Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Postautor: ukidi » piątek, 18 maja 2018, 10:25

Witam. Odpaliłem s7 na zewnętrznym ip żeby mieć do niego dostęp z domu. Dałem mocne hasło i po 2 dniach nagle nie mogę się do niego zalogować - hasło nie pasuje w kopalni go nie widać. Musiałem go zressetować. Ustawiłem go od nowa i dałem nowe hasło, po 10 min. i to samo. ale wcześniej zaczął głośniej pracować tak jakby go ktoś zrebotował.
Powtórzyłem wszystko od nowa ale dałem go na inny adres w całkiem innej klasie adresowej - 1 dzień i to samo.

Czy ktoś coś wie na ten temat. Czy to jakaś dziura w sofcie i jakiś robal łamie hasła i przekazuje kontrolę komuś innemu?

Dodano po 17 minutach 59 sekundach:
Mając dostęp do tcpdumpa w sieci znalazłam że do koparki odzywa się na porcie 80 taki adres 178.155.4.214 ip

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Postautor: szymon1051 » piątek, 18 maja 2018, 10:39

A nie możesz zapiąć VPN w domu i po problemie?

Soft od bitmain ma jakieś zabezpieczenie przed brutaforce?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Postautor: Zagłoba » piątek, 18 maja 2018, 12:17

Ja także polecam VPN.
Kup jakiś tani router z VPN, np. Asus RT-N18U.
Postaw na nim VPN i loguj się do tego routera za pomocą OpenVPN (są klienty dla windowsa i linuxa).
Zewnętrze IP dajesz do routera, a miner jest na wewnętrznym IP dostępnym dopiero po zalogowaniu przez VPN.

Jest z tym trochę zabawy, ale jest to do wykonania przez zwykłego użytkownika.
Po skonfigurowaniu routera i VPN możesz już bez problemu dodawać nowe minery z wewnętrzymi IP.

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Postautor: Sokon » piątek, 18 maja 2018, 12:42

Do Antminerów można się włamać bez większych problemów - jest sporo instrukcji (w różnych zakamarkach internetu) krok po kroku jak to zrobić. Także zdecydowanie VPN to podstawa...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Postautor: adam1226 » piątek, 18 maja 2018, 12:47

Tak, po ssh (port:22?) - tamtego hasla nie zmienisz przez www. I uwazaj bo znajomemu tak spalili czesc kopalni (podkrecili tak mocno ze maszynki sie przegrzaly)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Postautor: ukidi » piątek, 18 maja 2018, 14:03

Fajnie dziurawy system. mam go wpięty w Mikrotiku wiec zrobię sobie rating na ten jeden port i po problemie. Tylko sam fakt jak szybko antminery wywąchują w sieci :) mi też go podkręcali tylko że mam słaby zasilacz który im się od razu wyłączył. Normalnie musi chodzić na 70% mocy koparki i jest ok. Po wejściu podkręcili i odrazy się zasilacz wyłączył.

Przy okazji czy robił ktoś aktualizacje firmware w s7 ? Wgrywa się normalnie plik? Bo pobrałem aktualizację i jest tam kilka plików.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Postautor: szymon1051 » piątek, 18 maja 2018, 17:58

Zagłoba pisze: Postaw na nim VPN i loguj się do tego routera za pomocą OpenVPN (są klienty dla windowsa i linuxa).
Wiesz że do openvpn serwera nie trzeba zewnętrznego IP?
adam1226 pisze: Tak, po ssh (port:22?) - tamtego hasla nie zmienisz przez www. I uwazaj bo znajomemu tak spalili czesc kopalni (podkrecili tak mocno ze maszynki sie przegrzaly)
Nie zmienia się hasło dla ssh przez interfejs www?
ukidi pisze: Fajnie dziurawy system. mam go wpięty w Mikrotiku wiec zrobię sobie rating na ten jeden port i po problemie. Tylko sam fakt jak szybko antminery wywąchują w sieci :) mi też go podkręcali tylko że mam słaby zasilacz który im się od razu wyłączył. Normalnie musi chodzić na 70% mocy koparki i jest ok. Po wejściu podkręcili i odrazy się zasilacz wyłączył.

Przy okazji czy robił ktoś aktualizacje firmware w s7 ? Wgrywa się normalnie plik? Bo pobrałem aktualizację i jest tam kilka plików.
Jaka dziura? Skoro przez interfejs www nie zmieniasz hasła do ssh to jaka dziura? Po prostu nie umiesz konfigurować.
Co problem napisać bota który sprawdza wszystkie zewnętrzne ip na porcie 22 i jak zobaczy logowanie to zapisuje ip?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Postautor: Zagłoba » piątek, 18 maja 2018, 18:23

szymon1051 pisze:
Zagłoba pisze: Postaw na nim VPN i loguj się do tego routera za pomocą OpenVPN (są klienty dla windowsa i linuxa).
Wiesz że do openvpn serwera nie trzeba zewnętrznego IP?

Nie. Openvpn to nie TeamViewer. Jeżeli chcesz się łączyć z zewnątrz, to potrzebujesz zewnętrznego ip.

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Antminer s7 może nawet s9 dziurawy soft?

Postautor: szymon1051 » piątek, 18 maja 2018, 19:06

@Zagłoba, a mały błąd. Zawsze może użyć teamviewer lub hamathi itp.
A w openvpn chyba łatwiej wybrać port na jakim ma działać.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość