unconfirmed parent

Rozmowny
Posty: 135
Rejestracja: 23 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

unconfirmed parent

Postautor: SniFF » sobota, 29 lipca 2017, 12:57

Witam,
miałem kilka monet btc w portfelu jaxx, postanowiłem utworzyć portfel electrum, następnie przesłałem btc z jaxx do nowego adresu w electrum. BTC pojawiły się w electrum ale pierwsza transakcja (mała) ma status unconfirmed a druga (0,08 btc) ma status unconfirmed parent - co to oznacza?

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

unconfirmed parent

Postautor: Chancellor » sobota, 29 lipca 2017, 13:04

Pierwsza jest niepotwierdzona, czyli nie włączona do bloku. Druga też jest niepotwierdzona, z powodu takiego, że transakcja, która przesłała środki do Jaxxa nie jest też potwierdzona. Prawdopodobnie zostały wysłane z za małymi opłatami.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: unconfirmed parent

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 30 lipca 2017, 16:23

Ten komunikat mówi że wydane zostały niepotwierdzone monety. Nic strasznego, ale zanim ostatnia transakcja się potwierdzi muszą się potwierdzić wcześniejsze. Może to nastąpić jednocześnie (w jednym bloku). Małe fee nie powinno stanowić problemu.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 331
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

unconfirmed parent

Postautor: odoja » piątek, 8 grudnia 2017, 12:45

Witam, ta sama zagwozdka. Czyli muszę tylko poczekać aż wykrzykniki znikną i będzie napisane confirmed, bo przelałem teraz 0.02 jak na zdjęciu na bitbay i w sumie widnieje u nich jako oczekujący. Tylko co zrobić, żeby tych wykrzykników nie było w przyszłości, zwiększyć prowizje? Bo generalnie nie będę nagminnie przelewał, raczej zostawiam na electtum chyba, że coś chciałbym sprzedać. Czy generalnie nie mam się co martwić o swoje środki?

Wróć do „Pomoc techniczna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości