Pytanie o odzyskanie plików (portfel btc)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pytanie o odzyskanie plików (portfel btc)

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 25 czerwca 2019, 21:25

@mcirek Nie da się. Plik jest zaszyfrowany i żeby cokolwiek odczytać trzeba go odszyfrować xD
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o odzyskanie plików (portfel btc)

Postautor: Mahkul » wtorek, 16 lipca 2019, 01:15

adiqq pisze: sobota, 22 czerwca 2019, 21:50 plik wallet.dat mam odzyskany. Niestety hasła do walleta nie znamy(od 2011 zbyt dużo czasu minęło ;)), więc wallet-tool odpada....dobrze rozumiem, że pozostaje tylko z pywalletem z linka który wyżej wkleił hanti ??
A ten plik był zaszyfrowany z klienta Bitcoin? O ile mnie pamięć nie myli w 2011 nie było jeszcze opcji szyfrowania portfela z klienta, chyba, że ktoś to zrobił ręcznie. Chociaz oczywiście mogę się mylić.

Dodano po 1 minucie 55 sekundach:
A tak na marginesie mam portfel z bodajże 0.4BTC - hasło było raczej długie do niego, ale niestety nie pamiętam. Ktoś ma się ochotę z tym pobawić - 50% dla uczciwego łamacza. :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o odzyskanie plików (portfel btc)

Postautor: devega » wtorek, 16 lipca 2019, 01:32

@mcirek ja hasło niezbyt długie lub częściowo je znasz - można próbować łamać (bruteforce)

Dodano po 1 minucie 7 sekundach:
@Mahkul jak hasło długie i random, to sam wiesz :)

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o odzyskanie plików (portfel btc)

Postautor: Qba-da-Intrepid » wtorek, 16 lipca 2019, 04:29

Bitcoin-Qt obsługuje szyfrowanie portfela od wersji 0.4 czyli wrzesień 2011.
Mahkul pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 01:15A tak na marginesie mam portfel z bodajże 0.4BTC - hasło było raczej długie do niego, ale niestety nie pamiętam. Ktoś ma się ochotę z tym pobawić - 50% dla uczciwego łamacza. :)


Pamiętasz jakieś szczegóły? Jakie znaki na pewno były/na pewno nie, jakieś słowo, czy kilkanaście znaków losowo wygenerowanych i nic nie pamiętasz więcej?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pytanie o odzyskanie plików (portfel btc)

Postautor: adiqq » wtorek, 16 lipca 2019, 05:50

Mahkul pisze: wtorek, 16 lipca 2019, 01:15 A ten plik był zaszyfrowany z klienta Bitcoin? O ile mnie pamięć nie myli w 2011 nie było jeszcze opcji szyfrowania portfela z klienta, chyba, że ktoś to zrobił ręcznie. Chociaz oczywiście mogę się mylić.
całkiem możliwe że nie...ostatecznie ustaliłem, że plik wallet.dat który odzyskałem był na 100% uszkodzony (i nie da się odzyskać nieuszkodzonej wersi)...na razie temat odkładam na półke...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Pytanie o odzyskanie plików (portfel btc)

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 23 lipca 2019, 17:34

adiqq pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 16:56Dzięki, biorę się za klonowanie dysków. Odezwę się, jak będą jakieś postępy :)

qertoip pisze: czwartek, 20 czerwca 2019, 14:54Zanim się dotkniesz sklonuj te dyski jako urządzenia blokowe (dd).

Wtedy dostajesz nieskończoną liczbę żyć w tej grze.

Powiem więcej - jeżeli dyski wykazują dziwną pracę (tykają albo brzęczą za mocno albo transfer jest podejrzanie wolny - poniżej 10MB/s), to możesz sprawdzić czy nie mają bad sectorów (uszkodzeń), a nawet jak mają, to do ich odzyskiwania służy pod linuksem narzędzie ddrescue.

Pod windowsa też coś jest, ale chyba płatne - nie wiem, dawno nie używałem tego systemu na serio.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Pytanie o odzyskanie plików (portfel btc)

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 23 lipca 2019, 22:12

Informacja o uszkodzonym wallecie nie musi być prawdziwa (domyślam się że core próbuje go naprawić i mówi że nie można).
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości