam mam właśnie identyczny problem. Wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją, wpłaciłem 3000zl nacisnąłem wyślij monety, pokazało się elektroniczne potwierdzenie, zrobiłem foto. Ale na portfelu jak świeciło pustkami tak dalej świeci. Wyskoczył po ang komunikacji ze maja jakieś problemy z netem i że środki wpłyną, ale z 5 min później na ten sam adres kupiłem btc za 100 zł i wplynelo normalnie, na portfelu było już widać że płyną po paru minutach. O co tu chodzi. Jeśli ktoś miał podobna akcje piszcie. Na koniec dodam że jest sobota wieczór i nie idzie się do nich dodzwonić :evil: :evil: :evil:

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Postautor: miso20 » sobota, 20 maja 2023, 21:52

marro867tl pisze: sobota, 20 maja 2023, 20:21dodam że jest sobota wieczór i nie idzie się do nich dodzwonić :evil: :evil: :evil:
Myślę, że to zdanie zawiera więcej odpowiedzi niż sądzisz. Po prostu poczekaj do pon, tym bardziej, że masz zdjęcie. Może jest jakiś problem - ostatnie były spore wahania opłat sieciowych.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2023
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Brak bitcoinów na portfelu w telefonie po wpłacie złotówek do bitomatu

Postautor: lzosp » niedziela, 21 maja 2023, 14:46

marro867tl pisze: sobota, 20 maja 2023, 20:21Wyskoczył po ang komunikacji ze maja jakieś problemy z netem i że środki wpłyną
Akurat bankomaty FA notorycznie wyświetlają ten błąd, mimo że transakcja idzie w ciągu kilku minut. Nie kupowałeś może wcześniej w tym samym dniu z tego samego bitomatu? Teoretycznie powyżej 4000 zł od tego samego klienta jest KYC. Sprawdź czy nie dostałeś od nich żadnego maila lub SMSa.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości