Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: koparki » czwartek, 26 lipca 2018, 20:03

devega pisze: aby gdy nadejdzie ta chwila, ruszyć z większą skalą
to już nie wróci idę o zakład... było minęło tak jak było i minęło kopanie na CPU.
Kompy obliczeniowe przyszłości to inny sprzęt (pewnie nie karty graf tylko dedykowane) inny soft, inny beneficjent inna opłacalność, raczej będzie to usługa rozproszonej mocy obliczeniowej (poprzez Golem i podobne) dla studiów grafiki 3d do renderingu , dla służb i grup przestepczych do łamania szyfrów, dla firm badawczych, dla firm tworzących AI , itd... i to do czasu bo maksymalnie za dekadę będzie mocno rozwinięty sprzęt kwantowy, farmy obliczeniowe kwantowe (wątpię że to będzie sprzedawane Kowalskim i Nowakom) - kto nie wierzy niech poszuka - juz istnieja procki kwantowe przypominające procesory obecne.
Druga sprawa to prawdopodobna ewolucja kryptowalut w POS lub coś innego. PoW to juz obecnie wszystko w ASICu u ASICOWEGO "monopolisty" na zmonopolizowanych poolach (nie jest monopolistą ale ma ponad 50% rynku, poole podobnie ), poza monero który jest antyASIC oraz małymi shitcoinami których m.zd. nie warto akumulować.
Proponuję się zastanowić nad inwestowaniem czasu na coś co nie ma przyszłości w obecnej formie. Co innego gdy juz ktos ma kopalnię ... mało tego kopalnię w skali dużej, przemysłowej, w tym wypadku warto to ciągnąć korzystając z efektu skali.
Kto ma za duzo wolnego czasu i kasę moze zamiast miningu przeanalizować projekty z TOP 100 , 5% z nich moze kiedyś rozwinąć się jak niegdyś garażowy microsoft.
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 lipca 2018, 20:09 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: benq » czwartek, 26 lipca 2018, 20:09

Świat się kończy kiedy człowiek o nicku 'koparki' sprzedający koparki stawia na POS :mrgreen:

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: koparki » czwartek, 26 lipca 2018, 20:10

ja nie jestem reprezentantem branży, nick jest mylący. Nie mówię tylko o POS , mówię też o ASIC , założyciel tematu pytał o GPU więc odpowiadam jak się sprawy mają
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: devega » czwartek, 26 lipca 2018, 20:29

@koparki, masz rację. Wiedza dot. kopania krypto, która kiedyś była unikalna, dziś jest w dużej mierze powszechna.
Ponadto osoba dysponująca kilkoma koparkami nie ma szans rywalizować z ogromnymi farmami, dysponującymi środkami na:
a) optymalizację parametrów kopania w celu zwiększenia efektywności
b) dużo niższymi kosztami prądu
c) analizy najbardziej opłacalnych coinów
d) testy najbardziej efektywnego sprzętu
e) hurtowy zakup sprzętu, itp

co oczywiscie nie znaczy, że na kopaniu nie da się zarobić... ale czasy łatwego i szybkiego zarobku raczej się skończyły.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: jacek-g » piątek, 27 lipca 2018, 18:25

Z moich rozmyślań niestety wynika smutna prawda na temat przyszłości miningu w obecnej formie, jesteśmy nad przepaścią, tutaj już niestety w skali roku, dwóch nie może zdarzyć się nic dobrego.
Mówię to jako górnik, analizowałem to na wszystkie możliwe strony i nie widzę sensu rozbudowy mojej kopalni, pomimo taniego prądu i dostępu do taniego sprzętu.
Doszedłem do wniosku, że dojadę mój sprzęt do końca, a jeśli chodzi o zwiększanie mocy to już stop.
Jeśli chodzi o wyceny krypto to zdecydowane możemy powiedzieć, że bańka już pękła, natomiast jeśli chodzi o mining to pękanie bańki dopiero przed nami..
Generalnie nie zniechęcam, ponieważ od kiedy zacząłem kopać w 2015 r. aż do teraz przyniosło mi to wiele satysfakcji i pasji do tematu :) lecz dzielę się przemyśleniami,
pozdro

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: bars33 » sobota, 28 lipca 2018, 10:32

Przestań powielać jakieś bzdury o pękających bańkach. Przytocz jakieś dowody na poparcie swoich tez. Ta technologia jest dopiero na początku swojej drogi i przechodzi różne zawirowania jak to zwykle bywa. Twierdząc, że mining się kończy nie masz pojęcia o funkcjonowaniu rozproszonych baz danych i lepiej się zajmij kopaniem ale ogródka.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: jacek-g » sobota, 28 lipca 2018, 11:56

@bars33, nie wiem czy jest w ogóle sens z Tobą polemizować. Skoro jest jak mówisz to nic tylko ładować kasę w GPU.... :lol: Good luck!

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: redlumek » sobota, 28 lipca 2018, 11:59

Banka na btc pękła nie raz i nie dwa. I pęknie jeszcze sporo razy.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 kwietnia 2018
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: Glosnomowiacy » wtorek, 31 lipca 2018, 18:16

Jak proste pytania to ja mam w sumie jedno - czy możecie polecić interesujące książki wprowadzające w tematyke kryptowalut? Mogą być po angielsku :)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: koparki » wtorek, 31 lipca 2018, 18:21

@Glosnomowiacy, przecież wiesz gdzie jest własciwy temat bo tam pytałeś: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=29810


któryś kolega nawet podesłał ułatwienie w szukaniu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 10#p505895
---

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 kwietnia 2018
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: Glosnomowiacy » wtorek, 31 lipca 2018, 18:29

w ten sposób staram się dotrzeć do większej ilości ludzi, bo nie każdy przegląda tamten temat, a tak to może otrzymam jakieś konkrety, a nie odpowiedź, że "wszytsko jest w necie". Tamte książki z tematu faktycznie się przydały, ale podejrzewam, że to nie wszystko, co zostalo wydane i jest godne polecenia.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: jacek-g » czwartek, 6 września 2018, 10:00

@bars33,
hej kolego, i jak u Ciebie na tą chwilę mining na GPU? W ciąż w Tobie tyle samo optymizmu? ;)

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Górnik emeryt - REAKTYWACJA - proste pytania.

Postautor: Bult » czwartek, 6 września 2018, 12:29

Każdy ma swoje podejście do miningu. Temat wałkowany wielokrotnie. Moje osobiste zdanie jeśli po kalkulacji wychodzi się na plus kopiąc - lepiej kupić maszyny niż coiny.
Rok 2018 pokazuje to idealnie większa utrata na zakupię waluty niż na koparce którą się odsprzeda nie tracąc aż tak wiele jak na coinach.

BTC oraz ETH pokazały iż zainteresowanie jest największe daną walutą jeśli zwykli użytkownicy korzystając z ogólnie dostępnych części ( GPU) mogą zarobić. Tak więc osobiście uważam że dobre czasy jeszcze nastaną :)
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość