Odzysk bitcoinów po usunięciu danych aplikacji - Jaxx, Huawei P9 Lite

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzysk bitcoinów po usunięciu danych aplikacji - Jaxx, Huawei P9 Lite

Postautor: YouHaveToCoinYourBit » poniedziałek, 30 września 2019, 14:05

Witam,
Usuwałem dzisiaj dane aplikacji w smartfonie i chyba przez przypadek usunąłem też Jaxx (zainstalowany w pamięci wewnętrznej, były w nim ostatnio tylko BTC) - po otwarciu pyta, czy utworzyć nowy portfel, czy przywrócić stary. Nie pamiętam, czy mam kopię zapasową. W jaki sposób mogę odzyskać bitcoiny albo przynajmniej ich część? Wiem, że często usunięcie danych tak naprawdę polega na oznaczeniu, że mają być ukryte i można je nadpisywać. Bardzo proszę o pomoc.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzysk bitcoinów po usunięciu danych aplikacji - Jaxx, Huawei P9 Lite

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 30 września 2019, 14:11

Jeśli zapisałeś seed, czyli te naście słów przy tworzeniu tego portfela, to spokojna głowa. Opcja przywróć stary portfel i zgodnie z instrukcjami.

Jeśli nie masz seeda, to może jakiś magik od sprzętu jest wstanie wejśc głęboko do smartfona i odzyskać te skasowane pliki.
Teoretycznie skasowanie danych powinno być trwałe, ale jest szansa, że fachowcy odzyskają te dane.

chyba tylko fizyczne zniszczenie sprzętu, wrzucenie do pieca hutniczego np, niszczy dane na 100%
;-)

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzysk bitcoinów po usunięciu danych aplikacji - Jaxx, Huawei P9 Lite

Postautor: YouHaveToCoinYourBit » poniedziałek, 30 września 2019, 23:34

Prawdopodobnie znalazłem kopię zapasową (12 słów), ale po ich wpisaniu nie pojawia się przycisk next. Próbowałem też użyć 12 słów innego portfela, do którego mam dostęp (utworzonego i używanego w innej aplikacji) - również nie ma przycisku.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Odzysk bitcoinów po usunięciu danych aplikacji - Jaxx, Huawei P9 Lite

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 1 października 2019, 01:46

Może nowa wersja używa 24 słów?
Użyj https://iancoleman.io/bip39/ OFFLINE i sprawdź czy na BIP44 są znane Ci adresy i czy seed jest w ogóle poprawny.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Odzysk bitcoinów po usunięciu danych aplikacji - Jaxx, Huawei P9 Lite

Postautor: redbog » wtorek, 1 października 2019, 09:01

YouHaveToCoinYourBit pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 23:34Prawdopodobnie znalazłem kopię zapasową (12 słów), ale po ich wpisaniu nie pojawia się przycisk next.
Robisz literówki teraz pisząc lub wcześniej zrobiłeś je jak spisywałeś seed. Sprawdź czy wszystkie słowa są poprawne napisane bez błędów.
YouHaveToCoinYourBit pisze: poniedziałek, 30 września 2019, 23:34Próbowałem też użyć 12 słów innego portfela
Jakiego portfela?

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 17 sierpnia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzysk bitcoinów po usunięciu danych aplikacji - Jaxx, Huawei P9 Lite

Postautor: YouHaveToCoinYourBit » wtorek, 1 października 2019, 12:16

Dzięki za pomoc, faktycznie zrobiłem literówkę (i to taką, że powstałe słowo dalej było poprawne - powinni takich unikać w słowniku BIP). Próbowałem wpisać ziarno w portfelu Exodus - okazało się, że pokazuje, w którym słowie jest błąd. Teraz już działa.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Odzysk bitcoinów po usunięciu danych aplikacji - Jaxx, Huawei P9 Lite

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 1 października 2019, 20:30

Większość portfeli pokazuje literówki przy wprowadzaniu seeda. To że je robisz przy przepisywaniu, zależy od Ciebie :P
Słownik jest zrobiony tak, że 4 pierwsze litery MUSZĄ się róznić, w sporej ilości już 3 są inne.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Odzysk bitcoinów po usunięciu danych aplikacji - Jaxx, Huawei P9 Lite

Postautor: redbog » wtorek, 1 października 2019, 22:19

rav3n_pl pisze: wtorek, 1 października 2019, 20:30Większość portfeli pokazuje literówki przy wprowadzaniu seeda.
Jaxx jest niestety tym wyjątkiem który nie pokazuje. Przynajmniej jak zrobiłem test to tam można wpisać dowolne litery nie będące słowem i żadnego ostrzeżenia ani podpowiedzi się nie dostaje.

Dodano po 6 minutach 47 sekundach:
@YouHaveToCoinYourBit Dobrze ze udało się tobie przywrócić kopie i możesz cieszyć się dostępem do swoich btc. Pamiętaj tylko ze trzymanie ich tak po prostu na telefonie jest ryzykowne zainteresuj się sprzętowym portfelem lub zimnym.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości