2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: Rumcajs » piątek, 11 maja 2018, 19:14

Mam problem mój 2fa google authentyfikator się zesrał. Od przynajmniej miesiąca pokazuje błędne kody do wszystkich giełd.
Co prawda na giełdach nic nie trzymam ale niektorych użyje od czasu do czasu.
Niestety kody miałem zapisane tylko do połowy z nich. Więc zamiast walczyć z suportami i robic od nowa kilka KYC wolałbym to naprawić.

Mam aplikację 2FA google Authenticator
Smartfon z Androidem v. 4.4.2 (pisze że nie da się zaktualizować na wyższą wersję więc takie pomysły odpadają).
Więc wchodze w opcje i wybieram synchronizuj czas.
Dostaje takiego errora: podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem. Sprawdz ustawienia sieci i spróbuj ponownie.
Aha i dodam że sprawdzałem to synchronizować i na wi-fi z kablówki i na internecie z sieci komórkowej

Ogólnie czas mam podawany z sieci Play i jest on około 30 sekund opóźniony względem czasu w moim kompie z którego się loguję i czasu podawanego tez przez dekoder z kablówki, czas jest pobierany z internetu przez windowsa. W Windowsie pokazuje mi czas UTC +01:00, w komórce pokazuje mi czas GMT +02:00 czas środkowoeuropeejski letni.
Ale nawet jak wyłączyłem w telefonie pobieranie czasu z sieci Play i recznie ustawiłem tak aby był identyczny jak w komputerze to nic nie pomogło.
Sprawdzałem ofc na kilku różnych giełdach, nie tylko na jednej. Znajomy co się zna szukał w necie rozwiązania i próbował kilku rozwiązań podanych w necie ale nic nie pomogło.
Aplikacja nie była odinstalowywana ofc ponieważ nie mam zapisanych połowy kodów, awaryjnie użyłem innej aplikacji i wpisałem te kody które miałem i one działają.
Więc nie wiem w czym tkwi problem skoro nie w telefonie to w google 2FA.
A dokładniej w tym komunikacie który nie pozwala mi zrobić wewnątrz aplikacji synchronizacji czasu. Próbowałem wiele razy na przestrzeni ostatniego miesiąca. Jeszcze 13 kwietnia mi działała.
Dziwne że w necie nigdzie o tym nie pisze że ta apka której wszyscy używają na całym świecie do giełd przestała działać u niej synchronizacja czasu.
Pewien znajomy co ją też ma na tablecie u niego jest ten sam komunikat. więc to nie wina telefonu.

Help.

Dodano po 10 minutach 55 sekundach:
Dodam jeszcze że ja mam urządzenie, nie zgubiłem go tylko aplikacja mi przestała działać , więc nie potrzebuje rad aby pisać do supportu giełd, w sumie do 2 największych napisałem i 1 odpisała autorepleya do FAQ o 2FA a drugą męczyłem bardziej ale koleś też nie wiedział i mi podstawowe linki do 2fa wysyłał a w końcu łaskawie zaproponował że może mi wyłączyć 2fa jak zrobie od nowa KYC plus podam jakie mam tam coiny (nie pamietam ale jakieś miałem), z jakiego IP ostatnio sie zalogowałem (nie pamietam bo mam różne) i jeszcze ID jakiejś ostatniej transakcji z tego konta !! (za cholere nie wiem ani nie pamietam ani nie mam tego gdzie i jak sprawdzić).

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: koparki » piątek, 11 maja 2018, 19:21

spróbuj ręcznie ustawić czas identyczny jak w innym smartfonie , niestety pod żadnym androidem nie dostroisz ręcznie sekund .
albo musisz się skupić nad przywróceniem połączenia z netem i synchronizacją czasu.

Do wszystkich: Szukam urzadzenia na którym mozna zainstalować f2a ale które nie ma w sobie mozliwości połączenia z netem i ma mozliwość ustawic czas co do sekundy
---

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: redlumek » piątek, 11 maja 2018, 19:26

Trzy kropki w prawym górnym rogu w GA. Ustawienia - korekta czasu w kodach.

Edit. A to już robiłeś... Coś słabo doczytałem. :(

A możesz wgrać roota? Jest apka co importuje dane z GA jak się jej da roota.

Ps masz najnowsza wersje GA?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: Rumcajs » piątek, 11 maja 2018, 20:19

@redlumek,

tak wersja appki jest najnowsza , wersja 5.0 jakby była nowsza to bym miał dostępną aktualizację a nie ma.
Problemem jest ten komunikat którego nigdy wcześniej nie miałem gdy robiłem synchronizację czasu w aplikacji czyli ze wystąpił problem z połączeniem z serverem google. ...

Dodano po 5 minutach 57 sekundach:
@koparki,

robiłem tak już, otwierałem zegar ten z windowsa gdzie brał czas z internetu widziałem sekundy i jak się minuta zmieniała to zatwierdzałem czas w telefonie ten o minute później, dało się tak nawet bez sekund w androidzie wycelować czas co do sekundy jak w windowsie, ALE to i tak nie pomogło bo kody nie działały, sprawdzałem też na kilku giełdach. Wydaje mi się ponadto że aplikacja google 2FA pobiera czas nie ze smartfona tylko ma swój wewnętrzny zegar dlatego jest w niej ta opcja do synchronizowania czasu, inaczej by jej nie było jeśli by brała prosto czas ze smartfona który sam mogę regulować.
A tak to pewnie pobiera może ten czas z serverów google skoro mam błąd gdy chce czas zsynchronizować ?
Tylko co się zmieniło bo jeszcze w marcu czy początku kwietnia synchronizacja mi działała i nie było błędu o problemach połączenia się z serverem google a teraz ponad miesiac ten sam błąd.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: redlumek » piątek, 11 maja 2018, 20:33

Nie masz jakiegoś antyvirusa? Może spróbuj bez karty sim na samym wifi?
GA ma swój wewnętrzny czas, który synchronizuje z serwerów Google, więc ręczna zmiana czasu nic nie da.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: Rumcajs » piątek, 11 maja 2018, 21:07

@redlumek,

A no właśnie czyli ma wewnętrzny zegar. A ja sie właśnie nie moge podłączyć do tych serverów google zeby ten czas pobrała prawidłowy.
Nie mam antywirusa, ale nie pobieram na nią niczego.
Nie próbowałem bez karty sim ale nie wiem czy to coś da i troche nie chce mi się całej komórki otwierać i wyjmować z futerału ale to chyba bez znaczenia bo próbowałem na wifi bez netu z sieci komorkowej i probowałem z samym netem z sieci komorkowej i na obu rodzajach połączenia występuje ten sam komunikat.

Dodano po 4 minutach 21 sekundach:
i też nie rozumiem znaczenia błędu, ustaiwenia JAKIEJ sieci mam sprawdzić, jak probuje na różnych rodzajach internetu i jest ten sam komunikat to chyba nie chodzi o brak łacznosci z internetem bo pewnie byłby wtedy i tak inny komunikat a nie żeby sprawzić jakieś "ustawienia"

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: redlumek » piątek, 11 maja 2018, 21:12

Konto Google masz aktywne na telefonie i że sklepu możesz instalować aplikacje?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: Rumcajs » piątek, 11 maja 2018, 21:26

@redlumek,

tak, jestem zalogowany na maila na gmail.com

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: Rumcajs » czwartek, 24 maja 2018, 12:56

Nadal sie nie naprawiło samo, ma ktoś jakieś pomysły jeszcze poza pisaniem do kilku giełd o odzyskanie konta i robienia KYC od nowa ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 135
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: smieszny » czwartek, 24 maja 2018, 13:47

chyba niestety nie ma już żadnych innych rozwiązań. Ja jak miałem problem z synchronizacją czasu w apce i na giełdzie to po prostu wpisywałem non stop aż zadziałał. Tzn od razu po pojawieniu się nowego kodu w apce wpisywałem kod na giełdzie aż do skutku. Czasami zadziałał po 55sec czasami po 25sec. Różnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: Rumcajs » czwartek, 24 maja 2018, 13:50

próbowałem i od razu po pojawieniu i pod koniec, niestety w ogole ani razu nie zadziałał.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: 2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 24 maja 2018, 14:05

Jak masz roota to dump bazy i import do freeotp.
Jak nie masz - to zrób. Na 4.4 jest kilka opcji ;)
Też kiedyś miałem cyrk z ga i się poddałem.
Z freeotp zero problemów.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: Rumcajs » piątek, 25 maja 2018, 08:51

to zwykła komórka LG, niemam żadnych rootów ani nic takiego :(

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: redlumek » piątek, 25 maja 2018, 08:56

To wgraj.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: revo » niedziela, 1 lipca 2018, 02:07

@Rumcajs mam ten sam problem znalazłeś rozwiązanie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: Rumcajs » niedziela, 1 lipca 2018, 16:42

@revo,

Niestety nie. Straciłem dostęp do połowy giełd i używam tych co miałem zapisany kod ale juz w innej apce. Przy okazji się okazało że pare kodów co miałem zapisane to po wpisaniu nie działały czyli źle musiałem zapisać. A nieraz nie było żadnego kodu tylko ten kwadrat do zeskanowania wiec tez nie zapisywałem bo nie miałem co.
Wydaje mi się że to przez to że androida mam starego bo to kilkuletni telefon i nie aktualizuje się wyżej już.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: szymoncorr » poniedziałek, 2 lipca 2018, 01:46

@Rumcajs,
Obawiam się że właśnie chodzi o tą dokładność, której nie jesteś w stanie osiągnąć przy wprowadzaniu czasu ręcznie. Spróbuj zainstalować apke służącą do synchronizacji androida z serwerem czasu, i w niej ustawić skąd ma być pobierany czas dla twojego telefonu. Tu masz jedna i ładnie opisane jak jej użyć https://www.programosy.pl/program,andro ... ksync.html. Potrzebujesz też adres serwera NTP ale to znajdziesz bez problemu w google czy wiki. Może to to :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: Rumcajs » poniedziałek, 2 lipca 2018, 02:05

@szymoncorr,

pogrzebe przy tym na spokojnie i dam znać.
ale to już było wałkowane z tym czasem jak to działa.

Ale ta Google 2FA ma wewnętrzny czas ktoś wyżej tak pisał i nie używa czasu z komórki w takim razie więc chyba bez znaczenia jaki mam czas w komórce skoro używa własnego zegara ?

Jestem w Play'u i w ogóle mam ustawione pobieranie czasu z sieci Play, jak patrzyłem jakiś czas temu to moja komórka miała około 35 sekund opóźnienia względem czasu z internetu pobieranego przez windowsa i pokazywanego na dekoderze z kablówki (oba pokazują identyczny czas), jedynie na komorce mam opoznienie ale podobno 2FA nie używa czasu z komórki tylko ma wewnętrzny zegar który nie jest zaktualizowany przez ten błąd podczas połączenia z serverem google.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 93
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: szymoncorr » poniedziałek, 2 lipca 2018, 02:33

Google Authenticator korzysta z czasu urządzenia na którym jest zainstalowany. Ci którzy twierdzą że jest inaczej niech przestawią godzinę w telefonie i spróbują się zalogować gdzieś za pomocą 2FA (jeśli mają autoryzacje na bazie czasu a nie licznika). GA generuje kody co 30 sekund, różnica między czasem telefonu a czasem serwera nie może przekroczyć 30 sekund. Zwróć uwagę na strefę czasową w której się znajdujesz oraz czas letni/zimowy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 609
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

2FA google błędny kod - podczas nawiazywania połaczenia z serwerem google wystąpił problem

Postautor: revo » poniedziałek, 2 lipca 2018, 14:39

mi już działa ale wpisuje późniejszy kod ustawiłem czas dostarczany przez sieć (plus)

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości