odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: pchelka » wtorek, 28 stycznia 2020, 01:45

Witam

Niestety potrzebuję pomocy lub informacji.
Mam adres z BSV po forku wraz z kluczem prywatnym, w sieci BCH przeniosłem środki na nowy bezpieczny adres.


Teraz BSV najłatwiej powinno się dać odzyskać importując klucze prywatne do jakiegoś portfela - problem taki iż :

- w ElectrumSV jest burdel nie ma możliwości importu kluczy prywatnych a split nie zadziała gdyż portfel widzi operacje sieci BCH (0 środków gdzie na explorerze BSV środki są)
- coinami walet też nie pozwala zaimportować klucza prywatnego

Jestem w trakcie dalszego szukania ale skakanie po tych portfelach jest .. słabe. Czy ktoś zna sensowny portfel który pozwoli zaimportować klucze lub inny sposób by odzyskać środki?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: Bit-els » wtorek, 28 stycznia 2020, 06:39

@pchelka a spróbuj zesweepować klucz prywatny tego nowego adresu bch portfelem bsv. Np w coinomi. Tam mogły się znaleźć Twoje bsv. Po prostu przelew bch mógł pociągnąć bsv

Może przyda Ci sie ten opis z portfela coinomi
https://coinomi.freshdesk.com/support/s ... -splitting

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: pchelka » wtorek, 28 stycznia 2020, 11:24

@Bit-els, dziękuje za sugestie przeczytam te kroki i zobaczę czy ten mechanizm u mnie zadziała

Aczkolwiek jeżeli prawidłowo rozumiem gdyby przelew BCH pociągną monety BSV, powinienem widzieć ruch w block explorer dla BSV. ? Aktualnie widzę iż BSV siedzę sobie na starym adresie (celowo nie były ruszane BCH ani BSV po forku przez ... prawie rok :)).

Tak czy siak przyglądnę się tej instrukcji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 28 stycznia 2020, 12:13

Mnie wystarczył portfel exodus i ten schemat:

https://support.exodus.io/article/994-h ... -in-exodus

Szybko, łatwo i bezproblemowo.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: Bit-els » wtorek, 28 stycznia 2020, 12:26

a, jeśli siedzą, to jak piszesz. Dziwne, że coinomi nie chce ich zesweepować. Spróbuj innym portfelem.

Dodano po 11 minutach 29 sekundach:
@pchelka Żeby coinomi zobaczył bsv musisz mieć taka samą ścieżkę obliczania algorytmu jak w bch.



Na przykładzie coinomo-
wejdź na portfel bch- prawy górny róg 3 kropki- kliknij szczegóły konta i tam zobaczesz derivation path
ten format:

M/44H/145H/0H

i teraz musisz w portfelu, który obsługuje bsv, może być coinomi, zaimportować właśnie bsv, ale ręcznie wpisać tę samą ścieżkę jaka jest w portfelu bch na adresie, na któryn leżą obecnie bsv, a wczesniej również bch.

Jeśli to jest coinomi to jak wyżej, jeśli inny portfel to pokombinujemy.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: kaczka_dziwaczka » wtorek, 28 stycznia 2020, 13:59

Dołączam się do tematu. Jak prześlę jakieś bch po forku na adres z przed forka to jest on już zabezpieczony przed double spending? Czy będę mogł wtedy korzystać z tego samego adresu dla BSV i BCH na Ledgerze?

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: pchelka » wtorek, 28 stycznia 2020, 15:58

Najlepiej nowy portfel | nowy adres i prześlij BCH 'do przodu'. Wg mojej wiedzy jeżeli twoja nowa transakcja nie będzie widziana w sieci BSV , to BCH są zabezpieczone.

Dopiero wtedy zabierasz się za odzyskiwanie BSV używając starego portfela BCH

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: kaczka_dziwaczka » wtorek, 28 stycznia 2020, 16:36

To jeszcze inne pytanie i proszę o informację czy mój plan sie powiedzie. Mam na ledgerze nieruszane od 2017 bch i bsv. W planach mam przesłać z giełdy odrobine bch na ten adres. Następnie mam zamiar z tego adresu korzystać normalnie za pomocą ledgera wysyłając BCH i za pomocą Electrum SV BSV z tego adresu. Czy mogą się pojawić teoretycznie jakieś problemy?

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: pchelka » wtorek, 28 stycznia 2020, 23:29

@Bit-els

Udało się odzyskać środki , dzieki za pomoc

Dla potomności, portfel coinomi na unixa w obecnej postaci nie pozwala na 'sweep' stąd wykonałem następujące kroki (trochę ryzykowne)

- zabezpieczenie BCH poprzez wykonanie nowego portfela i przelanie z starego portfela do nowego (inny seed i klucze prywatne)
- wysłanie małej ilości pyłu na nowy adres bch aby upewnić się iż monety są rozdzielone
- Eksport klucza prywatnego z starego portfela BCH
- Coinomi w wersji na android posiada funkcje 'sweep', utworzyłem tam portfel i wykonałem sweep używając klucza prywatnego z BCH
- Jako że nie ufam swojemu telefonowi środki przesłałem do portfelu coinmi na unixie który traktuje i użytkuje jako powiedzmy że cold storage

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: hanti » wtorek, 28 stycznia 2020, 23:36

pchelka pisze: wtorek, 28 stycznia 2020, 01:45- w ElectrumSV jest burdel nie ma możliwości importu kluczy prywatnych

Fajnie, że się udało. Ja dodam, że jest możliwość importu w ElectrumSV, tworzysz portfel i wybierasz opcje importu klucza, ja tak robiłem.
Przelałem sobie gdzieś bch, sprawdziłem w explorerach czy BSV również zmieniło adres, jeśli nie to klucz zaimportowałem do SV i dzięki temu tam miałem właśnie BSV.
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

odzyskanie BSV po forku | są klucze prywatne

Postautor: pchelka » wtorek, 28 stycznia 2020, 23:49

@hanti

Wiesz co walczyłem z ElectrumSV w wersji unix i tak instalacja droga przez mękę, co chwile brakowało dependencji, a po odpalaniu wersja 'stable' się porostu wyje@#@#

O dziwo udało się odpalić wersje 'unstable' po ręcznej instalacji kolejnych dependencji i co ciekawe nie widzę w niej opcji 'sweep'. Nie wiem może ślepy jestem ale serio miałem problem z electrum SV

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości