Pomoc w złożeniu koparki

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Karoo1988 » piątek, 26 stycznia 2018, 10:13

Witam Wszystkich ;)
Od jakiegoś czasu śledzę te forum i dziś postanowiłem was poprosić o pomoc :D
Blisko 9 miesięcy temu rozpocząłem przygodę z krypto a od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie budowa koparki.

Chciał bym uzyskać od was info jaki sprzęt jest ok.

Na sam początek chciał bym mieś co najmniej dwie karty graficzne a sprzęt z możliwością rozbudowy do max 8 szt
Nie wiem czy kopać na RX czy na GTX podstawy znam (chyba ;) ) ale chciał bym je skonfrontować z Wami i wybrać optymalny sprzęt.
A wiec jaka/i:

Płyta główna z możliwością do max 8 GPU
Procesor
Zasilacz
Kość RAM
Dysk twardy
Raisery
No i jaki system operacyjny?

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Prezes000 » piątek, 26 stycznia 2018, 13:58

Jak byś złożył 9 miesięcy temu to już by się zwróciła. ;) Możesz iść w starą platformę na ddr3 - asrock h81 pro btc, biostar h81a czy tb85 chociaż też są już w kosmicznych cenach tak jak i procesory 4 generacji. Lub w nową na ddr4 płyty biostar tb250 /pro czy asrock h110 btc pro. Risery najlepsze z zasilaniem 6 pin pcie. Ale to wszystko i tak na darmo bo nie ma kart na rynku dla detalistów. :)

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: CryptoMiner » piątek, 26 stycznia 2018, 15:02

Prezes000 pisze: Jak byś złożył 9 miesięcy temu to już by się zwróciła. ;) Możesz iść w starą platformę na ddr3 - asrock h81 pro btc, biostar h81a czy tb85 chociaż też są już w kosmicznych cenach tak jak i procesory 4 generacji. Lub w nową na ddr4 płyty biostar tb250 /pro czy asrock h110 btc pro. Risery najlepsze z zasilaniem 6 pin pcie. Ale to wszystko i tak na darmo bo nie ma kart na rynku dla detalistów. :)
Nie wiem z czego wynika ten pesymizm wobec nowych ,,kopiących". Kart na rynku jest pod dostatkiem tylko w zawyżonych cenach. Wystarczy dobrze poszukać na allegro czy ceneo.

Przede wszystkim jaki masz budżet na start :) ?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Karoo1988 » piątek, 26 stycznia 2018, 17:31

Panie i Panowie ;)
Jest dziś 26.01.2018 gdybym 9 miesięcy temu zostawił swoje zainwestowane $ w pewnych krypto a dziś je sprzedał to wiele rzeczy by mnie nie obchodziło :D :D ale jest dziś i szukam czegoś dziś bo za 3 bądź 5 miesięcy możemy pisać tak samo ;)

Kiedyś w sprzęcie w miarę byłem obcykany ale to czasy technikum kiedy Win XP był szczytem marzeń :D

Skupmy się na sprzęcie jeżeli możemy :D

Dodano po 1 godzinie 18 minutach 4 sekundach:
Prezes000 pisze: Jak byś złożył 9 miesięcy temu to już by się zwróciła. Możesz iść w starą platformę na ddr3 - asrock h81 pro btc, biostar h81a czy tb85 chociaż też są już w kosmicznych cenach tak jak i procesory 4 generacji. Lub w nową na ddr4 płyty biostar tb250 /pro czy asrock h110 btc pro. Risery najlepsze z zasilaniem 6 pin pcie. Ale to wszystko i tak na darmo bo nie ma kart na rynku dla detalistów.
Zapomniałem dodać by koszt podzespołów nie był wygórowany :D Kartami graficznymi się nie martwię dostęp mam :P
może coś z tańszych płyt głównych i może by zastosować to:
http://allegro.pl/adapter-riser-pci-e-1 ... 23853.html

Co sądzicie?

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Prezes000 » piątek, 26 stycznia 2018, 18:42

Mam taki wynalazek i działa u mnie w porządku. Co chcesz kopać?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Karoo1988 » sobota, 27 stycznia 2018, 14:58

Co chcę kopać hmm pytanie dobre ale nie mam dobrej odpowiedzi :P Jeszcze nie wiem ale myślałem o ETH bądź jakieś tanie coiny.

Mam nadzieję że doradzicie co kopać gdy będę składał już sprzęt :D

Dodano po 5 minutach 35 sekundach:
A wracając do tego wynalazku opisz na czym pracujesz?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Qudlaty » środa, 21 lutego 2018, 13:24

Tez dolacze sie do tematu . Chcialbym zlozyc koparke na 5-6 kart .Na poczatek 2 pozniej o ile bedzie dzialac dokupie reszte . Pytanie o karty GIGABYTE Aorus Geforce GTX 1070 8G za 1990 pln czy Palit GeForce GTX 1070 JetStream 8go za 2011 pln ktora bedzie wydajniejsza mniej awaryjna lub ktora z tych byscie polecili . Plyta Asrock H81 Pro BTC R2.0 492 pln czy doplacic stowke do nowszej AsRock  H110 PRO BTC+ 595pln i jeszcze pytanko o zasilacz corsair 1000 w starczy ? Dzieki za cierpliwosc i odpowiedz .

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: redlumek » środa, 21 lutego 2018, 19:24

Gdzie są tak tanie 1070?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Qudlaty » środa, 21 lutego 2018, 22:16

W szwajcarii . Tu mining nie jest strasznie popularny wiec mozna znalezc karty w nornalnych cenach najtansze sa radeony

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Qudlaty » piątek, 23 lutego 2018, 10:38

Znalazlem jeszcze taka karte Inno3D GeForce GTX 1070 Twin X2 8go 1942 pln ktos mial z nia do czynienia jakies opinie ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Zeyt » sobota, 24 lutego 2018, 01:12

Karoo1988 pisze: Witam Wszystkich ;)
Od jakiegoś czasu śledzę te forum i dziś postanowiłem was poprosić o pomoc :D
Blisko 9 miesięcy temu rozpocząłem przygodę z krypto a od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie budowa koparki.

Chciał bym uzyskać od was info jaki sprzęt jest ok.

Na sam początek chciał bym mieś co najmniej dwie karty graficzne a sprzęt z możliwością rozbudowy do max 8 szt
Nie wiem czy kopać na RX czy na GTX podstawy znam (chyba ;) ) ale chciał bym je skonfrontować z Wami i wybrać optymalny sprzęt.
A wiec jaka/i:

Płyta główna z możliwością do max 8 GPU
Procesor
Zasilacz
Kość RAM
Dysk twardy
Raisery
No i jaki system operacyjny?

Biostar TB250-BTC PRO jest na 12 kart, na 8 nie wiem czy w ogóle są
Procek byle jaki byle udzwignąl system, jakieś 2x 3Ghz myśle że starczy
Zasilacz to podstawa, dla ośmiu kart napewno standard gold lub platinium, jakieś 1000W minimum (przynajmniej ja bym tak celował) TUTAJ ODRADZAM ZASILACZE BEQUIET, TRACER (Jakis chieftec cos w ten deseń bedzie dobre)
Ramu ze 4-8 GB dobrej firmy (kingston, goodram), ja mam 6 kart i 4GB spokojnie mi wystarcza
Dysk byle jaki najtańszy byle chodził ;)
Co do systemu z tego co czytałem win10 obsluguje max 10 kart, wiec Tobie powinno starczeć, Linux bez ograniczeń to tymbardziej, zależy co bardziej CI sie podoba
Pozdrawiam ;)

Przy doborze zasilacza pamietaj zwrocic uwage czy ma tyle wyjść na PCI E
Risery też jakoś sie nie różnią, byle nie jakieś najtańsze za 5 zł :) ja za swoje dałem bodajże 32 zł sztuka i śmigają jak złoto

Co do kart, jak chcesz kopać na Ethash (ethereum, siacoin, decred) to wiadomo radeonki bedą najlepsze, jeśli Equihush (Zencash, Bitcoin Gold) to Nvidia ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: KryptoBanita » sobota, 24 lutego 2018, 03:28

Zasilacz to jakoś wychodzi tak: fabryka 100% - serwer od kolegi Baki 60% - kupienie serwera samemu 30%

Serwery są duuużo głośniejsze.

@Zeyt
Nie pytaj kiedy mi padną ;) Dam znać :mrgreen:
Mam jeden serwer i jedną fabrykę - obydwa pod podobnym obciążeniem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 495
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc w złożeniu koparki

Postautor: Zagłoba » poniedziałek, 26 lutego 2018, 23:11

Zeyt pisze:
Karoo1988 pisze: Witam Wszystkich ;)

Zasilacz to podstawa, dla ośmiu kart napewno standard gold lub platinium, jakieś 1000W minimum (przynajmniej ja bym tak celował) TUTAJ ODRADZAM ZASILACZE BEQUIET, TRACER (Jakis chieftec cos w ten deseń bedzie dobre)
nie można mówić o mocy zasilacza nie wiedząc jakie karty będą podłączone.
8 x 1080TI i mamy 2000W na same karty.
Bez OC.

RX580 po undervolcie i obniżeniu core chodzą na ok. 150 W każda, więc 1200W na same karty pójdzie.
1060 biorą po 95W
RX570 po 120W.
System zjada jakieś do 100W.
Do tego trzeba doliczyć zewnętrzne dodatkowe wentylatory, każdy po 12W.

Zasilacz dobrze jest wziąć full-modular, aby przy jego awarii nie musieć odpinać wszystkich kabli z obudowy, które przez 3h przypinaliśmy aby się w wentylatory nie powkręcały.

Godne polecenia zasilacze to Corrsair (HX ewentualnie RX), EVGA (G3).

Warto przemyśleć, czy lepiej opłaca się kupić 1 drogi zasilacz o dużej mocy, czy 2 lub nawet 3 słabsze.
Różnica w cenie może być znacząca.
Jednak jeśli mamy więcej niż 1 zasilacz, potrzebujemy startera kolejnych zasilaczy, np. Add2PSU lub innych.
Niektóre płyty mają wejścia na 3 zasilacze, więc wtedy nie potrzebujemy niczego więcej.

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości