Jak odzyskać btc ?

hps
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: hps » czwartek, 24 grudnia 2020, 16:16

Cześć mam pytanie , 3 lata temu miałem trochę btc i przed formatem dysku cały folder Electrum skopiowałem na pendrive i tak leżał sobie do tej pory. Chciałbym to przelać na giełdę i spieniężyć , związku z tym jak przywołać do życia mój portfel ? Oczywiście mam pliki ( AES )+ kod który usiałem utworzyć na początku zakładania portfela , dziękuję za pomoc i Wesołych Świąt.

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: Dar0 » czwartek, 24 grudnia 2020, 16:36

@hps
Po pierwsze zrób jeszcze co najmniej 1 kopie wszystkiego co masz na niezależny pendrive/dysk.

Zainstaluj https://electrum.org/#download

Przy pierwszym uruchomieniu klikasz wybierz i wskazujesz lokalizacje pliku z kopia swojego portfela, podajesz hasło.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: miso20 » piątek, 25 grudnia 2020, 00:37

@hps Zrób jak radzi @@Dar0. A gdyby nie działało, to zainstaluj portfel (elektrum jeżeli taki miałeś), skonfiguruj nowy portfel i potem podmień plik wallet.dat

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: szperek98 » niedziela, 27 grudnia 2020, 15:20

Witam. Ja mam pytanie czy da radę jakoś odnaleźć nazwę portfela bitcoin po samym adresie portfela ?

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: Dar0 » niedziela, 27 grudnia 2020, 18:05

@szperek98 Sprecyzuj dokładniej jaki masz problem i co próbujesz odnaleźć?

Na blockchainie -sieci bitcoina portfele nie mają nazw, są tylko adresy i stan konta nawet nie wiadomo ile adresów należy do jednego portfela. Wiec na blockchainie nie wyszukasz po adresie nazwy portfela bo go tam nie ma.

Nazwę portfela możesz mieć np. u siebie na kompie ale tez wyszukać tą nazwę po adresie nie wiem czy jest tu jakiś sens.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 grudnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: szperek98 » niedziela, 27 grudnia 2020, 23:28

Dokładnie to kiedyś zakładałem jakiś portfel bitcoin, aby sprzedać skinyCSGO i dostać pieniądze w bitcoinach. Nie miałem pojęcia o tym jak to się robi. Otworzyłem portfel, (nie wiem co to za nazwą Portfela). A pieniądze nadal tam są. Nie wiem jak uzyskac do nich dostęp. Mam tylko adres portfela z ciągu znakow. Wiem że ich nie wydostane, trochę o tym poczytałem. Było to 3 lata temu więc nie mam żadnych innych danych. Troche szkoda. Przepraszam za spam i niepotrzebne pytanie

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: Dar0 » poniedziałek, 28 grudnia 2020, 01:20

@szperek98 Masz ten sam komputer na którym zakładałeś portfel? nie formatowałeś go?

Jaki system masz? Trzeba odnaleźć ten portfel na kompie jeśli go tam zainstalowałeś, może w ogolę użyłeś fatalnego ale dość popularnego portfela przez przeglądarkę https://login.blockchain.com/#/login ?

Nie masz zapisanych w przeglądarce danych do logowania się na ten serwis? Dawniej on był blockchain.info zamiast com wiec możesz ręcznie przywrzeć zapamiętane dane przeglądarki do logowania.

hps
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: hps » sobota, 2 stycznia 2021, 20:42

@@Dar0 i @miso20 Dziękuję za odpowiedzi pomogło za pierwszym razem. Jako laik zapytam - czy to jest dobry pomysł na przechowywanie krypto ( long ) - kupić następnie wrzucić na electrum, później skopiować na dwa niezależne nośniki i usunąć z dysku HHD? Czy taki zabieg niesie za sobą jakieś ryzyko ?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Jak odzyskać btc ?

Postautor: zdzicho2000 » sobota, 2 stycznia 2021, 20:57

Najważniejszy jest seed, czyli te ang. słowa. Zapisz je w 2-3 kopiach, schowaj. I tak, możesz wówczas skasować cały dysk

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: miso20 » sobota, 2 stycznia 2021, 23:48

hps pisze: sobota, 2 stycznia 2021, 20:42Jako laik zapytam - czy to jest dobry pomysł na przechowywanie krypto ( long ) - kupić następnie wrzucić na electrum, później skopiować na dwa niezależne nośniki i usunąć z dysku HHD? Czy taki zabieg niesie za sobą jakieś ryzyko ?
Jeżeli zaszyfrujesz plik wallet.dat to jest chyba w miarę ok. Ryzyko jest zawsze wtedy, gdy jest kontakt z Internetem, bo to jedyna możliwość wycieku danych od ciebie. Więc takie rzeczy powinny być offline, a gdy już muszą być online, to koniecznie zaszyfrowane.

Oczywiście prościej byłoby kupić portfel sprzętowy

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: Dar0 » sobota, 2 stycznia 2021, 23:50

hps pisze: sobota, 2 stycznia 2021, 20:42 kupić następnie wrzucić na electrum, później skopiować na dwa niezależne nośniki i usunąć z dysku HHD? Czy taki zabieg niesie za sobą jakieś ryzyko ?
Niesie to pewne ryzyko.
Jeśli chcesz zrobić tak to już lepiej uruchom kompa z linuxa live zainstaluj electrum zrób 2 kopie seeda na kartkę lub wyryj w metalu, dodatkowo skopiuj sobie adres na który sobie będziesz przelewał btc lub skopiuj master public key i na swoim normalnym kompie utwórz za pomocą tego portfel tylko do odczytu.
Linuxa do live możesz wybrać tails on powinien mieć electrum zainstalowany(ale nie sprawdzałem) wszystko rób offline bez połączenia z netem.

Dodatkowo przeczytać możesz to o portfelach viewtopic.php?f=101&t=34419#p664374

hps
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 20 maja 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: hps » niedziela, 3 stycznia 2021, 00:01

Dziękuję za pomoc i odpowiedzi , Wszystkiego Dobrego Panowie w Nowym Roku.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 października 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: aga1971 » wtorek, 18 października 2022, 19:47

Dar0 pisze: poniedziałek, 28 grudnia 2020, 01:20 @szperek98 Masz ten sam komputer na którym zakładałeś portfel? nie formatowałeś go?

Jaki system masz? Trzeba odnaleźć ten portfel na kompie jeśli go tam zainstalowałeś, może w ogolę użyłeś fatalnego ale dość popularnego portfela przez przeglądarkę https://login.blockchain.com/#/login ?

Nie masz zapisanych w przeglądarce danych do logowania się na ten serwis? Dawniej on był blockchain.info zamiast com wiec możesz ręcznie przywrzeć zapamiętane dane przeglądarki do logowania.
mam podobne pytanie ? otrzymalam adres bitcoin na blockchaim ale nie ma tam możliwości ani wyplaty ani przeslania bitcoin na inny adres .nawet przeniesienia do portfela na tej platformie .chcialabym poznać sposób aby otrzymać do nich dostęp .

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jak odzyskać btc ?

Postautor: Dar0 » wtorek, 18 października 2022, 20:48

aga1971 pisze: wtorek, 18 października 2022, 19:47 otrzymalam adres bitcoin na blockchaim
1.Na jakiej dokładnie stronie? gdzie ten adres bitcoina uzyskałeś?
2.Wysłałeś/ktoś ci wysłał bitcoiny na ten adres?
3.Znasz ten adres? Sa tam bitcoiny?

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości