Czy rzeczywiście warto patrzeć na to że porty PCI-E są 3.0? jeśli... | zapraszam

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 7 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy rzeczywiście warto patrzeć na to że porty PCI-E są 3.0? jeśli... | zapraszam

Postautor: Byczas » środa, 7 lutego 2018, 15:24

Co z tego że płyty główne z x1kami 3.0 trzeciej generacji są
Jak z tego co widze to risery za tym nie nadążają i działają x1 -> do x16 1.0
Niespotkałem się jeszcze z riserem który robi z x1 3.0 - x16 3.0 tylko x1 3.0 -> x16 1.0

Hmmm.

Tak mnie to zastanawiało ale podczas tego pytania sama chyba akurat przyszła mi do głowy odpowiedź
Która według mnie brzmi:
port x1 3.0 i tak niema takiej przepustowości jak x16 1.0
zgadza się?
pytam się żeby się upewnić lub poznać jaka jest inna prawda pozdrawiam

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy rzeczywiście warto patrzeć na to że porty PCI-E są 3.0? jeśli... | zapraszam

Postautor: Zagłoba » poniedziałek, 26 lutego 2018, 23:31

Inna prawda może być taka, że skoro kopanie na GPU nie wymaga dużej ilości danych do przesyłania, to nie ma potrzeby, aby robić risery 3.0, które pewnie byłyby droższe w produkcji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Czy rzeczywiście warto patrzeć na to że porty PCI-E są 3.0? jeśli... | zapraszam

Postautor: powered » wtorek, 27 lutego 2018, 01:58

Riser jest tylko przedłużaczem i nie dotyczy go w jakim standardzie działa transmisja danych pomiędzy płytą a kartą. Kabel USB 3.0 służy jako przedłużacz do transmisji danych. W tym przypadku spełnia taką samą rolę jak riser tasiemkowy.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości