Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lipca 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Majkel37 » wtorek, 23 lipca 2019, 21:27

Witam
Długi juz czas trzymam swoje kryptowality na giełdzie bitbay. Postanowiłem przelać je na portfel sprzętowy ledger nano s. Problem pojawia się podczas próby wypłaty kryptowalut z bitbaya na mój porfel. Wchodzę na porfel danej waluty w ledger live, generuje tam klucz do otrzymania wpłaty, upewniam się iż jest identyczny z tym co na wyświetlaczu nano s i kopiuje go do okienka odpowiedniego na bitbay i ukazuje mi się komunikat o błędnym kluczu portfela. Ponoć od jakiegoś czasu wszystkie klucze należy konwertować za pomocą jakis aplikacji dodatkowych!? Problem pojawia się w przypadku wszystkich krypto jakie posiadam - bitcoin, litecoin, etherium. Proszę o jakiś zaufany program, stronę która by konwertowala klucze moich kryptowalut.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: qertoip » wtorek, 23 lipca 2019, 21:50

Super, że zdecydowałeś się wypłacić z giełdy na portfel sprzętowy.

Nic nie trzeba konwertować.

Musisz użyć dokładnie takiego adresu jaki wyświetliłeś na ekranie Ledgera i żadnego innego.

Coś robisz nie tak, przede wszystkim przelewa się na adresy, nie na "klucze".

Przeczytaj dokładnie wszystkie komunikaty i sprawdź czy wklejasz w dobre pola.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 23 lipca 2019, 22:08

Pewnie adres bc1 którego giełda nie obsługuje.
Załóż konto "legacy" w ledgerze
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lipca 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Majkel37 » wtorek, 23 lipca 2019, 22:27

Sytuacja dotyczy bitcoin, litecoin oraz etherium. Wszystko wykonuje zgodnie z poradnikami. Wykonałem dla próby konwersje adresu portfela litecoin (znalazłem gdzieś w necie stronkę która to robi) i środki zostały na moje konto przelane. Zrobiłem operacje z bardzo mała kwota bo bałem się ryzyka. Adresy wygenerowane przez mojego ledgera są nie akceptowane przez bitbay. Ktoś napisał że "od czasu wprowadzenia Sigweta trzeba konwertować adresy portfeli aby były widoczne dla giełd". Nie wiem co to znaczy bo jestem swiezakiem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Kutalisk » wtorek, 23 lipca 2019, 23:20

@rav3n_pl domyślnie w ledger live zakłada konto segwit'owe, nie widzę nigdzie opcji zakładania legacy ale jestem już trochę zmęczony, a to pewnie banalnie proste.

Znalazłem to:
Legacy addresses start with an L. This is Litecoin's original address format. The option to add legacy addresses in Ledger Live is planned.

Czy lepiej zakładać segwitowe i konwertowac adres przed wypłatą z BB? Jeśli tak to jakie strony polecacie? To jest ok?
https://litecoin-project.github.io/p2sh-convert//

@Majkel37 tu masz wątek w temacie:
viewtopic.php?t=29413

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Bit-els » wtorek, 23 lipca 2019, 23:36

@Kutalisk przelej najpierw na portfel coinomi, tam jest prosty wybór między rodzajami adresów, a potem z coinomi na ledgera.

zapisz tylko seeda na wszelki wypadek

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: qertoip » wtorek, 23 lipca 2019, 23:49

Wszelkie konwertery odradzam bo wtedy tracisz zalety portfela sprzętowego. Konwerter może Ci cokolwiek wyświetlić jeśli masz malware.

Jeśli BitBay nie obsługuje nowoczesnych adresów, to mocno ssie.

Użyj portfela pomostowego. Najlepiej również w oparciu o HW. Alternatywnie, z dwojga złego, lepiej na smartphonie niż laptopie.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Kutalisk » wtorek, 23 lipca 2019, 23:54

qertoip pisze: wtorek, 23 lipca 2019, 23:49Wszelkie konwertery odradzam bo wtedy tracisz zalety portfela sprzętowego. Konwerter może Ci cokolwiek wyświetlić jeśli masz malware.


A przekonwertowanie adresu, wysłanie małej kwoty na próbę, zapisanie na kartce oraz na giełdzie w odbiorcach i weryfikacja przy każdej następnej wypłacie nie załatwi sprawy?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: qertoip » środa, 24 lipca 2019, 00:07

@Kutalisk

Załatwi sprawę. Prawie ;)

Trzeba przymknąć oko na ryzyko, że Twoje całe środki na giełdzie zostaną zablokowane, bo zleciłeś testową wypłatę na obcy adres będący na jakiejś czarnej liście (ten podmieniony przez malware).

Trzeba też przymknąć oko na najlepszą praktykę, że każde przyjęcie środków powinno być na unikalny adres ("no address re-use").
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lipca 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Majkel37 » środa, 24 lipca 2019, 12:42

Bardzo mnie to dziwi że nie ma właściwie żadnych informacji na forach, poradnikach itp o tym jakie jest optymalne wyjście w takiej sytuacji.
Ja chce tylko przelać moje krypto z najpopularniejszej giełdy na najpopularniejszy portfel sprzętowy. Prosta operacja a prawie niemożliwa.
Czyli co radzicie?
Najpierw założyć porfel online i na niego z giełdy przelać a potem z portfela online na ledgera? Czy to będzie pewne i bezpieczne?
Powinien powstać jakiś poradnik fachowy jak to wykonać. Będzie wiele osób w takiej sytuacji co ja. Istnieje ryzyko że w celu ograniczenia ryzyka chcąc umieścić krypto w bezpiecznym portfelu naraża je na stratę.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Kutalisk » środa, 24 lipca 2019, 12:51

@Majkel37 ja załatwiłem sprawę jak w moim powyższym poście, będąc świadomym ryzyka jakie opisał mi @qertoip

ale faktem jest, że to nieprofesjonalne podejście giełdy. dużo pieprzenia i dla zwykłych userów może być nie do przejścia. adopcja pełną gębą.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: qertoip » środa, 24 lipca 2019, 16:01

@Majkel37 nie online! Załóż pomostowy portfel mobilny na smartphonie.

Poza tym masz rację, sytuacja jest jujowa, winna jest giełda BitBay która bardzo opóźnia się w dostosowaniu do lepszych adresów. Portfel sprzętowy jest OK.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lipca 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Majkel37 » środa, 24 lipca 2019, 17:14

Ok czyli nie bawić się w konwertowanie.
Teraz tak. Portfel pomostowy to ogólnie co to takiego? Przypuszczam że coś w rodzaju chwilowego aby szybko przelać dalej krypto. Proszę o jakiś konkretny, godny polecenia portfel pomostowy. Czy musi być na smartfonie koniecznie?

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: qertoip » środa, 24 lipca 2019, 17:18

@Majkel37

https://samouraiwallet.com/

Przy receive wybierz address type "legacy".
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lipca 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Majkel37 » środa, 24 lipca 2019, 18:41

No tak ale jak na samym początku informowałem jestem w posiadaniu także litecoin i etherium a portfel Samurai tylko bitcoiny obsługuje.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Bit-els » środa, 24 lipca 2019, 19:38


Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: qertoip » środa, 24 lipca 2019, 20:59

Majkel37 pisze: środa, 24 lipca 2019, 18:41No tak ale jak na samym początku informowałem jestem w posiadaniu także litecoin i etherium a portfel Samurai tylko bitcoiny obsługuje.

Bit-els odpowiedział najbardziej merytorycznie na zadane pytanie... ale tak po prawdzie to shitcoiny najlepiej sprzedać.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lipca 2019
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Majkel37 » czwartek, 25 lipca 2019, 14:20

Ok a więc zainstalowałem sobie coinomi na tel i zapoznałem się z działaniem.
Podczas próby wypłaty z bitbaya na adres coinomi sytuacja jest identyczna. Komunikat - błędny adres portfela. Co robić? Warto się kontaktować z bitbayem?

OK. Wziąłem sprawy w swoje ręce i zadzwoniłem na infolinie. Pani powiedziała abym napisał zgłoszenie problemu w centrum pomocy a tam mają mi dać zaufane konwertery do bitcoin i litecoin.

Ethereum o dziwo poszło gładko z, wypłata na ledgera. Wcześniej nie próbowałem chyba.
Dam znać jak sytuacja się dalej potoczy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: Kutalisk » czwartek, 25 lipca 2019, 23:40

@Majkel37 patrzyłes tutaj?
https://support.ledger.com/hc/en-us/art ... ecoin-LTC-

Litecoin address formats

Legacy addresses start with an L. This is Litecoin's original address format. The option to add legacy addresses in Ledger Live is planned.

SegWit addresses start with an M. The SegWit upgrade reduces network fees, speeds up transaction signing on hardware wallets, and enables second-layer solutions like Lightning Network. By default, new accounts added in Ledger Live are SegWit accounts.
Tip: If your exchange does not yet support the SegWit address format, you can use this address converter to send LTC to your Ledger device.

Bech32 addresses start with ltc1. These are native SegWit addresses that feature safety and security improvements. This address format will be implemented in Ledger Live.


Ja użyłem tego konwertera (odnośnik ze strony ledgera):
https://litecoin-project.github.io/p2sh-convert/

Wysłałem na próbę 0,01 LTC i doszło, więc spokojnie dosłałem resztę.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 stycznia 2021, 00:18 przez Kutalisk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Błędny adres portfela podczas wypłaty krypto

Postautor: redlumek » piątek, 26 lipca 2019, 10:38

W coinomi dodajesz BTC i klikasz odbierz. A tam masz do wyboru 3 adresy: default, compatibility i legacy.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości