Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: sailor » poniedziałek, 22 października 2018, 02:41

Postautor: sailor » poniedziałek, 22 października 2018, 02:37

Proszę o pomoc
Mam portfel ETH w Ledgar Nano S Podczas konfiguracji chyba źle zapisałem seed więc nie mogę go zresetować bo stracę wszystko. Mógłbym przesłać wszystko na inny portfel ale nie potwierdziłem tokena EOS na mainnecie EOS a czas rejestracji upłynął. Warunkiem uratowania tokenów EOS jest podanie klucza prywatnego do tego portfela w programie Scatter wtedy przekonwertuje się on na klucz prywatny w blockchainie EOS . Nie mając seeda nie odgadnę klucza prywatnego.
Moje pytanie brzmi . Czy mając dostęp do portfela przez Ledgera mam też dostęp do seeda a zatem i do klucza prywatnego?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: benq » poniedziałek, 22 października 2018, 07:13

@sailor, Nie jestem na 100% pewny, ale na 99% nie da się odzyskać SEEDa przy pomocy samego pinu.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: sailor » poniedziałek, 22 października 2018, 09:58

benq pisze: @sailor, Nie jestem na 100% pewny, ale na 99% nie da się odzyskać SEEDa przy pomocy samego pinu.
Ten seed zapisałem w MS Word i uległ zniekształceniu prawdopodobnie przez to że miałem tam dobyślnie język polski. Teraz szukam, który wyraz (y) mógł ulec zmianie
Może jakieś pomysły?
Seed to seed mogę przetransferować monety na inne konto, ale nie wiem co zrobić z EOS, którego już się nie da przetransferować z blockchaina ETH Jedyną możliwością jest posiadanie klucza prywatnego. W systemie EOS wiedzą że na moim koncie w blockchainie ETH są EOS ale żeby przetransferować je muszę przekonwertować klucc z ETH na klucz prywatny EOS
Może ktoś ma jakiś pomysł jak to załatwić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: benq » poniedziałek, 22 października 2018, 10:05

@sailor, Właśnie o to chodzi. Gdybyś mógł przetransferować na nowy adres ETH to by nie było problemu, ale niestety już się nie da przelać EOSa w sieci ETH. Z samego pinu nie odzyskasz seeda z ledgera.
Może logując się przez MyEtherWallet i Ledgera coś się da wymyślić i wyciągnąć priv? Bo przecież w portfelach sprzętowych chodzi własnie o to, żeby priv nie wyciekał.
@devega, @pm7, @rav3n_pl ?

Jeśli chcesz się pobawić ze zgadywaniem wyrazów to jest pełna lista 2048 słów:
https://github.com/bitcoin/bips/blob/ma ... nglish.txt

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: sailor » poniedziałek, 22 października 2018, 10:17

Jeśli chcesz się pobawić ze zgadywaniem wyrazów to jest pełna lista 2048 słów:
https://github.com/bitcoin/bips/blob/ma ... nglish.txt[/quote]

Myślę , że błąd został popełniony na skutek tego, że w MS Word był włączony tryb poprawiania pisowni na polski i jakieś wyrazy uległy zniekształceniu Może masz jakieś pomysły jak to możnabyłoby odwrócić?

Drugie pytanie
Jak sprawdzić w legerze czy seed, który mam jest poprawny? Oczywiście nie resetując konta

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: benq » poniedziałek, 22 października 2018, 10:26

@sailor, To akurat bardzo proste - wpisz prawdopodobny SEED do Electrum albo Coinomi - jeśli uzyskasz dostęp do środków - bingo, odkryłeś SEEDa. Absolutnie nie resetuj Ledgera, bo będzie pozamiatane.
No i jak najszybciej wytransferuj inne środki (nie EOS) na inny portfel, w razie gdyby ledger nawalił.

Co do wyrazów - sprawdź po kolei czy jest w Twoim zapisanym SEED jakiś wyraz, którego nie ma na liście z linku wyżej.
Jeżeli faktycznie słownik zmienił angielskie słowo, przykładowo słowo CIVIL zmienił na CYWIL, to bingo - masz to.
Nie mam pomysłu na automatycznie cofnięcie zmian, jeśli plik został zapisany jakiś czas temu.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: sailor » poniedziałek, 22 października 2018, 10:38

benq pisze: @sailor, To akurat bardzo proste - wpisz prawdopodobny SEED do Electrum albo Coinomi - jeśli uzyskasz dostęp do środków - bingo, odkryłeś SEEDa. Absolutnie nie resetuj Ledgera, bo będzie pozamiatane.
No i jak najszybciej wytransferuj inne środki (nie EOS) na inny portfel, w razie gdyby ledger nawalił.

Co do wyrazów - sprawdź po kolei czy jest w Twoim zapisanym SEED jakiś wyraz, którego nie ma na liście z linku wyżej.
Jeżeli faktycznie słownik zmienił angielskie słowo, przykładowo słowo CIVIL zmienił na CYWIL, to bingo - masz to.
Nie mam pomysłu na automatycznie cofnięcie zmian, jeśli plik został zapisany jakiś czas temu.
Wielkie dzięki będę próbował . Może się uda :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: benq » poniedziałek, 22 października 2018, 10:39

No i daj znać, czy się udało :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: Kluka » poniedziałek, 22 października 2018, 17:31

sailor pisze: Ten seed zapisałem w MS Word
Skad sie biora tak lekkomyslni ludzie... Kartka dlugopis, ew. grawerka metal i conajmniej 2 kopie. Nigdy na kompie. W kazdymbadz razie powodzenia zycze i nastepnym razem wiecej rozwagi.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: pm7 » poniedziałek, 22 października 2018, 19:16

@Kluka, nie znasz się, trzeba dać szansę biednym złodziejom na włamanie się do komputera i wykradnięcie seed :)
Trzymanie seed na kartce jest nie uczciwe, jak jaki złodziej ma się do tego zdalnie dobrać?

Dobra, koniec ironii. Masz oczywiście pełną rację, seed (pomijając bardzo szczególne przypadki) nigdy nie zapisuje się na komentarze, nawet na moment. Jeżeli się to robi, to po co portfel sprzętowy? Niszczymy większość bezpieczeństwa jakie zapewnia.
sailor pisze: Czy mając dostęp do portfela przez Ledgera mam też dostęp do seeda a zatem i do klucza prywatnego?
Ponoć się nie da.
To jest kwestia bezpieczeństwa. Gdyby dało się odczytać seed z portfela, ktoś mógłby zrobić kopię portfela bez Twojej wiedzy i okraść Cię po kilku latach, jak zbierzesz większą kwotę.
sailor pisze: Myślę , że błąd został popełniony na skutek tego, że w MS Word był włączony tryb poprawiania pisowni na polski i jakieś wyrazy uległy zniekształceniu Może masz jakieś pomysły jak to możnabyłoby odwrócić?
Najpierw zrób tak, jak radzi @benq (zwróć szczególną uwagę na słowa, które nie są angielskie). Jeżeli nie wyjdzie, spróbuj skopiować słowa do Worda i wykonać automatyczną korekcję, potem zmienione słowa znaleźć w zapisanych. Niestety, może nie wyjść, bo Word raczej odróżnia tekst wklejany od wpisywanego. Ostatecznie, możesz więc przepisać cały słownik (te 2048 słów) i patrzeć, które są zmieniane przez Word.

Zakładam, że masz dalej dostęp do Worda w tej samej wersji na której powstał ten problem.

A jak już skończysz (życzę powodzenia), to powinieneś zrestartować Ledger, utworzyć nowy portfel i zapisać słowa na kilku kartach, nie na komputerze.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 90
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Seed w Ledgar Nano S Proszę o pomoc

Postautor: sailor » wtorek, 23 października 2018, 02:25

pm7 pisze: @Kluka, nie znasz się, trzeba dać szansę biednym złodziejom na włamanie się do komputera i wykradnięcie seed :)
Trzymanie seed na kartce jest nie uczciwe, jak jaki złodziej ma się do tego zdalnie dobrać?

Dobra, koniec ironii. Masz oczywiście pełną rację, seed (pomijając bardzo szczególne przypadki) nigdy nie zapisuje się na komentarze, nawet na moment. Jeżeli się to robi, to po co portfel sprzętowy? Niszczymy większość bezpieczeństwa jakie zapewnia.
sailor pisze: Czy mając dostęp do portfela przez Ledgera mam też dostęp do seeda a zatem i do klucza prywatnego?
Ponoć się nie da.
To jest kwestia bezpieczeństwa. Gdyby dało się odczytać seed z portfela, ktoś mógłby zrobić kopię portfela bez Twojej wiedzy i okraść Cię po kilku latach, jak zbierzesz większą kwotę.
sailor pisze: Myślę , że błąd został popełniony na skutek tego, że w MS Word był włączony tryb poprawiania pisowni na polski i jakieś wyrazy uległy zniekształceniu Może masz jakieś pomysły jak to możnabyłoby odwrócić?
Najpierw zrób tak, jak radzi @benq (zwróć szczególną uwagę na słowa, które nie są angielskie). Jeżeli nie wyjdzie, spróbuj skopiować słowa do Worda i wykonać automatyczną korekcję, potem zmienione słowa znaleźć w zapisanych. Niestety, może nie wyjść, bo Word raczej odróżnia tekst wklejany od wpisywanego. Ostatecznie, możesz więc przepisać cały słownik (te 2048 słów) i patrzeć, które są zmieniane przez Word.

Zakładam, że masz dalej dostęp do Worda w tej samej wersji na której powstał ten problem.

A jak już skończysz (życzę powodzenia), to powinieneś zrestartować Ledger, utworzyć nowy portfel i zapisać słowa na kilku kartach, nie na komputerze.
Wiekie Dzięki spróbuję wg Twojego scenariusza

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości