Problem z ciągłą pracą

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z ciągłą pracą

Postautor: Masters » sobota, 6 stycznia 2018, 18:14

Witam mam dwa laptopy z grafikami 680m.... wiem że to słaby sprzęt ale narazie testowo chcę się wgłębić w temat.

Problem jest taki że nie działa to stabilnie ogólnie cały czas oba wydobywają około 50sol czyli razem 100 i ten parametr mogę uznać za bardzo stabilny

jednak bardzo duże są wahania, strasznie skacze hashrate zapewne dlatego że często przestaje działać któraś z "koparek"

EWBF’s CUDA - z niego korzystam. Ustawienie intensywności w tym programie nie bardzo działa czy 1 czy 64 to komp i tak strasznie muli a gpu pracuje na 100%

Pytanie brzmi dlaczego w statystykach często któraś z maszyn jest nieaktywna pomimo, że fizycznie cały czas kopie ?

Wygląda to tak
Obrazek

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z ciągłą pracą

Postautor: topnetdeal » sobota, 6 stycznia 2018, 18:25

To ca widzisz na grafice wcale nie oznacza, że któraś z koparek nie pracuje. Masz średnią nieco poniżej 100 sol/s więc cały czas pracują obie. Problem leży gdzie indziej : 2 x 50 sol/s to bardzo nikła wydajność i siłą rzeczy bywają okresy (kopalnie nazywają to rundami) w których jedna z koparek nie zalicza ani jednego share w kopalni, a to jest konieczne by kopalnia widziała koparkę jako aktywną - właśnie dlatego momentami wykazywana jest jedna, albo dwie koparki. Na wykresie są nawet dwie rundy w których żadna z koparek nie zaliczyła share - wtedy nie ma kropeczki na ostatnim wykresie, więc nie widziana jest żadna koparka.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 6 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z ciągłą pracą

Postautor: Masters » sobota, 6 stycznia 2018, 18:49

ok dziękuje za odp czyli niema co kombinować tylko po prostu trzeba działać na mocniejszym sprzęcie

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problem z ciągłą pracą

Postautor: Dami0282 » sobota, 3 marca 2018, 22:47

Hej mam podobny problem z tym że u mnie ze średniej nie wychodzi tyle ile powinno. Mam na chwile obecnej podpięte 3 karty kopie Zcash na nanopoolu i fizycznie przy kopaniu pokazuje mi odpowiednio GTX 1080 - 530soli i 2xGTX 1070 - 450soli co daje w sumie 1430 soli, natomiast średnią z 24H pokazuje mi 530soli. Proszę o pomoc gdzie jest problem

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości