Problem z niebieskim ekranem

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z niebieskim ekranem

Postautor: Siwersklb » wtorek, 7 sierpnia 2018, 18:09

Witam, jestem posiadaczem koparki składającej się z 6 kart. Kopie na claymorze na dualminingu eth + (druga która zmieniam) + monero z procesora
Posiadam x1 rx 560 4gb
x3 rx 570 4gb
x2 rx 570 8gb
Zasilacz - EVGA 1000 GQ, 80+ GOLD 1000W, Semi Modular, EVGA ECO Mode, Power Supply 210-GQ-1000-V3
8gb ram kingston
Ssd 120gb
Płytka główna biostar tbc.

Szukam podpowiedzi w sprawie mojego problemu.
Średnio co dwa dni, czasem raz na 4, a czasem 3 razy dziennie wyświetla mi się niebieski ekran z błędem „Thread stuck in device driver”.
Z moich obserwacji może być to problem z jedna karta która może być zbyt mocno podkręcona - daje 32mhs i często wywal błąd watchdog. Dlatego w trixxie za każdym ponownym uruchomieniu zmniejszam clocki dość sporo, lecz błąd z niebieskim ekranem nie znika.
98% czasu jest ten sam problem, lecz bardzo rzadko ekran zmienia się w kolor czarny karty przestań pracować, nie ma dostępu do monitora i jedna 560 kręci się co 1/4 obrotu i zatrzymuje.
Czy umiałby się ktoś wypowiedzieć w czym może być problem i dać jakaś radę.

Dziękuje za każda odpowiedz

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z niebieskim ekranem

Postautor: m.m » wtorek, 7 sierpnia 2018, 23:01

zacznij od sfc /scannow, ustabilizują kartę, zrób czystą instalację sterownika

potem będziemy wróżyć z fusów.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z niebieskim ekranem

Postautor: Siwersklb » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 11:33

sfc/scannow wykonane i nie został wykryty blad, karty ustabilizowane, sterowniki przeinstalowywane a jest wciąż to samo.
Dzisiaj cala noc koparka chodzila na 5 kartach - bez zarzutow, rano podlaczylem szosta - wywalilo :) sprobowalem odlaczyc jedna, ale inna - chodzilo. Podlaczylem z powrotem szosta - wywalilo :)
Czy moglby ktos mi powiedziec czy to moze byc wina zasilacza ?? czy --> EVGA 1000 GQ, 80+ GOLD 1000W, Semi Modular, EVGA ECO Mode, Power Supply 210-GQ-1000-V3 <---- jest odpowiedni na taka ilosc kart jaka mam 3x 570 4gb sapphire
2x570 8gb msi
1x560 4gb msi ? : >

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z niebieskim ekranem

Postautor: Bult » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 17:11

Czy zasilacz wystarczy to zależy od ustawień bios danych kart. Sprawdzałeś ile pobiera koparka z gniazdka ?
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości