Zcash Nano ladger S

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: __Arrow__ » czwartek, 18 kwietnia 2019, 11:18

Witam mam problem kilka tygodni nie wchodziłem na portfel ,2 dni tem po wejściu zrobiłem aktualizację 1,5,5 najnowsza zainstalowałem ledger live na kompie.
Dodałem zcasha na wallet i na live zsynchronizowałem a zcashe zniknęły.
Ktoś ma jakiś pomysł?.
Z góry dzięki
Miałem terz problem z hasłem lecz uzyskałem nowe i nowe te kody dostępu.
Ostatnio zmieniony sobota, 11 maja 2019, 13:40 przez __Arrow__, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: sailor » wtorek, 30 kwietnia 2019, 08:26

Mam pytanie . Czy jak aktualizowałeś ledgera nano S do wersji 1.5.5 to potrzebny był Ci Seed ? Z jakiej wersji robiłeś aktualizację? Czy nie straciłeś kont z przed aktualizacji?. Mam ledgera w wersji 1.3.1 i boję się stracić etery które tam mam, a w obecnym stanie nie mogę ich nawet przelać na inne konto aby dokonać aktualizacji. Zgubiłem seed więc sie dlatego boję Nie wiem jak to zrobić

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: multan » wtorek, 30 kwietnia 2019, 13:55

@sailor mam ZEC i przechodziłem aktualizację. Nigdy, ale to przenigdy w żadnym procesie aktualizacji/reinstalacji ledger live itp. nie może być pytania o seed. Jeżeli takie padnie to znaczy że masz zainfekowany komputer i ktoś chce wyłudzić dane. Więc odpowiadając na pytanie, Seed nie jest wymagany.

Natomiast jeżeli zgubiłeś seeda to jest to ekstremalna sytuacja i każda awaria urządzenia, zgubienie itp. spowoduje utratę środków. Jak najszybciej musisz przelać gdzieś w bezpieczne miejsce Twoje środki i po opróżnieniu portfela zresetować ledgera w celu wygenerowania nowego seeda.

Nie masz możliwości przelania środków na obecnym oprogramowaniu? Brak aktualizacji nie powinien tej możliwości blokować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: KryptoBanita » wtorek, 30 kwietnia 2019, 14:37

multan pisze: wtorek, 30 kwietnia 2019, 13:55Jak najszybciej musisz przelać gdzieś w bezpieczne miejsce Twoje środki
Właśnie o to chodzi @sailor'owi

Przy jakiejś aktualizacji, tylko nie pamiętam przy której, Ledger mi nie wstał normalnie, tylko musiałem wklepywać seed...
Różnie to bywa z tego wynika...
Średnio to pamiętam - może byłem zawiany, ale pytał o słowa w różnej kolejności.
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: Rumcajs » wtorek, 30 kwietnia 2019, 23:05

Ale te pytania o słowa z seeda to jak padnie po aktualizacji, ale je sie wtedy wybiera >>Ledgerem<<, to jest kluczowe w tym momencie.
Jak zapytanie o słowa z seeda pojawiłyby się niby w apce ledger live to znaczy że to wyłudzenie seeda, był niedawno jakis artykuł o jakimś malware który się pojawiał przy aktualizacji ledger live i kazał podawać seeda.
@__Arrow__ czy miałeś przy aktualizacji zapytanie o seeda ?

Odnośnie samego Zcesha niewiem może gdzieś były jakies informacje czy cos się zmieniło z walletm czy nie, moze na telegramie ktos cos wie, nie powinny zniknac tak sobie po zwykłej aktualizacji chyba że wpisywałeś od nowa seeda i sie utworzyły inne adresy jesli pomyliłeś z rozpędu chociaż 1 słowo.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: sailor » czwartek, 2 maja 2019, 11:05

Czy macie pomysł jak przelać środki na inne konto nie robiąc aktualizacji ledgera? Jedynie tak operacja daje mi jakieś bezpieczeństwo Znacie jakiś portfel który zrobi to bez Ledger live?

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: multan » czwartek, 2 maja 2019, 20:30

@sailor jeżeli masz na tym ledgerze zainstalowaną aplikację ETH to spróbuj się połączyć przez Webowy portfel https://vintage.myetherwallet.com/

Send Ether&Tokens -> Ledger Wallet -> (załącz aplikację ETH na ledgerze) -> Connect to Ledger Wallet

Jeżeli wykryje ledgera na obecnym orpogramowaniu to wyskoczy tabelka z kanałami jak się chcesz połączyć i wykrytymi kontami. Nie łącz się na razie, to będzie jedynie znak nadzieji, że coś uda się zrobić.

Jak nic wyskoczy albo wyskoczy jakiś komunikat o np oprogramowaniu to klops. Wtedy pozostanie napisać do supportu Ledgera, a przynajmniej ja innych pomysłów nie mam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Zcash Nano ladger S

Postautor: adam1226 » czwartek, 2 maja 2019, 21:48

przeciez mu napsialem ze ma sobie na githubie poszukac adewatna wersje i sciagnac
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: sailor » czwartek, 2 maja 2019, 23:31

Dokładnie to zrobiłem ale każe mi aktuualizować ledgra

Czy macie pomysł jak przelać środki na inne konto nie robiąc aktualizacji ledgera? Jedynie tak operacja daje mi jakieś bezpieczeństwo Znacie jakiś portfel który zrobi to bez Ledger live?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Zcash Nano ladger S

Postautor: adam1226 » piątek, 3 maja 2019, 00:30

stara wersja mew z github
...
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: sailor » piątek, 3 maja 2019, 01:03

najstarsza wersja jest 5.0 Wcześniejszych nie widzę tak żebym nie musiał korzystać z Ledger live Pozatym jak mam z niej skorzystać (jak zainstalować) Tam nie widzę plików wykonywalnych

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 23 kwietnia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: __Arrow__ » czwartek, 9 maja 2019, 17:31

Rumcajs pisze: wtorek, 30 kwietnia 2019, 23:05 Ale te pytania o słowa z seeda to jak padnie po aktualizacji, ale je sie wtedy wybiera >>Ledgerem<<, to jest kluczowe w tym momencie.
Jak zapytanie o słowa z seeda pojawiłyby się niby w apce ledger live to znaczy że to wyłudzenie seeda, był niedawno jakis artykuł o jakimś malware który się pojawiał przy aktualizacji ledger live i kazał podawać seeda.
@__Arrow__ czy miałeś przy aktualizacji zapytanie o seeda ?

Odnośnie samego Zcesha niewiem może gdzieś były jakies informacje czy cos się zmieniło z walletm czy nie, moze na telegramie ktos cos wie, nie powinny zniknac tak sobie po zwykłej aktualizacji chyba że wpisywałeś od nowa seeda i sie utworzyły inne adresy jesli pomyliłeś z rozpędu chociaż 1 słowo.
Nie wiem dokładnie co to nawet jest a czy to coś zmienia?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: Eniek » niedziela, 12 maja 2019, 10:11

Witam podepne się do tematu, na swoim ledger nano S miałem BTC ltc eth i tak przeinstalowalem Windowsa i wczoraj odpaliłem ledger live i na urządzeniu nie miałem BTC tylko BCh oraz ltc i eth, chciałem dodać BTC ale co chwila pokazywalo że za mało miejsca mimo że odinstalowalem BCh , więc nie wiem czy dobrze ale zrobiłem reset nano s i podałem te 24 słowa i zainstalowałem na portfelu te 3 krypto i moje ltc i eth są a BTC nie ma... Proszę o pomoc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 12 maja 2019, 11:09

Jeżeli miałeś BTC to nie na pewno nie zaginęły - spokojnie.
BTC zainstaluj jako pierwsze i jedyne, a potem dodawaj lub zmieniaj inne waluty.
Odinstalowanie danej waluty nie powoduje utraty środków - można to dowolną ilość razy.
Ważne aby mieć zachowany SEED! Teoretycznie z seed'a to samo odtworzysz na innym porfelu - jeszcze nie próbowałem :mrgreen:
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: benq » niedziela, 12 maja 2019, 11:14

@Eniek
Tak długo jak tylko Ty masz seeda jest ok.
Przeinstalowanie apek powinno pomóc.
Jaką wersję firmware masz?

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: multan » niedziela, 12 maja 2019, 13:29

@Eniek Jedynym momentem kiedy powinno się używać SEEDa (24 słowa) jest sytuacja, kiedy zgubisz Ledgera i będziesz chciał odzyskać środki (np. na nowym Ledgerze albo innym portfelu). Resetowanie Ledgera i wyciąganie ze skrytki SEEDa przy byle okazji to jedynie ryzykowanie że ktoś Ci go podglądnie, albo zwyczajnie zgubisz. Sam Ledger i jego np. reset nie ma nic wspólnego ze środkami jakie są na koncie, jak chcesz zobaczyć czy BTC nie zniknęły to wpisz adres swojego portfela w blockchain explorerze i będziesz widział czy środki są. Jeżeli są to jest to jedynie kwestia synchronizacji Ledgera z Blockchainem.

Jak koledzy pisali powyżej, jedynie trzeba mieć pewność że wersja ledger live i firmware samego ledgera są aktualne, zainstalować aplikacje BTC (jak pisze, że mało miejsca to usuń jakieś które masz zainstalowane i zwolnij miejsce), dodaj konto BTC w ledger live, nastąpi synchronizacja i tyle.

Jak bedziesz później chcial zrobic np. jakiś przelew na innej walucie to zainstaluj aplikacje tej waluty, jak bedzie mało miejsca to usuń aplikacje BTC i tak w kółko w zależności co w danym momencie potrzebujesz.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: Eniek » niedziela, 12 maja 2019, 15:20

Zrobiłem jak mowiliscie odinstalowalem i teraz chce zaktualizować do najnowszej wersji i zatrzymało się na bootlader i nic się nie dzieje. Windows 7

Początkujący
Posty: 283
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: multan » niedziela, 12 maja 2019, 17:15

Pokombinuj, jest wiele możliwości, też nie za pierwszym razem udał mi się update, ale nie pamiętam którego sposobu użyłem do naprawy, w poniższym linku jest o tym dyskusja i informacja co ludziom pomogło:

https ://www.reddit.com/r/ledgerwallet/comments/ ... 55_update/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zcash Nano ladger S

Postautor: Rumcajs » wtorek, 14 maja 2019, 11:51

@Eniek

Wejdz na stronę oficjalną ledgera do działu support tam jest pełno guide z obrazkami wszystko po kolei i nawet co robić jak się zawiesi w jakims momencie. Na youtube są filmy z guide. Tak z pamięci to nie każdy jest w stanie sobie przypomnieć co robić w danym momencie i nie każdy też miał sytuacje że mu ledger się zawiesił podczas update samego ledgera. Zacznij od tego https://support.ledger.com/hc/en-us/art ... 0002731113 ale w menu są też inne sytuacje i inne rzeczy.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość