BCH wysłałem błędnie na adres BTC - czy można odzyskać ?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCH wysłałem błędnie na adres BTC - czy można odzyskać ?

Postautor: MATICOOO1993⁸ » niedziela, 11 października 2020, 11:41

Witam. Mam problem ponieważ jestem początkujący I wysłałem Bitcoin Cash na portfel Ledger Nano X ale na swoj rachunek Bitcoin. Nie wiem czy można odzyskać jakoś te kryptowaluty. Jak tak to gdzie się z tym zgłosić? Pisałem do Ledgera I do swojej giełdy. Nic nie mogą oni zrobić. Co mam robić dalej ?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BCH wysłałem błędnie na adres BTC - czy można odzyskać ?

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 11 października 2020, 12:31

Domyślam się, że chodzi o adresy "3...." - nic nie zrobisz, devsi BCH wyłączyli możliwość odzyskiwania dawno temu.
Straciłeś kasę.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCH wysłałem błędnie na adres BTC - czy można odzyskać ?

Postautor: MATICOOO1993⁸ » niedziela, 11 października 2020, 13:35

No niestety adres zaczyna się na 3... szkoda tej kasy. Ale niestety na błędach człowiek się uczy...

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 9 października 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BCH wysłałem błędnie na adres BTC - czy można odzyskać ?

Postautor: MATICOOO1993⁸ » środa, 14 października 2020, 09:54

I'm not able to provide support for Ledger, but if you have the secret seed phrase or private keys to the BTC address, then your funds are safe. You will just need to import that seed or key into a BCH wallet.
To mi odpisali z BCH. Jak mam to zaimportowac ?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 308
Rejestracja: 25 grudnia 2010
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://lnbits.com/paywall/cUvNttGQiYppTehSvDETs5

BCH wysłałem błędnie na adres BTC - czy można odzyskać ?

Postautor: wikarus » środa, 14 października 2020, 16:49

MATICOOO1993⁸ pisze: środa, 14 października 2020, 09:54'm not able to provide support for Ledger, but if you have the secret seed phrase or private keys to the BTC address, then your funds are safe. You will just need to import that seed or key into a BCH wallet.
To mi odpisali z BCH. Jak mam to zaimportowac ?
Osoby które Ci odpowiedziały nie mają zielonego pojęcia co piszą.

Tu masz to lepiej wyjaśnione:
A lot of users sent their BCH coins to BTC SegWit wallets, which are not supported by the BCH network. Therefore, the coins simply got stuck in the blockchain with no way to restore them.
🤔 What happens to these mistaken transactions?


It’s possible to mine the BCH coins sent to BTC SegWit addresses, but it requires hard effort.

In 2018 and 2019, some mining pools managed to claim back a lot of lost coins and return them to their individual owners. They got access to the stuck transactions by using a non-standard Bitcoin Cash transaction script available only for Bitcoin Cash miners. Regular users cannot send the necessary type of transaction to the blockchain.

Still, not all miners agreed to return funds to the owners. There’s still a buzz around one unknown miner who managed to mine enough blocks to sweep about 9,000 BCH. This lucky individual took all the coins as their own instead of returning them to their owners.

Meanwhile, BCH developers are still trying to fix the issue and make it impossible to access BCH coins that are locked in the network.
Even a little mistake can send your funds to the wrong wallet address. Sometimes, with complicated and costly technical efforts, it’s possible to restore lost coins. However, there’s no way to return BCH coins sent to a BTC SegWit address.
https://blog.cex.io/news/why-you-should ... ess-21346

Z tego co zrozumiałem korzystasz z Ledgera, a ten portfel domyślnie korzysta z SegWita... Tak jak powyżej, nie ma jak dostać się do tych monet. Radze na przyszłość omijać BCH (i inne klony BTC) szerokim łukiem żeby unikać podobnych sytuacji.
⚡
Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność. Wszystkie porady nie są poradami finansowymi.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BCH wysłałem błędnie na adres BTC - czy można odzyskać ?

Postautor: rav3n_pl » środa, 14 października 2020, 18:44

BCH zablokowało opkod anyonecanspend używany w transakcjach segwit, nawet górnicy nic nie zrobią - blok będzie odrzucony przez resztę sieci.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości