Przesył walut między giełdami

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Przesył walut między giełdami

Postautor: fresko » niedziela, 18 sierpnia 2019, 16:09

Cześć,

mam pewnie dla was proste pytanie, ale mnie to nurtuje. A mianowicie chciałbym dokonać wpłaty złotówek na giełdę. Docelowo chciałbym kupować krypto na binance. Teraz pytanie jak to zrobić, aby było najbardziej opłacalne ? Dodam, iż chciałbym kupić krypto w parze z dolarem tj. np. btc/usd.
Nie wiem czy dobrze myślę, ale przelewam zł z konta na giełdę BitBay. Następnie na tej giełdzie kupuję interesującą mnie walutę za zł. I co dalej zrobić? czy kantor mi jakoś automatycznie tam przeliczy na usd, abym mógł daną krypto przelać na binance? I jak już przeleję daną krypto na binance to muszę ją jakby tam zakupić jeszcze raz? Może się to wydawać dla was śmieszne, ale na prawdę nie wiem jak to ma wyglądać, a nie chce też wtopić pieniędzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Przesył walut między giełdami

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 18 sierpnia 2019, 17:01

@fresko Przesyłasz takie BTC czy LTC czy inne crypto kupione na BB, na Binance i ono pojawi się tam po iluś potwierdzeniach sieci tej monety jako to samo crypto co przelałeś, pomniejszone o prowizję za przelew. Potem robisz z tym BTC co tylko chcesz na tej drugiej giełdzie.

Jak nigdy tego nie robiłeś, spróbuj najpierw małą ilością na spokojnie.
Zawsze sprawdzaj dokładnie adresy.
Dobrze, żebys rozumiał na czym polega proces przesyłania.
A polega on na tym, że z walleta jednej giełdy są przelewane środki crypto na wallet innej giełdy a coiny sa dostępne po takiej ilości potwierdzeń sieci, jaką wymaga giełda-odbiorca i od tego jak szybko odczytuje blockchaina (jest pewne opóźnienie zawsze).
Podczas przesyłania możesz sprawdzić explorer blokchaina tej waluty (wpisując tam adres na jaki wysyłasz), a także możesz sprawdzić w zakładce przelewów przychodzących (deposits) na giełdzie, na którą wysyłasz (ile potwierdzeń potrzeba, czy już zaksięgowało czy nie).

Polecam jak najczęściej korzystać z własnego walleta a z giełd tylko jeśli musisz, tylko jeśli akurat w ciągu najbliższych godzin będziesz handlował. Wyrobienie nawyku przelewania coinów na swoje wallety tylko przez Ciebie kontrolowane - nawet na kilka godzin! - może znacznie ograniczyć ryzyko utraty środków, które (jeśli trzymamy środki na giełdzie) jest zawsze duże. Coiny na giełdzie to coiny nad którymi mamy tylko pośrednia kontrolę, bo dosłownie oddajemy ta kontrolę giełdzie (ten, kto kontroluje klucze prywatne w crypto ma aktualnie prawo własności).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przesył walut między giełdami

Postautor: maky » niedziela, 18 sierpnia 2019, 17:09

fresko pisze: niedziela, 18 sierpnia 2019, 16:09A mianowicie chciałbym dokonać wpłaty złotówek na giełdę. Docelowo chciałbym kupować krypto na binance.
fresko pisze: niedziela, 18 sierpnia 2019, 16:09przelewam zł z konta na giełdę BitBay. Następnie na tej giełdzie kupuję
To gdzie ty chcesz kupować? Na BitBay czy na Binance?

Jeśli się nie mylę to (poprawcie mnie) na binance można kupować kartą? Jeśli to prawda to:
-> konto w mBanku
-> karta wielowalutowa w mBanku
-> konto USD w mBanku
-> zakup USD w mBanku (prowizja/spread 1%-1,5%)
-> zakup BTC na Binance przy użyciu karty wielowalutowej

Jeśli coś pokręciłem to dajcie znać.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przesył walut między giełdami

Postautor: fresko » niedziela, 18 sierpnia 2019, 17:23

Super, dzięki za pomoc. Co to postu @maky , posiadam konto w ING. Jeżeli pierwsza droga, tj. przelanie na bitbay, zakup, a następnie przelanie na binance okaże się mało opłacalna, pomyślę o założeniu konta walutowego, aby móc bezpośrednio przelewać środki z karty na giełdę. A wy w jaki sposób przelewacie zł ze swoich kont na giełdy? Co jest według was najbardziej opłacalne?
Kolejne pytanie, czy można wpłacić pieniądze na binance za pomocą karty revolut? Może ten sposób jest najbardziej opłacalny?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przesył walut między giełdami

Postautor: maky » niedziela, 18 sierpnia 2019, 17:58

fresko pisze: niedziela, 18 sierpnia 2019, 17:23czy można wpłacić pieniądze na binance za pomocą karty revolut
Musisz tylko potwierdzić sobie czy na binance można kupować kartą. Jest wątek binance. Poszukaj. Pytaj.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości