Karty graficzne...

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: Abrahamsen » poniedziałek, 5 lutego 2018, 17:56

Cześć
Prosze was o pomoc w doborze kart graficznych to mojej koparki,ktora stoi już złożona i czeka na silnik czyli karte graficzna,której niestety puki co nie udało mi się kupić...
Moj sprzęt to Asus prime z270-p 8gb ,celeron 3900,evga 750w g2 ,ssd 120gb adata.
Jest to moj pierwszy sprzęt do miningu więc kupiłem polacane na forach części.
Chciałem rozpoczać kopanie na jednym gtx 1070 i po kilku tygodniach (jeśli by już wiedział z czym to się je)dokupic kolejne 3,ale ceny 1070 od kilku tygodniu sa wręcz kosmiczne.
Próbowałem kupić używke na gwarancji ,ale jeden gościu już mnie wyśmgał(zwinął wpłaconą zaliczke a karty nie przywiozł).
Proszę o rade jakie karty kupilibyście w tej chwili patrzac na rosnace ceny i puste sklepy internetowe?
Najlepiej propozycje z jakimś linkiem(moze byc geforce, moze byc radeon) i kikka słów dlaczego akurat te karty.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 13 czerwca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: wyleszczony » poniedziałek, 5 lutego 2018, 18:42

Radzę porozglądać się na Allegro, niedługo powinno się znaleźć tam sporo używek Rx 4xx i 5xx w atrakcyjnych cenach.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: Abrahamsen » środa, 7 lutego 2018, 20:20

Cześć.
Udało mi się kupić używanego gtx 1070 w rozsądnej cenie.
Tak jak pisałem w poście powyżej, chciałem najpierw zacząć kopać na jednym gtxie,żeby zobaczyć co i jak.
Jednak nie mogę zamontować karty bezpośrednio na płycie,bo uniemożliwia to stelaż(karta haczy śledziem).
Nie pozostaje mi nic innego jak zamontować ją na riserze(prędzej czy pózniej i tak by mnie to czekało).
Mam pytanko czy te risery z allegro będą odpowiednie? np ten: http://allegro.pl/riser-008c-usb-3-0-di ... 28870.html
widzę że sporo ludzi je kupuje.
I jeszcze mała podpowiedz,czy montując jedna kartę przez risera obowiązuje jakaś kolejność na slotach pci express,oraz ustawienia biosu?(nie mam też pewności ,czy ten mały slot od risera moge wmontować w duży slot pcie express tam gdzie przychodzi domyślnie karta graficzna)
Dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedzi.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 4 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: bartezexe » środa, 7 lutego 2018, 22:02

Abrahamsen pisze: Cześć.
Udało mi się kupić używanego gtx 1070 w rozsądnej cenie.
Tak jak pisałem w poście powyżej, chciałem najpierw zacząć kopać na jednym gtxie,żeby zobaczyć co i jak.
Jednak nie mogę zamontować karty bezpośrednio na płycie,bo uniemożliwia to stelaż(karta haczy śledziem).
Nie pozostaje mi nic innego jak zamontować ją na riserze(prędzej czy pózniej i tak by mnie to czekało).
Mam pytanko czy te risery z allegro będą odpowiednie? np ten: http://allegro.pl/riser-008c-usb-3-0-di ... 28870.html
widzę że sporo ludzi je kupuje.
I jeszcze mała podpowiedz,czy montując jedna kartę przez risera obowiązuje jakaś kolejność na slotach pci express,oraz ustawienia biosu?(nie mam też pewności ,czy ten mały slot od risera moge wmontować w duży slot pcie express tam gdzie przychodzi domyślnie karta graficzna)
Dziękuje za wyrozumiałość i odpowiedzi.
tak, ten będzie dobry. Instalujesz go na porcie PCI Express x1, taki mały jak ta mała karta w tym riserze.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: Abrahamsen » piątek, 9 lutego 2018, 12:22

Cześć.

Udało mi się w końcu odpalić koparke i zacząć kopać,na razie na jednym gtx 1070.
Obecnie wyciagam około 27-28 mh/s przy kopaniu eth i poborze prądu 105w.
Nie jestem za bardzo zadowolony z pamięci bo udało mi się tylko podkręcić ją o 250 mhz, pomimo tego że to kości samsunga.
Czy są jakieś tricki w stylu nowego biosa ,żeby udało mi się ją podkręcić wyżej,czy mam poprostu pecha ,że tak słabo się kręcą?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: Abrahamsen » piątek, 16 lutego 2018, 16:38

Czesc.
Brne powoli do przodu z moja mini kopareczką.
Po zainstalowaniu gtx 1070 FE i asusa gtx 1070,przyszedł czas na kolejne dwa.
Tym razem udało mi się kupic 2 Zotaci 1070,ale ku mojemu zaskoczeniu różnią się one od poprzednich dwóch kart zasilaniem.
Poprzednim dwum gtxiom wystarczała pojedyńcza wtyczka 8 pin,Zotaci potrzebują 2x8pin...
Zasilacz jaki posiadam to evga supernova 750w,pasiada on 6 wyjść na 8 pin (opisanych 4 vga i 2 cpu).
2 wyjścia sa zajęte przez dotychczasowe karty i 1 przez procesor,wiec pozostaje 3.
I teraz zwracam się z prośbą do was ,jak najlepiej podłaczyć te 2 zotaci.
Czytam o przejściówkach 8pin na 2x8pin ale nie jestem do tego przekonany.
Zastanawiam sie czy wyjscia 8pin ktore sa przeznaczone na procesor nie załatwiły by sprawy a celerona puścić bez zasilania.
Tylko nie wiem czy tam nie ma innych napiec...
Dzieki

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: redlumek » piątek, 16 lutego 2018, 17:32

Płyta główna się nie odpali jak odłączysz od niej zasilanie 8pin.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: Abrahamsen » piątek, 16 lutego 2018, 17:49

Prawdopodobnie sie odpali,ale nawet gdyby to zrobila to nie rozwiązuje problemu,bo 8pin cpu to co innego niz 8 pin vga(udało mi się wygooglować).
Musze pomyśleć jak to zrobić...
Jakies opinie na temat przejściówek 2x molex na 8 pin,czy 8pin na 2x8pin?
Chciałem się jeszcze upewnić,czy na jedym kablu sata mogą być maksymalnie 2 risery?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: redlumek » piątek, 16 lutego 2018, 19:06

Może nie jestem serwisantem ale swoje przy komputerach robiłem. I jeszcze żadna płyta bez zasilania 4/8pin się odpaliła.

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: -5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: Abrahamsen » piątek, 16 lutego 2018, 20:03

Mniejsza o płyte,bo to nie problem.
Wolałbym jakbyś mi pomogł przy reszcie pytań.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: redlumek » piątek, 16 lutego 2018, 20:35

Możesz kupić rozdzielacz 8pin na 2x8pin przy 1070 powinno chodzić - albo zmienić zasilacz na taki co ma 6 wtyczek 8pin
Albo kombinować z 2xmolexami->8pin - ale policz ile masz tych molex ów I pamiętaj takie przejściówki z molex ów to max jedna na jeden kabel wychodzący z zasilacza

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty graficzne...

Postautor: Zagłoba » poniedziałek, 26 lutego 2018, 23:21

wyleszczony pisze:Radzę porozglądać się na Allegro, niedługo powinno się znaleźć tam sporo używek Rx 4xx i 5xx w atrakcyjnych cenach.

Niby Ampery Nvidii mają wyjść w marcu, ale zanim kopalnie wymienią RXy na nie, to potrwa. Myślę, że wysyp kart używanych zacznie się w kwietniu jak nie w maju.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości