shitcoins.club problem z id transakcji

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 4 września 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

shitcoins.club problem z id transakcji

Postautor: Jamnowyzielony » niedziela, 13 października 2019, 16:09

Witam.
Kupiłem btc w bitomacie z którego przelew poszedł na portfel w ich serwisie a z niego chciałem przesłać na własny portfel. A tu taka niespodzianka jak na zdjeciu. Pani na infolinii twierdzi że to nowe zabezpieczenia i BTC dojdzie.
Na prywatnym portfelu nie widzę aby coś do mnie szło.
Mi to trochę śmierdzi.
@edit druga pani z infolini dała mi id transakcji https://www.blockstream.info/tx/8eb2d93 ... 7da9883006
które już doszło gdzieś...
WTF ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 972
Rejestracja: 3 lipca 2018
Reputacja: 403
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@lordfervi
Napiwki: https://www.zapread.com/user/fervi

shitcoins.club problem z id transakcji

Postautor: fervi » niedziela, 13 października 2019, 19:41

Masz paragon z bitomatu? Chyba wydają

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 4 września 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

shitcoins.club problem z id transakcji

Postautor: Jamnowyzielony » niedziela, 13 października 2019, 21:44

Mam i co z tego BTC doszło na konto w shitcoins.club a stamtąd poszło w las mimo iż wysyłałem na swój portfel mam jeden więc ciężko skopiować inny adres. Na dodatek poszło pod jakimś dziwnym ukrytym id shitcoina więc coś mi tu śmierdzi i to mocno. Mija któraś godzina z rzędu a ja wciąż nic nie mam na prywatnym portfelu nawet żadnej informacji że coś do mnie idzie.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 4 września 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

shitcoins.club problem z id transakcji

Postautor: Jamnowyzielony » poniedziałek, 14 października 2019, 14:26

BTC doszło dziś o 9:44 najpierw przelali przez kilka portfeli potem do mnie. Śmierdzi mi to mocno piramidą finansową czy innym takim tworem. Może warto to jakoś nagłośnić?
id transakcji dla ciekawskich 144ae28614634431ea0b8c4cdfe72023c513fb2d1c701b01ebd026ab4ca51c49
@edit proszę o połączenie postów :)

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

shitcoins.club problem z id transakcji

Postautor: dvdx95 » poniedziałek, 14 października 2019, 21:44

Ja bym tutaj nie szukał problemu w tym że ktoś chciał cie w jakikolwiek sposób oszukać czy ukraść te BTC.
Prawdopodobnie, według mnie problemem było to że chciałeś wysłać BTC na adres bech32 , wiem że w oprogramowaniu np od generalbytes do ich ATM jest z tymi adresami problem pomimo że wychodzą do systemu.
Możliwe że portfel/giełda której używa shitcoins nie obsługuje takich adresów albo był to problem z samym oprogramowaniem atm który nie wysyła na takie adresy btc. Zazwyczaj wyśle je w tym momencie na utworzony adres wewnętrzny ( do którego dostęp ma właściciel bitomatu ), jak patrzę na tą transakcję to prawdopodobnie tak było. A twoja transakcja została puszczona ręcznie przez kogoś z shitcoinsów.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 4 września 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

shitcoins.club problem z id transakcji

Postautor: Jamnowyzielony » wtorek, 15 października 2019, 08:08

Poprzednia transakcja doszła bezpośrednio na ten sam adres chyba że coś się u nich zmieniło mogli dać info że zmieniają bo akurat wtedy zależało mi na czasie :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

shitcoins.club problem z id transakcji

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 15 października 2019, 12:09

@Jamnowyzielony Logicznie jest tak: wpłacasz cokolwiek do jakiegokolwiek serwisu - monety stają się własnością serwisu i robi on z nimi co chce/potrzebuje.
Wypłaty dla ciebie mogą iść z zupełnie innego adresu niż wpłacałeś - co ma sens, bo serwis może mieć wpłaty zrobione na coldwallet albo jakiś wallet zbiorczy, a wypłaty puszcza z innego systemu (portfela).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości